Prosba o sedem darov Ducha Svätého

Príď, Duchu Svätý, a naplň naše srdcia darom múdrosti, aby sme spoznali márnosť pozemských vecí a iba nebeského Otca, jediné a najvyššie dobro, milovali a v ňom vyhľadávali zaľúbenie.
Príď, Duchu Svätý, a naplň naše srdcia darom rozumu, aby sme vždy viac a viac poznávali tajomstvá svätého náboženstva a vždy rozoznávali dobro od zla.
Príď, Duchu Svätý, a naplň naše srdcia darom rady, aby sme sa v pochybnostiach vyhli každému omylu a vždy si volili to, čo slúži Bohu k oslave a nám k spaseniu.
Príď, Duchu Svätý, a naplň naše srdcia darom sily, aby sme statočne premáhali všetky pokušenia, verne zachovávali Božie prikázania a trpezlivo znášali všetky protivenstvá.
Príď, Duchu Svätý, a naplň naše srdcia darom poznania, aby sme všetky veci používali len na oslavu Boha a k spaseniu seba i blížnych.
Príď, Duchu Svätý, a naplň naše srdcia darom nábožnosti, aby sme milovali modlitbu, boli horliví v službe Bohu a s dôverou sa vinuli k Bohu a k nebeským veciam.
Príď, Duchu Svätý, a naplň naše srdcia darom bázne voči Bohu, aby sme vždy pamätali na Neho a z úcty k Nemu chránili sa všetkého, čím by sme mohli uraziť Jeho Božskú velebnosť.
Duch Svätý, náš Tešiteľ, pomáhaj mi! Tebe odporúčam svoju dušu, svoje telo a všetko, čo mám. Do Tvojich rúk odovzdávam celý svoj život i jeho koniec. Daj, aby som prežíval(a) život v službe Tebe a konal(a) ozajstné pokánie za hriechy skôr, ako moja duša zanechá tento svet. Podrobujem sa Tvojmu riadeniu a zverujem sa pod Tvoju ochranu. Bože, bráň mňa biedneho(u) a zachráň ma od všetkého zla! Osvecuj a poúčaj môj rozum, spravuj moju dušu, moje telo a posilňuj ma. Daj mi pevnú vieru, istú nádej, čistú a dokonalú lásku. Daj, aby som Ťa vrúcne miloval(a) a vždy a všade plnil(a) Tvoju vôľu. Amen.

39 thoughts on “Prosba o sedem darov Ducha Svätého

 • 5. júna 2022 at 22:24
  Permalink

  Prosim ta Duchu Svaty za nasho papeza za knazov za ukoncenie vojny a za nase rodiny aby sme sa vsetci dostali do Neba

  Reply
  • 24. apríla 2023 at 19:59
   Permalink

   Prosím o dary Ducha Sväteho, pre moju dcéru, ktorú teraz čakajú ťažké skúšky na VŠ a dokončenie práce, aby ti všetko zvládla a úspešne ukončila školu. Amen
   Ďakujem

   Reply
 • 5. júna 2022 at 22:19
  Permalink

  Duchu Svaty prosim za pokoj v nasej rodine a za zmierenie bratov vdaka

  Reply
 • 2. septembra 2021 at 14:07
  Permalink

  Duchu Svaty vylej na moju rodinu svoje dary, Prosim za dar viery,mudrosti,naboznosti, rozumu pre moje deti a vnucata. Dovol aby moj syn mohol spoznat nasho Pana a obratil sa k nemu . Prosim o dar mudrosti a rozumu pre mojich vnukov aby v skole napredovali. Nebeska Matka prihovaraj sa u Ducha Svateho za dary milosti pre moju rodinu a vsetkych ludi dobrej vole. AMEN PBZ

  Reply
 • 8. júna 2020 at 11:18
  Permalink

  Duchu Svatý prid a pomožmi aby som sa uzdravila a nemusela íst na operáciu a ak musím tak ma Bože požehnaj aby som prijala všetko čo sa mi nepáči a posilni ma vo viere,amen.

  Reply
 • 8. júna 2020 at 8:10
  Permalink

  Duchu Svätý prosím za modlitby za zdravie a pokoj v rodine. Prosím ochraňuj ma od zlých ľudí v práci. Bohu vďaka.

  Reply
 • 31. mája 2020 at 7:29
  Permalink

  Duchu Svätý, zostúp z trónu svojej velebnosti a vybuduj si stánok v srdci môjho syna. Zverujem Ti ho pod Tvoju ochranu a prosím Ťa vlej do jeho srdca lásku a stoj vždy pri jeho rozhodnutiach. Viem, že teraz bude v bezpečí a jeho život naberie ten správny smer. Verím Ti Duch Svätý, lebo vždy si stál pri mne a nikdy si ma nesklamal. Budem s láskou šíriť úctu k Tebe Duch Svätý. PBZ, AMEN

  Reply
 • 25. mája 2020 at 7:51
  Permalink

  Duchu svätý, príď a naplň moje srdce a srdcia mojich drahých svojimi darmi, aby sme žili podľa Tvojho vzoru a tým sa stále približovali k nášmu nebeskému Otcovi a Ježišovi Kristovi. Amen

  Reply
 • 3. mája 2019 at 20:16
  Permalink

  Duchu Svätý prosím, zahrň svojimi darmi moju dobrú dcéru, ktorú v pondelok 6.5.čaká ťažká skúška-štátnice.
  Potrebuje veľa síl. Pán Boh zaplať. Amen.

  Reply
  • 21. júla 2023 at 10:17
   Permalink

   Duchu sväty príď a pomáhaj my aby som mal vieru čo najsilnejšiu príď Duchu sväty a ochraňuj mňa a moju celú rodinu a moju milovanú dcérku. Príď Duchu sväty môj milovaný a ved môj život. Príď Duchu sväty dávam ti cely môj život všetko. Duchu sväty ďakujem ti a milujem ťa chvála Bohu aleluja aleluja amen.

   Reply
 • 23. apríla 2019 at 18:45
  Permalink

  Duch Svätý prosim pomôž mi ,aby som žila tak ,aby som sa s celou rodinou dostala do neba.

  Reply
 • 26. januára 2019 at 2:10
  Permalink

  Duchu Svätý ja Ťa prosím, veď ma na ceste vytvorenia alebo nájdenia pre mňa VHODNEJ PRÁCE , ktorá by mňa a moju rodinu uživila. Daj mi telesné a duševné zdravie, aby som ju dokázala vykonávať v radostnej službe a daj mi vernosť ducha, aby som v nej prakticky evanjelizovala ľudí okolo seba láskou k Bohu , k sebe samej a k ľuďom. Amen.

  Reply
 • 14. júna 2018 at 15:18
  Permalink

  Duch svätý, prosím, náplň múdrosťou, silou, nádejou, radosťou, pokojom celú našu rodinu … a drž ochrannú ruku nad mojou prácou, nedopusť, aby som o ňu prišla. Odovzdávam aj svoju dušu tvojmu pôsobeniu ! Amen!

  Reply
 • 24. mája 2018 at 16:32
  Permalink

  Duchu sväty príď z neba a vydaj nám zo seba žiaru svetla pravého, príď duchu sväty do mojej rodiny a posilni nás svojou milosťou.

  Reply
  • 13. januára 2019 at 22:25
   Permalink

   Duchu sv. Príď medzi našu rodinu a uzdrav môjho manžela zo závislosti… Kvôli nemu, kvôli nám a kvôli spoločnosti v ktorej žijeme… Dúfam v teba.

   Reply
 • 20. mája 2018 at 18:34
  Permalink

  Boze Duchu svaty prosim Ta pomoz vyliecit prstek mojmu Sebastiankovi, nech nepride o clanok malicka lavej rucicky.
  Daj mu silu.
  Dakujem

  Reply
 • 15. apríla 2018 at 17:50
  Permalink

  Prosím o dary Ducha svateho pre mňa. Neviem, ktorý mi treba najviac, no Ty vieš všetko lepšie ako ja, preto Ťa prosím zostúp na mňa a obdar ma svojimi darmi, nech je v nich oslávený náš Pán Ježiš Kristus! VĎAKA TI BOŽE

  Reply
 • 5. apríla 2018 at 20:27
  Permalink

  Dakujem ti Pane Jezisu aj tebe Pana Maria za uzdravenie Amen

  Reply
 • 25. februára 2018 at 16:58
  Permalink

  Prid Duch sv. do srdc mojej rodiny,prosim ta o sedem tvojich vzacnych darov pre nas,prosim ta neopustaj nas, velmi ta pitrebujeme, ochranuj nas od nastrah zleho a zlych ludi, prosim aj o obratenie manzela a syna.Bohu vdaka.Chvalim ta Jezisu,klaniam sa ti Jeziu.Aleluja.

  Reply
  • 26. marca 2018 at 8:25
   Permalink

   Duch Svätý, prosím Ťa o pomoc k dobrej spovedi pre očistenie mojej duše od všetkých hriechov! Amen

   Reply
 • 6. decembra 2017 at 4:24
  Permalink

  Duchu svätý osvieť rozum našej rodiny mojich detí daruj nám milosť a pokoj

  Reply
  • 30. januára 2018 at 5:00
   Permalink

   Príď Duchu Svätý a prenikní nás celých a pomôž nám milovať nášho Pána nadovšetko. Amen.

   Reply
 • 29. novembra 2017 at 15:58
  Permalink

  Prosím o modlitby za pomoc v práci, veľmi potrebujem pomoc Pána, nech mi osvieti rozum pri koncoročnom pohovore, nech mám prácu aj na budúci rok a nech som v práci spokojná ja ako aj môj zamestnávateľ so mnou. PBZ

  Reply
 • 15. októbra 2017 at 6:04
  Permalink

  Duchu Svätý, Ty nás uschopňuješ byť božími deťmi, ochraňuj moje deti Michala, Zuzanku, Števka, Annu Mariu, Jozefa, aby Ťa hľadali a počúvali Tvoj hlas. A tak, aby splnili Boží plán, pre ktorý si ich On vyvolil. A mmňa prosím nauč modliť sa. Amen.

  Reply
 • 11. októbra 2017 at 22:10
  Permalink

  Veľmi vás všetkých prosím o modlitby za zajtrajsie úspešne zvladnutie štátnej skusky. Bohu vďaka Lenka

  Reply
 • 6. októbra 2017 at 16:09
  Permalink

  Duchu svätý, prosím o dar múdrosti, aby som sa správne rozhodla.Ďakujem. Amen.

  Reply
 • 26. septembra 2017 at 15:25
  Permalink

  Duchu Svätý, prosím, zahrň svojimi darmi môjho dobrého syna, ktorého zajtra čakajú ťažké skúšky a obhajoba , potrebuje veľa síl.
  Ďakujem.

  Reply
 • 21. septembra 2017 at 14:52
  Permalink

  Duchu Svaty prosim ta osviet rozum a srdcia vsetkym clenom mojej rodiny,vyprosujem pre nas vsetkych sedem darov a osvecuj nam cestu tvojim presvatym svetlom.Duchu Svaty prid,Duchu Svaty prid, do mojej rodiny,velmi ta potrebujeme.Bohu vdaka.

  Reply
 • 27. augusta 2017 at 17:59
  Permalink

  Duch svätý prosím náplň nás múdrosťou, silou, nádejou, radosťou, pokojom celú našu rodinu …odovzdávam aj svoju dušu tvojmu pôsobeniu ! Amen!

  Reply
 • 17. augusta 2017 at 0:26
  Permalink

  Príď Duchu svätý a osvecuj môj rozum, aby som sa vedela vycítiť zlých ľudí. Aby som vždy vedela čeliť problemom a neupadala do depresii a psychických problémov. Amen

  Reply
 • 22. mája 2017 at 8:07
  Permalink

  Duchu Svätý, prosím Ťa osvieť rozum môjmu mužovi, nech je láskavý a úctivý a nech sa obráti k Bohu. Príď prosím Ťa so svojimi milosťami do mojej rodiny,aby sme ti slúžili s pokorou a láskou.
  Prosím o svoje deti,aby ich Pán požehnal,oženili sa a viedli kresťanský život a tak boli šťastní tu na zemi.
  ďakujem za všetko čo sme od Pána dostali.Pane prosím Ťa neopúšťaj našu rodinu
  Pán Boh zaplať.

  Reply
 • 14. mája 2017 at 10:21
  Permalink

  Duchu svätý, prosím Ťa príď a psychicky uzdrav môjho syna, daj mu silu a zasa chuť do života.A potom spolu s Tebou nech chváli a oslavuje nášho​ pána Ježiša Krista.

  Reply
 • 31. marca 2017 at 11:45
  Permalink

  Duchu Svätý, prosím Ťa osvieť rozum môjmu mužovi, nech je psychicky na tom dobre a nech sa obráti k Bohu. Príď prosím Ťa so svojimi milosťami do mojej rodiny,aby sme ti slúžili s pokorou a láskou

  Reply
 • 6. februára 2017 at 15:56
  Permalink

  Boze, prosim vyliec ma po fyzickej, aj psychickej stranke. Daj mi silu a pozehnaj ma partnerskou laskou a uspechom v praci. Dakujem. Amen

  Reply
 • 21. januára 2017 at 23:55
  Permalink

  Duchu Svätý, prosím Ťa, príď do môjho srdca a osvieť moju myseľ, aby som vždy v pokore a láske slúžil Bohu, aby všetky moje myšlienky, slová a skutky zhodovali sa s Božou vôľou a zámerom a aby som si bol vždy vedomý zachraňujúcej a spásonosnej Božej milosti.

  Reply
 • 25. novembra 2016 at 21:17
  Permalink

  Boze Duchu svaty osviet srdcia a mysle moju a mojich najblizssich pre ktorych Ta prosim prid Duchu svaty prid zo svojimi milostami do mojej rodiny prid na mocny prihovor Panny Marie tvojej milovanej nevesty prosim ta o psychycke a vhodnu prácu pre mojho syna samuela a dceru simonku amen pomož im aby si nasli pracu amen

  Reply
 • 13. novembra 2016 at 7:52
  Permalink

  Boze Duchu svaty osviet srdcia a mysle moju a mojich najblizssich pre ktorych Ta prosim prid Duchu svaty prid zo svojimi milostami do mojej rodiny prid na mocny prihovor Panny Marie tvojej milovanej nevesty amen juliana

  Reply
 • 25. októbra 2016 at 13:15
  Permalink

  Prosim za duchovne uzdravenie a psychycke a vhodnu pracu zverujem ju Boziemu milosrdenstvu vdaka Ti Pane Jezisu

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *