Novokňaz chorý na rakovinu prosí o naše modlitby

Na onkologickom oddelení jednej z nemocníc vo Varšave sa v piatok 24. mája uskutočnil neobvyklý obrad. V nemocničnej izbe sa konala diakonská a zároveň kňazská vysviacka mladého seminaristu Michala Losa. Dnes už novokňaz Michal je ťažko chorým pacientom, ktorému bola diagnostikovaná rakovina v pokročilom štádiu. Michal je absolventom veľkého seminára kňazov Orionistov v Łaźniewo a pochádza z diecézy Tárnow. Choroba mu bola diagnostikovaná tesne pred Veľkou nocou a liečba začala okamžite, ale prognóza lekárov je žiaľ veľmi zlá, až beznádejná. Michalovi spolubratia z Kongregácia synov Božej prozreteľnosti sv. Luigiho Orione a jeho rodina prosia úpenlivo o modlitbu. Michalovým najväčším snom bolo sláviť aspoň jednu svätú omšu vo svojom živote predtým, než odíde na večnosť. Diakonská a zároveň kňazská vysviacka sa udiala s povolením a duchovnou podporou pápeža Františka a biskupa Mareka Solarczyka.

Ako dar pri príležitosti vysviacky, biskup Marek Solarczyk ponúkol svojmu novo-vysvätenému kňazovi Michalovi ten istý ornát, ktorý mal na sebe počas omše na Svetových dňoch mládeže v Paname. Bezprostredne po požehnaní pristúpil biskup Solarczyk k Michalovej posteli, pobozkal mu s úctou ruky a poprosil o požehnanie.

V roku 2016, keď sa Kongregácia Božej prozreteľnosti  stretla s pápežom Františkom, bol to práve on, kto povzbudil Orionistov,  aby naplno prežívali svoju charizmu a povedal im: „… Vaša služba Cirkvi bude efektívnejšia, čím viac sa budete starať o  Vašu osobnú blízkosť pri Kristovi. Svedectvo o kráse Vášho zasvätenia, o dobrom živote služobníkov Krista bude príkladom pre mladých. Takýto život inšpiruje nové povolania.

Novo vysvätený kňaz Michal sa svojim svedectvom viery dostáva k tisícom a skutočne prežíva to, čo vyslovil Svätý Otec.

 

 

Video

 

Zdroj: Biloxi Vocation, Stacja 7, Catholic Link, Obrázky: Tamtiež, Video: Tamtiež

9 thoughts on “Novokňaz chorý na rakovinu prosí o naše modlitby

 • 12. júna 2019 at 9:29
  Permalink

  Pane Ježišu prosime ťa celá naša rodinka za uzdravenie pre knaza Michala daj mu silu vytrvať v skuške,Prosime všetkych dobrych ludi o modlitby.

  Reply
 • 2. júna 2019 at 23:25
  Permalink

  Nebeský Otče,ďakujem Ti za Tvojho milovaného Michala,za srdce,ktoré Ti povedalo ANO.
  Požehnaj ho,Pane,daj mu silu,aby naplnil Tvoju Vôľu! Buď pochvaleny,za moc,ktorá skrze neho prúdi!!
  Daj nám pochopiť múdrosť kríza,kedy sa po Jeho prijatí dejú veľké veci!Prosím Ťa,Pane uzdrav Svojho drahého kňaza a veď ho cestou svatosti.

  Reply
 • 2. júna 2019 at 17:05
  Permalink

  Dobrý Bože daj zdravia chorému Michalovi Tvojmu služobníkovi. Áno, žatva je veľká, robotníkov málo, prosím a modlím sa za jeho uzdravenie a verím na zázrak. Matička Božia, oroduj za Michala vrúcne Ťa prosím.

  Reply
 • 30. mája 2019 at 19:12
  Permalink

  Všemohúci Bože, Pán života i smrti, prosím za novokňaza Michala. Ty si Otec milujúci, plný lásky a dobra.
  Tvoje požehnanie nech mu je oporou a posilou v tejto chorobe.
  Ja sa pripájam k všetkým, ktorí sa modlia za tohto chorého.

  Reply
 • 29. mája 2019 at 16:39
  Permalink

  Draha Matka Panna Maria
  V Tvojom neposkvrnenom srdci je v najlepsej ochrane srdce kazdeho cloveka a zvlast srdce knaza.Do Tvojho neposkvrneneho srdca odovzdavame aj srdce a chore telo trpiaceho novoknaza Michala.Draha nebeska Matka “ zatva je velka a robotnikov malo „prosime nech na Tvoj prihovor Nebesky Otec pozehna svoju cirkev aj uzdravenim svojho sluzobnika Michala ak je to Jeho vola. BOHU VDAKA.

  Reply
 • 29. mája 2019 at 7:20
  Permalink

  Bože Otče, Tebe nič nie je nemožné, zhliadni milostivo z neba na svojho trpiaceho služobníka-novokňaza Michala, ktorý s veľkou láskou a nádejou sa vinie k Tebe. Ak je to Božia voľa, zbav ho tejto choroby, aby Ti s radosťou v srdci mohol slúžiť. Vo veľkej a živej viere, dúfame v Tvoje milosrdenstvo.

  Reply
 • 27. mája 2019 at 5:32
  Permalink

  Chvála Kristu a Panne Márii. Budem s a od dneska, t.j. 27.5.19″ modliť za chorého novokňaza.
  Veľmi prosím o Novoknazske požehnanie.
  Dnešný deň je tomu 7 mesiacov čo si Pán života i smrti povolal moju milovanú sestricku. Nech odpočíva vo svätom pokoji. Prosím Teba dobrotivý Bože vypočuj moje vrúcne prosby.

  Reply
 • 26. mája 2019 at 20:24
  Permalink

  Ježišu Ukrižovaný, zmiluj sa nad ním. Ty všetko môžeš, Ty môžeš urobiť zázrak. Dopraj tomuto Svojmu služobníkovi, aby Ti mohol pri oltári vzdávať vďaky, chváliť a velebiť Ťa…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *