Špeciálna mesačná novéna k sv. Gemme Galgani

Ó, najčistejšia, sv. Gemma Galgani, raz si sa vyslovila: „Chcela by som preliať svoju krv na všetkých miestach, kde je Ježiš urážaný. Prajem si, aby boli všetci hriešnici spasení, pretože ich vykúpila drahocenná krv Ježiša Krista.“
Preto, ó, najčistejšia a najskromnejšia panna sv. Gemma, ja, úbohý hriešnik slabej viery, ťa teraz prosím, aby si pre mňa navždy získala od Najsvätejšieho srdca Ježišovho, svojho mystického snúbenca, túto milosť:
(tu vyslov prosbu svojho srdca)
Najdrahšia sv. Gemma, mám absolútnu dôveru v tvoj príhovor, pretože počas svojho krátkeho života na zemi, ti Pán Ježiš umožnil zdieľať Jeho spasiteľské utrpenie; preto ťa myšlienka stratenej duše napĺňala veľkým smútkom.
Preto, ó, najmilosrdnejšia svätá Gemma, strávila si čas na zemi objímaním kríža, aby náš Pán Ježiš nemusel trpieť sám za naše hriechy; a prosila ho o spasenie všetkých hriešnikov. S úzkosťou si znášala to, sv. Gemma, keď si pomyslela na to, že stratená duša hriešnika je večne zatratená; vzývala a prosila si Máriu, večnú Pannu, Matku Božiu, aby ti pomohla prosiť o duše veľkých hriešnikov. Takto si zabezpečila milosrdenstvo od Jej Syna, Ježiša Krista, aj pre tých najúbohejších z hriešnikov!
Teraz, keď si v nebi, svätá Gemma, a máš úplné spoločenstvo s Pánom Ježišom; nie je pochýb o tom, že tvoja pomoc pre hriešnikov je nezmerateľná a na slávu Najsvätejšej Trojice. Preto nie je možné, aby si nepomohla nám, ktorí sú stále v exile z neba, ktorí sa spoliehajú na tvoju pomoc a príhovor. Amen

V. Oroduj za nás, sv. Gemma Galgani.
R. Aby sme sa stali hodní prisľúbení Krista.

Modlime sa:
Pane, vypočuj modlitby tých, ktorí si spomínajú na zasvätený život Panny Márie a mučeníčky ducha, sv. Gemmy Galgani, ktorej si dal víťazstvo nad bolesťou a utrpením. Veď nás na našej ceste a pomôž nám žiť podľa tvojej milosti a zostať chrámom Ducha Svätého. Udeľ nám milosť skrze nášho Pána Ježiša Krista, tvojho Syna, ktorý s tebou žije a kraľuje v jednote s Duchom Svätým.
Amen.

Zdroj: saintGemmaGalgani, Obrázok: tamtiež

Knihu Neuhasiteľný plameň Gemmy Galgani, ktorá je životopisom tejto mystičky z pohľadu jej spovedníka otca Germana, nájdete na https://www.zachej.sk/produkt/35045/neuhasitelny-plamen-gemmy-galgani/.

6 thoughts on “Špeciálna mesačná novéna k sv. Gemme Galgani

 • 31. mája 2023 at 12:15
  Permalink

  Drahá svätica prosím o uzdravenie môjho vnúčika Filipka.

  Reply
 • 25. apríla 2023 at 9:32
  Permalink

  Svätá Gemma Galgani,prosím ťa z celého srdca, vypros u nášho Ježiška Krista,aby uzdravil z rakoviny moju drahu susedku Korneliu. Veď ty aj Ježiško veľmi dobre viete,že je to veľmi dobrá kresťania katolíčka, aj preto ťa prosím sv.Gemma, vypros u nášho Paňa Ježiša Krista uzdravenie tejto mojej susedky,prosím ťa Gemma.
  Sv.Gemma Galgani, celkom sa ti odovzdavam, postaraj sa o všetko. AMEN.

  Reply
 • 20. júla 2022 at 20:19
  Permalink

  Sv. Gemma, vrúcne ťa prosím, aby si mi vyprosila u Božského ženícha vyliečenie z tetánie, o ktorej lekári hovoria, že je neliečiteľná, ba nie sú na ňu ani lieky. Iba dobrý p. Boh na tvoje orodovanie mi dá to, o čo vrúcne a naliehavo žiadam. Veľká vďaka.

  Reply
 • 1. apríla 2022 at 22:56
  Permalink

  Svätá,Gemma prosím ťa o moje uzdraveniie ďakujem pekne.

  Reply
 • 24. júna 2021 at 20:54
  Permalink

  Sv.Gemma,prosim Ta o uzdravenie mojho tela i duse,z celeho srdca verim,ze mi pomozes a ze sa prihovoris u Matky Bozej,aby som bola zdrava.Za to Ti budem cely svoj zivot povdacna,ak istanem zdrava,slubujem,ze sa polepsim,ze uz nebudem stresovat

  Dakujem za vyslysanie mojej prosby.Marta

  Reply
 • 2. júla 2020 at 22:39
  Permalink

  Sv Gemma, nevladzem sa modlit, bolest duse je velmi velka a ja uz nemam doveru ani vieru. Prosim, teraz sa za mna modli ty a vypros mi u Matky Bozej obratenie stareho hriesnika, ktory ma vlaci po sudoch a psychicky ma tyra uz 7 rokov, len preto, ze som neprestupila Bozie prikazanie. Neodvazim si mysliet, ze ma vypocujes, lebo si ma doteraz nevypocula, no prosim ta, vypros mi odstranenie zleho diabla z mojho zivota a pokoj mojich dni, aby som mohla dakovat a chvalit Bozie milosrdenstvo a Boziu matku, ktorej jej syn nic neodmietne. Zial, mna Bozia matka nechce vypocut, prosim, urob to ty v nebi namiesto mna. Dakujem.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *