Modlitba pokoja pred spánkom

Pozrite sa na svoj deň a pripravte sa na ďalší, pod Božou vnímavou a pozornou starostlivosťou.

Na konci dlhého dňa môže byť ťažké zaspať. Môžeme mať veľa vecí v našich mysliach, alebo by sme mohli mať dokonca strach ísť spať, pretože zajtrajšok určite prinesie ďalšie množstvo životných bojov.
Naše dni však nemusia končiť s takýmto pocitom pustošenie a strachu. Mnohí svätí nás  povzbudzujú v praktizovaní večernej rutiny, kde skúmame deň, ktorý prešiel a spoznávame mnohé požehnania tohto dňa. Tento úkon rozjímania a modlitby nás môže dať do oveľa lepšej dispozície a pripomína nám Božiu prozreteľnú starostlivosť.

Nižšie uvádzame večernú modlitbu svätého Vincenta. Ak hľadáte a chcete skúsiť nový a pokojný spôsob uvažovania nad sebou a svojím dňom, skúste túto modlitbu a odpočiňte si v Kristovom pokoji.

V duchu pristúp k najláskavejšiemu Srdcu Ježišovmu. Vojdi do Božej prítomnosti.  Ucti si ho a poďakuj mu za všetky dary, ktoré si od neho dostal práve v tento deň.

Bože, ctím si Ťa skrze Najsvätejšie Srdce Tvojho Božského Syna ako môjho Stvoriteľa a Zvrchované Dobro.

Ďakujem Ti za všetky Tvoje milosti – duchovné i časné, všeobecné i osobitné, ale najmä za priazeň, ktorú si mi dnes daroval. Nech je Tvoje sväté meno večne chválené a oslávené. Chcem Ti neustále ďakovať za všetky Tvoje dary.

Nadovšetko Ťa milujem celým svojím srdcom a dušou a z čistej lásky k Tebe. Túžim Ťa milovať tak, ako to robia aj svätí v nebi.

Chcem milovať aj svojich blížnych kvôli Tebe tak, ako milujem aj ja samého seba. Úprimne odpúšťam všetkým, ktorí ma dnes zranili, a prosím o odpustenie všetkých, ktorých som zranil ja.

Sladký Ježišu prijmi moju dušu! Nech Svätá Panna Mária, svätý Jozef a všetci svätí a anjeli oslavujú a milujú Najsvätejšie Srdce Ježišovo za mňa túto noc a orodujú za mňa u môjho Pána, aby som v ňom mohol byť zachránený od všetkých hriechov a zla.

Svätý Michal, ochraňuj ma v deň boja, aby som po hrozivom súde nebol poslaný do zatratenia. Ó, anjeli Boží, ktorých starostlivosť je mi daná Najvyššou Láskavosťou, osvieťte, veďte a ochraňujte ma v túto noc od všetkých hriechov a nebezpečenstiev.

Ochraňuj nás, Bože, keď bdieme, opatruj nás, keď spíme; daj, aby sme bdeli s Kristom a odpočívali pokojne. Amen.

Zdroj: Aleteia.org, Obrázok: Pixabay s úpravou Modlitba.sk

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *