Modlitba k Najsvätejšej Trojici

Otec všetkého milosrdenstva, prameň všetkého dobra, Teba skrúšene prosím pre Najsvätejšie a Teba milujúce Srdce Ježiša, Tvojho premilého Syna, nášho Pána a Vykupiteľa, v ktorom nachádzaš zaľúbenie: Udeľ mi milosť živej viery, pevnej nádeje a vrúcnej lásky k Tebe i k blížnym, ale nadovšetko milosť opravdivej ľútosti nad všetkými mojimi hriechmi a pevné rozhodnutie nikdy viac Ťa neuraziť, aby som vždy žil podľa Tvojej svätej vôle, vo všetkom ju konal celým srdcom a ochotne, a v Tvojej láske zotrval až do konca svojho života. Amen.

Jednorodený Syn Boží, večné Slovo, nauč ma hlboko a úprimne milovať Tvojho Otca, ku ktorému si na tejto zemi zdvíhal oči s láskou, akej je celý náš svet neschopný. Do Jeho rúk si oddával svoj svätý život a do Jeho rúk si oddal aj svoju dušu, keď si na dreve kríža zakončil dielo nášho vykúpenia. Nauč ma milovať Teba, aby som vedel skutočne milovať aj Tvojho Otca. Amen.

Bože, Duchu Svätý, osvieť moju myseľ a vlej mi svoju lásku do srdca! Ty vychádzaš z Otca i Syna a si Láska, si svetlo večnej pravdy a radosť večného života. Bez Tvojej moci nemôžeme sa priblížíť k milosti a pravde. Nauč ma Božej láske!

Sláva Otcu, i Synu, i Duchu Svätému, ako bolo na počiatku, tak nech je teraz, i vždy, i na veky vekov. Amen. Aleluja.

Úcta, česť a sláva Najsvätejšej, nerozdielnej Trojici na veky vekov! Amen.

2 thoughts on “Modlitba k Najsvätejšej Trojici

 • 16. apríla 2020 at 14:43
  Permalink

  Pane bože viem že som hriešna veľmi ťa prosím o pomoc v chorobe môjho syna a dcéry len ty môžeš urobiť zázrak len ty ich môžeš uzdraviť a dat im pomocnú ruku daj mi silu a ukáž mi cestu ktorou mam ísť aby som to všetko zvládla a do smrti ti ďakovala za tvoju pomoc ved si povedal proste a dostanete hľadajte a nájdete proste a bude vám odpustené príď pane ďakujem

  Reply
 • 9. decembra 2017 at 16:05
  Permalink

  modlím sa k tebe pane skrz tvôjho jediného syna pána ježiša krista ,ktorý trpel za nás bol na ponci piláta neveriacimi utrápený ,opovrhnutý ubičovaný a ukrižovaný na tretí den vstal zmrtvych o pane velebím nášho pana jeho meno a k tebe sa sklaniam a prosím o prosby zdravie mojich najbližších , nech moja mama najde v tvojom králostve pokoj a nech jej sviečka horý na znak večného svetla , modlím sa za lud ktorý boli vzatý do väzenia otpusť im ťažké hriechy a daj im novú šancu na obrátenie , nech detičky na celom svete aby necítili utrpenie hlad a chudobu daj aby tvoja láska prenikla do každého ludského srdca a aby spoznala ťa a verila v našu cirkev , prichádzajuce vianočné sviatky nech sú v každom domove na celej zemi veselé ,hojné no najme oslavené narodenie nášho pána ježiša krista bud pichválený ježiš kristus amen

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *