Modlitba k Duchu Svätému

Pane, zošli svojho Ducha a obnovíš tvárnosť zeme! Pane, obnov svoje prvé Turíce. Ježišu, udeľ všetkým milovaným kňazom dar rozlišovania duchov, obdaruj ich všetkými svojimi darmi, rozmnož ich lásku, urob z nich neohrozených apoštolov a pravých svätých medzi ľuďmi.
Duchu Svätý, Bože lásky, príď ako mocný vietor do našich katedrál, do večeradiel, do najbohatších domov práve tak, ako do najpokornejších príbytkov. Naplň celú Zem svojím svetlom, svojou útechou a svojou láskou!
Príď Duchu Svätý, vdýchni svetu sviežosť svojho posväcujúceho dychu! Obklop všetkých ľudí žiarou svojej milosti! Unes ich všetkých do nádhery svojej slávy!
Príď a povzbuď ich v tejto dobe takej plnej úzkostí, osvetli neistú budúcnosť mnohých, upevni tých, ktorí ešte váhajú na Božích cestách.
Duchu svetla, rozptýľ všetky temnoty zeme, uveď blúdiace ovce do Božieho ovčinca, pretrhni oblaky prikrývajúce tvoje tajomné svetlo.
Zjav sa ľuďom a učiň tento deň prísľubom nového rána. Naplň všetky srdcia svojimi premnohými a vzácnymi darmi, ó božský plod obety Kalvárie, skvelá zástava Kristových prisľúbení.
Božský Duchu, Oheň lásky, Radosť presahujúca všetku plnosť, Svetlo plašiace tie najžalostnejšie temnoty, Inšpirátor všetkej chvály, prebuď a upevni vo všetkých ľuďoch záľubu vo svätých veciach, daj im preniknúť do hlbokých krás svojich tajomných príbytkov. Nech vojdú, podľa prísľubu Slova, do skrytého kráľovstva Božských tajomstiev a ich život, celý pretvorený, celý premenený, celý zbožštený v Kristovi, dosiahne nekonečnú moc práve cenou tvojich Božských tajomstiev.
Božský Utešiteľ našich žiaľov, vzácny Pôvab plodných samôt, Oživovateľ všetkých našich radostí, svätý Zárodok všetkého duchovného života, obostri celý vesmír svojou nesmiernosťou. Naplň svet svojou plnosťou. Vtiahni našu ľudskú podstatu do tajomstiev Božskej jednoty. Vtisni do sŕdc pečať Otcových zasľúbení, zotri z nášho čela každý tieň, opoj všetky ústa Ježišovým kalichom a čoskoro dozrie v tvojom svetle celá úroda svätých.

29 thoughts on “Modlitba k Duchu Svätému

 • 28. augusta 2022 at 22:53
  Permalink

  Duchu Svaty prosim prid do srdca Michaely a uzdrav ju z bludiacej cesty Bohu vdaka

  Reply
 • 27. augusta 2021 at 5:58
  Permalink

  Duchu svätý pomôž nám nech sa nam už konečne podarí otehotnieť po toľkých rokoch vrúcne ťa prosím amen

  Reply
 • 10. júna 2019 at 5:59
  Permalink

  Duch Svätý, prosím Ťa, vlej do srdca môjho syna Jozefa lásku k Bohu a ku svojej priateľke. Aby našiel správny smer, aby vedel rozlíšiť čo je v živote najdôležitejšie. PBZ

  Reply
 • 22. februára 2019 at 10:58
  Permalink

  Duchu sv.prid do mojho srdca, vyzen vsetko zle a napln mi srdce lasku.Duchu sv. prid do srdc aj mojich deti, mojho manzela a vsetkych, ktorych nosim v srdci.Udel nam vsetkym svoje dary a rozsviet nam nase mysle tvojim presvatym svetlom.Duchu sv. z celeho srdca dakujem

  Reply
 • 30. mája 2018 at 10:42
  Permalink

  Duchu Svätý nalej svoje svetlo do srdca mojej mami aby ma mála rada aj moju manželku Marienku našu dcérku Andrejku i jej celu rodinku obmäkči jej srdce nech nikoho nehreší ani nepreklína ani nikomu nech nepraje zlé.Pomôž jej Duchu Svätý nájsť lásku,milotu a dobrotu ku mne a mojej rodine začo Ti už teraz veľmi pekne ďakujem.

  Reply
 • 27. mája 2018 at 17:32
  Permalink

  Duchu Svätý prosím ťa osvieť naším susedom rozum Farkašovej a jej druhový Džudžovi ktorý nám úmyselne a vedome brania aby sme mohli aj my už konečne dokončiť oplotenie nášho pozemku n a ktorý tak dlho čakáme kde nám títo zlý susedia brania oplotiť náš pozemok.Pomôž aj našej právničky aby s geodetom sa stretli a dali tu našu zaležitosť s oplotením nášho pozemku do úspešného konca kde by sme už konečne aj my mohli oplotiť náš pozemok.Ďakujem Ti Duchu Svätý za vypočutie mojej prosby a verím,že bude vypočutá a,že nám pomôžeš aby nám títo susedia nerobili úmyselne a vedome zlo ale nech od ných máme Svätý a Boží pokoj na veľa,veľa rokov.Ďakujem Ti a dôverujem Tvoju veľkú spravodlivosť.

  Reply
 • 26. mája 2018 at 10:42
  Permalink

  Duchu Svätý prosím ťa osvieť našim susedom rozum Farkašovej a jej druhovi Džudžovi aby nám úmyselne a vedome nerobili zlo a aby nám dali pokoj a nech nám konečne povolia oplotiť náš pozemok.Pomôž nám duchu svätý v tomto našom probléme ktorý máme s našimi susedmi.Ďakujem Ti za vypočutie mojej prosby a verím v Teba,že nám pomôžeš ukončiť tento náš problém.

  Reply
 • 25. mája 2018 at 11:49
  Permalink

  Duchu Svätý veľmi ťa prosím osvieť našim susedom Farkašovej a jej druhovi Džudžovi rozum aby nám nerobili úmyselne a vedome zlo aj škodu na našom pozemku ale nech si už skutočne vstúpia do svedomia a nech nám povolia aby sme mohli aj my konečne oplotiť náš pozemok.Daj nech už sa tiež stretne naša právnička a geodet aby tento spor ktorý nám robia naši susedia nech to dotiahnu do úspešného konca začo Ti úprimne s celého srdca ďakujem.

  Reply
 • 23. mája 2018 at 10:13
  Permalink

  Duchu svätý pomôž nám s manželkou aby nám naša právnička aj geodet sa nám ozvali a povedali nám radostnú správu ohľadom oplotenia nášho pozemku.Prosím Ťa duchu svätý osvieť rozum naším susedom aby nám nerobili úmyselne zle aj škodu na našom pozemku ale nech nám dajú svätý pokoj a správajú sa slušne ako k starším ľuďom ktorý im nič zlého nerobia ani neprajú tak ako oni nám my len chceme mať od ných svätý pokoj preto Ťa prosíme o Tvoju pomoc náš duchu svätý.

  Reply
 • 20. mája 2018 at 10:42
  Permalink

  Duchu Svätý s celého srdca Ťa prosím osvieť naším susedom rozum Farkašovej a jej druhový Džudžovi ktorý nám úmyselne škodia a brania nám dokončiť oplotenie na našom pozemku aby už konečne dostali rozum a nech nám nebrania ani neškodia ale aby sme už mohli konečne dokončiť a oplotiť náš pozemok ďakujem Ti Duchu Svätý za vypočutie mojej prosby a verím,že im osvietiš ich rozum a konečne nám povolia oplotiť náš pozemok.Aj Teba môj Ježiš prosím vezmi všetko do svojich rúk.

  Reply
 • 8. mája 2018 at 7:03
  Permalink

  Ó Duchu Svätý, prosím o Tvoje Dary pre moje dcéry, ich zmierenie, uzdravenie a oslobodenie ako aj pomoc pri písaní záverečnej práce pre mladšiu z nich. Chvála Ti, vďaka ti, milujem Ťa.

  Reply
 • 18. marca 2018 at 14:46
  Permalink

  Duchu svätý samota bolí ak jej je veľa. Prosím ťa o slušného priateľa. Ďakujem.

  Reply
 • 17. marca 2018 at 21:32
  Permalink

  Duchu svätý prosím ťa z celého srdca za svoju dcéru, ktorá je v práci neprávom osočovaná a obviňované . Prosím, aby sa sa situácia vyriešila prosím za pokoj na jej pracovisku. Ďakujem

  Reply
 • 28. februára 2018 at 9:56
  Permalink

  Z celeho srdca prosim o modlidby za moju rodinu,prosim o sedem darov Ducha sv.a roziarenie nasej mysle jeho svetlom.Prid Duchu sv.prid. Aleluja

  Reply
 • 7. decembra 2017 at 7:06
  Permalink

  Príď Duchu sv.a osvieť rozum môjho syna,aby sa spamätal a začal chápať,že to čo robí nie je ani na spásu jeho duši ani dobré pre jeho zdravie

  Reply
 • 6. októbra 2017 at 6:32
  Permalink

  Prosím Ťa Duchu svätý stoj pri mojich deťom, ktorím nevychádzajú partnerské vzťahy sú nešťastné a sklamané, aby našli tých správnych partnerov pre ic budúci život. Amen.

  Reply
 • 21. septembra 2017 at 14:39
  Permalink

  Duchu Svaty z celeho srdca ta prosim o roziarenie mysle lekarov,ktori budu Pavla osetrovat,operovat,prosim ta ved ich srdcia a ruky,aby operacia dopadla dobre.Chvaka Panu a Panne Marii.

  Reply
 • 10. augusta 2017 at 13:56
  Permalink

  Duchu svätý prosím ta príď do nášho príbytku, príď do srdca môjho syna, uzdrav jeho myseľ, zotri chmúry, strachy a bolesti z jeho podvedomia, dozic mu život s bozou laskou a pokojom. Vrúcne tá prosím. Dakujem

  Reply
 • 31. júla 2017 at 16:54
  Permalink

  Duchu svätý, príď a pomôž zachrániť môj vzťah s priateľom Samuelom. Pomôž nám nájsť znovu spoločnú cestu radosti a lásky.
  Daruj mi prosím múdrosť a rozum. Sprevádzaj všetkých mojich blízkych na ceste životom.
  Ďakujem. AMEN.

  Reply
 • 4. júna 2017 at 0:33
  Permalink

  Prosim ta, Duchu Sväty, prid a mocne zasiahni do môjho zivota, obdar ma tvojimi darmi a napln moju mysel a kazdu bunku môjho tela radostou a pokojom. Prosim ta, vyzen z môjho srdca tuzbu po hriechu, ocisti ma od kazdeho hriechu, daj nech cezo mna prudia prudy tvojej zivej vody. Uzdrav prosim moje zlomene srdce a skruseneho ducha. Do Tvojich ruk sa porucam Duchu Sväty, odovzdavam sa ti uplne cela, konaj tak, ako len Ty chces, davam ti vsetku autoritu nado mnou, nech nieje ziadne zakutie pred tebou nedostupne, tuzim ti patrit cela. Zostup Duchu Sväty a konaj !

  Reply
 • 24. mája 2017 at 7:19
  Permalink

  Príď duchu sväty stoj pri mojej dcére ktorá dneska robí skúšku osvieť jej myseľ rozum a stoj pri nej .Buď zvelebení .Prosím ťa.

  Reply
 • 14. februára 2017 at 21:55
  Permalink

  Duch svaty, stoj pri mne v dolezitej chvili nasho zivota a daj mi dar spravodliveho a mudreho slova, aby som presvedcila srdcia pritomnych na sude. Naplni duse empatiou a laskou tych, ktori budu o nas zajtra rozhodovat. Vecna ti vdaka. Amen

  Reply
 • 10. januára 2017 at 0:07
  Permalink

  Prosim Ta Duchu Svaty o uzdravenie mojej duse, ale aj tela ,prosim Ta daj, aby som dokazala otvorit svoje srdce pre Jezisa,aby to nebolo len take ,akoby sa to mna netykalo…Amen. Vdaka Ti !

  Reply
 • 10. januára 2017 at 0:03
  Permalink

  Duchu Svaty,prosim Ta, vzhliadni na moju dceru Beu a uzdrav je mysel,daj jej dar rozumu a mudrosti,zmen jej zmyslanie
  a uzdrav ju na tele aj na dusi. Vdaka Ti !

  Reply
 • 27. novembra 2016 at 23:33
  Permalink

  duchu svet zostup a ukaž mojmu synovi samuelovi cestu ,lebo dnes ma veli tažky deň ostal sam daleko od svojho pribytku amen

  Reply
 • 26. novembra 2016 at 23:50
  Permalink

  Duchu Svätý zostúp z trónu svojej velebnosti a vybuduj si stánok v srdci svojho služobníka. Buď zvelebený!
  Prosím Ťa Duchu Svätý nauč môjho syna,samuela a mojho muža a moje deti a ich deti aby Ťa mylovali a bez Teba nemohol žiť. Amen

  Reply
 • 25. septembra 2016 at 20:26
  Permalink

  duchu svety prosim ta ved ma zivotom daj mi silu a pomahaj mi v mojom zivote nech sa raz dostanem k tebe do vecnosti,duchu svety pomoz mi na mojej ceste buducnostou .amen

  Reply
 • 18. decembra 2015 at 13:06
  Permalink

  Duchu Svätý zostúp z trónu svojej velebnosti a vybuduj si stánok v srdci svojho služobníka. Buď zvelebený!
  Prosím Ťa Duchu Svätý nauč môjho syna, aby Ťa myloval a bez Teba nemohol žiť. Amen

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *