Novéna k Panne Márii Lurdskej

Každý deň počas novény sa pomodlíme Litánie k Panne Márii Lurdskej.

Nech by bola naša situácia zavše i beznádejná, touto novénou vždy získame osobitné milosti, ktoré nám prinesú pokoj a posilu. Je však dôležité, aby sme si uvedomili, že jej súčasťou je niekoľko kresťanských úkonov, ktoré sú pre nás záväzné.

Prvý deň

Panna Mária Lurdská, Panna nepoškvrnená, oroduj za nás.
Panna Mária Lurdská, kľačím pred tebou, aby som si vyprosil nasledujúcu milosť:… Mám neotrasiteľnú dôveru v tvoj účinný príhovor. Ty môžeš získať od svojho božského Syna.
Rozhodnutie: Zmierim sa s človekom, ktorý je mojím nepriateľom, alebo s tým, od ktorého som sa vplyvom prirodzenej antipatie vzdialil.

Druhý deň

Panna Mária Lurdská, ty si si vybrala za prostredníka slabé a úbohé dieťa, oroduj za nás. Panna Mária Lurdská, pomôž mi využiť všetky prostriedky, aby som sa stal pokornejším a dokázal sa viac odovzdať Bohu. Viem, že takto sa ti budem môcť páčiť a prijať tvoju pomoc.
Rozhodnutie: Určím si v blízkom čase termín svätej spovede a vyspovedám sa.

Tretí deň

Panna Mária Lurdská, v zjaveniach 18-krát velebená, oroduj za nás.
Panna Mária Lurdská, vypočuje dnes moje pokorné prosby. Vyslyš ich, ak majú prispieť k Božej sláve a spáse duší.
Rozhodnutie: Navštívim a uctím si Oltárnu sviatosť v kostole (ak nemôžem, tak aspoň v duchu). Menovite zverím Kristovi svojich blízkych, priateľov alebo známych, ktorí sa nachádzajú v ťažkých situáciách. Nezabudnem na zosnulých.

Štvrtý deň

Panna Mária Lurdská, tebe Ježiš nemôže nič odmietnuť, oroduj za nás.
Panna Mária Lurdská, prihováraj sa za mňa u svojho božského Syna. Načri plným priehrštím do pokladov jeho Srdca a rozdeľ ich tým, čo prosia pri tvojich nohách.
Rozhodnutie: Dnes sa pomodlím rozjímavý ruženec.

Piaty deň

Panna Mária Lurdská, teba nik zbytočne nevzýval, oroduj za nás. Panna Mária Lurdská, ak chceš, nik z tých, ktorí ťa dnes vzývajú, neodíde bez toho, žeby neokúsil účinok tvojho mocného príhovoru.
Rozhodnutie: Za odčinenie svojich hriechov a na úmysly všetkých, ktorí sa modlia alebo budú modliť novénu k Panne Márii Lurdskej, budem dnes na obed alebo večer držať čiastočný pôst.

Šiesty deň

Panna Mária Lurdská, uzdravenie chorých, oroduj za nás.
Panna Mária Lurdská, prihováraj sa za chorých, ktorých ti odporúčame, aby boli uzdravení. Vypros im viac sily alebo uzdravenie.
Rozhodnutie: Z celého srdca sa zverím Panne Márii.

Siedmy deň

Panna Mária Lurdská, ty neustále prosíš za hriešnikov, oroduj za nás. Panna Mária Lurdská, ty si priviedla Bernadetu ku svätosti, daruj mi také nadšenie pre Krista, ktoré neustupuje pred žiadnou námahou, ale zápasí, aby medzi ľuďmi zavládlo viac pokoja a lásky. Rozhodnutie: Navštívim chorého alebo opusteného človeka.

Ôsmy deň

Panna Mária Lurdská, materská opora celej Cirkvi, oroduj za nás. Panna Mária Lurdská, ochraňuj Svätého Otca a našich biskupov. Žehnaj všetkých kňazov, zvlášť tých, ktorí sa starajú o to, aby ťa ľudia poznali a milovali. Pamätaj na všetkých zosnulých kňazov, ktorí našim dušiam sprostredkovali Boží život. Rozhodnutie: Dám odslúžiť sv. omšu za duše v očistci a na tento úmysel obetujem sv. prijímanie.

Deviaty deň

Panna Mária Lurdská, nádej a útecha pútnikov, oroduj za nás. Panna Mária Lurdská, v závere novény sa ti chcem poďakovať za všetky milosti, ktoré si mi v priebehu týchto dní vyprosila, i za tie, ktoré mi ešte vyprosíš. Sľubujem, že sa budem snažiť, len čo to okolnosti dovolia, navštíviť jednu z tvojich svätýň, kde ich budem môcť lepšie prijať a poďakovať ti za ne. Rozhodnutie: Raz do roka vykonám púť do mariánskej svätyne, hoci aj v blízkosti svojho bydliska, alebo sa zúčastním duchovných cvičení.

Modlitba k Panne Márii Lurdskej

Nepoškvrnená Panna a Matka naša, ktorá si sa zjavila nepatrnému dieťaťu, pomôž nám svojím mocným príhovorom, aby sme ustavične žili v pokore a úprimnosti pravých Božích dietok a stali sa účastnými nebeského požehnania. Vypros nám milosť, aby sme za svoje spáchané hriechy činili pokánie, vystríhali sa od tejto chvíle každého hriechu a horlivo sa snažili stále viac napredovať v pravej čnosti. Aby sa nám tvoje materinské srdce nikdy nezatvorilo, ale vždy bolo otvorené a bez prestania nám vyprosovalo tie milosti, ktoré by v nás rozohnili božskú lásku a robili nás stále hodnejšími večnej koruny, aby sme raz s tebou, nepoškvrnená Panna, trojjediného Boha mohli chváliť a velebiť na veky vekov. Amen.

Litánie k Lurdskej Panne Márii

Pane, zmiluj sa.

Kriste, zmiluj sa.

Pane, zmiluj sa.

Kriste, uslyš nás.

Kriste, vyslyš nás.

Otec na nebesiach Bože, zmiluj sa nad nami.

Syn, Vykupiteľ sveta, Bože,

Duch Svätý, Bože,

Svätá Trojica, jeden Boh,

Svätá Mária, Matka Božia, oroduj za nás.

Panna Mária, ktorá si sa v Lurdoch osemnásťkrát zjavila,

Panna Mária, ktorá si povedal: Ja som Nepoškvrnené počatie,

Panna Mária, ktorá si nás úsmevom na tvári povzbudila k nádeji,

Panna Mária, ktorá si mala za pásom ruže, aby si nás pobádala k modlitbe,

Panna Mária, ktorá nám svojimi zopätými rukami dávať príklad, aby sme svoje ruky spínali k nebesiam,

Panna Mária, ktorá nás svojimi očami obrátenými k nebu povzbudzuješ, aby sme svoje srdce pozdvihovali k Bohu,

Panna Mária, ktorá si mala ruže na nohách, aby si nás naučila, že všetky naše kroky musí riadiť kresťanská láska,

Panna Mária, ktorá si nám kázala konať pokánie,

Panna Mária, ktorá si žiadala modlitbu za hriešnikov,

Panna Mária, ktorá si dala vytrysknúť zázračnému prameňu,

Panna Mária, ktorá si zvíťazila nad všetkými útokmi nevery a zloby,

Panna Mária, ktorá nás voláš, aby sme prišli k tebe,

Panna Mária, ktorej návšteva na zemi je nám znamením, že Boh nás úplne neopustil,

Panna Mária, ktorej božský Syn pri eucharistických sprievodoch dobre robí a pomáha úbohým ľuďom,

Panna Mária, radostná nádej pútnikov,

Panna Mária, ktorá si potešila mnohých nešťastných,

Panna Mária, ktorá si uzdravila mnohých chorých.

Aby si aj v nás uskutočnila dôvod svojho zjavenia

– volajme spoločne:

Nepoškvrnená Panna, vyslyš nás!

Aby si dala víťazstvo svätej Cirkvi,

aby si chránila Svätú stolicu, ktorá vyhlásila tvoje nepoškvrnené počatie,

aby si ťa náš národ nikdy neprestal uctievať,

aby si zničila ducha odporu, vzbury a nezriadenej lásky k svetu,

aby si vyliečila svet zo všetkých rán novej doby,

aby si prispela k očisteniu našej duše a k roznieteniu lásky nášho srdca,

aby si celý svet uctil tvoje meno Nepoškvrnené počatie,

aby si nás bližšie privinula k najsvätejšiemu Srdcu tvojho Syna,

aby si nás po smrti priviedla pred trón Božieho Baránka.

Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta,

zľutuj sa nad nami, Pane.

Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta,

vyslyš nás, Pane.

Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta,

zmiluj sa nad nami.

30 thoughts on “Novéna k Panne Márii Lurdskej

 • 27. júna 2022 at 4:00
  Permalink

  Panna Mária krásna a kráľovná a ozdoba karamelu vypros za nás hriešnikov za odpustenie našich hriechov tvojho syna nášho pána jediného kráľa celej zeme a prosíme ťa uzdrav Renla jeho nožičku urob zázrak prosím ťa a daj mojej mame dlhý a zdravý život plný lásky prosíme ťa aby ste nás vyslišali a odpustili nám naše hriechy ešte ťa prosím aby ste nedovolili na môjho otca aby ho ovládal diabol aby ste nedopustili aby ublížil mojej mame alebo chlapcom prosím vás AMEN,❤️

  Reply
 • 11. februára 2022 at 22:14
  Permalink

  Panna Maria Lurska prosim ta za uzdravenie Anny velmi vrucne ta prosim zmiluj sa oroduj za jej zdravie dobre vysledky radost pokoj .
  Dakujem ti za vsetko❤

  Reply
 • 24. februára 2021 at 19:59
  Permalink

  Prosím o uzdravenie synovca , za jeho zdravie na mocný príhovor Panny Márie Lurdskej, pred 2 rokmi sa vyliečil za rakoviny, teraz má vysoké teploty, oslabenú imunitu, bojíme sa, že má kovid… prosím láskavo o modlitby za ňho, aby sa mu nepotvrdilo toto ochorenie na testovaní. Ak áno, aby mal mierny priebeh ochorenia bez hospitalizácie. Pán Boh zaplať.

  Reply
 • 18. marca 2020 at 6:26
  Permalink

  Panna Mária prosím za pokoj a Božie požehnanie v rodine aj pre rodiny mojich detí, pomôž mi Matka splatiť dlhy a vypros nám milosť zdravia v tejto pandémii, pomoc a ochranu v každej chvíli. Matka neopúšťaj nás!

  Reply
 • 16. februára 2020 at 20:25
  Permalink

  Lurdská Panna Mária, vrúcne prosím o dar zdravia v rodine pre ťažko chorého mladučkého synovca, nech sa mu darí v novej práci, za uzdravenie sestry z vážnej diagnózy, za dobré výsledky na hematológii a pomoc u lekárov, ku ktorím chodí. Za pokoj v rodine, za požehnanie, za prácu, za moje krsniatka i mojich žiakov, za ochranu na cestách pred nehodami, za vyriešenie našich ťažkostí, problémov, sporov.
  Ďakujem za vyslyšané prosby.

  Reply
 • 15. februára 2020 at 6:09
  Permalink

  Draha Lurdska Panna Maria.Prosim pomoz mi dobre zvladnut situaciu v ktorej som sa ocitla.Vnukni mi spravne rozhodnutia.Uzdrav telo i dusu.Upenlivo Ta prosim

  Reply
 • 10. februára 2020 at 12:52
  Permalink

  Panna Maria dakujem za uzdravenie

  Reply
  • 12. februára 2020 at 5:55
   Permalink

   Nebeska Matka zo srdca dakujem co pre nas ludi robis. Za Tvoju lasku, Tvojho Syna Jezisa. Ty pomahas a vyprosujes u nasho dobreho Nebeskeho Otca to, co vies , ze je nam potrebne.
   Vrucne Ta prosim, vypros nam milost zdravia dusevneho I telesneho pre celu moju rodinu a hlavne pre mojho manzela Areka ktory sa pripravuje na prestep kostnej drene, aby vsetko dobre dopadlo … ak je to Jeho svata vola.
   Taktiez vypocuj prosby vsetkych tych, ktory svoje prosby a vdaky tu napisali. Dakujem Ti Lurdska Panna Maria. ❣️

   Reply
 • 3. februára 2020 at 18:58
  Permalink

  panna Maria Lurdska prosim ta velmi oroduj za mna aby som mala dobre vysledky a spravy od lekarou prosim aj za moje zdravie prosim ta za zdravie mojej rodiny ty vies co ma tazi a trapi prosim vyslis moje prozby udel my mylosti u tvojho syna a nasho Pana Jezisa Amen

  Reply
 • 29. decembra 2019 at 16:20
  Permalink

  Prosim za zdravie, silu a pokoj v nasej rodine. Nech nam Panna Maria pomoze splatit dlhy, upratat v zivote aj doma a nech si moja sestra najde dobreho manzela.

  Reply
 • 4. septembra 2019 at 0:18
  Permalink

  Panna Mária Lurdská,
  prosím o uzdravenie a oslobodenie mojich dcér Petry a Patrície. Prosím o pokoj v rodine.
  Amen

  Reply
 • 29. augusta 2019 at 23:10
  Permalink

  Panna Mária Lurdská, prosím o uzdravenie mojej dcérky z ťažkej choroby. Prosím, aby sa zlepšili výsledky krvi.
  Ďakujem.

  Reply
 • 20. augusta 2019 at 21:53
  Permalink

  Panna Mária Lurdska prosím za uzdravenie môjho manžela Štefana aby mal dobre výsledky s nádejou na život a prosím aj za syna Štefana aby si našiel prácu a mohol sa sám uživiť a splácať svoje dlhy Pán Boh záplat za vyslyšane prosby Maria

  Reply
 • 16. júla 2019 at 12:40
  Permalink

  Panna Maria,prosím uzdrav Michala, utíš bolesti,daj mu silu. Ďakujem.

  Reply
  • 4. augusta 2019 at 16:18
   Permalink

   Panna Mária Lurdska prosím za zdravie pre môjho otca ďakujem

   Reply
 • 27. januára 2019 at 21:01
  Permalink

  Panna Maria Lurdská oroduj za nás a uzdrav Michala, daj dobré výsledky

  Reply
  • 10. februára 2019 at 14:22
   Permalink

   Panna Maria ďakujem za vypočutie, pomáhaj aj naďalej

   Reply
 • 19. septembra 2018 at 16:46
  Permalink

  Panna Mária Lurdská, ďakujem Ti vyslyšanie mojej prosby. Dnes je presne rok ako som Ťa prosila v Lurdoch za uzdravenie. Ďakujem.

  Reply
 • 25. júna 2018 at 16:21
  Permalink

  Lurdska panna Mária, prosím Ťa o silu v tejto dobe, aby som mohla zotrvať vo svojom sľube, ktorý som Ti dala 19.septembra 2017 v Lurdoch. Amen.

  Reply
 • 22. marca 2018 at 8:44
  Permalink

  Prosim o modlitby a Boziu pomoc pre moju dceru ktoru dnes operuju aby mala dobre vysledky.Pan Boh zaplat.

  Reply
 • 12. marca 2018 at 9:52
  Permalink

  Panna Maria Lurdska,prosim Ta ouzdravenie mojej dcery Gabriely,ktoru caka tazka operacia,aby mala dobre vysledky

  Reply
 • 11. februára 2018 at 22:10
  Permalink

  Predrahá Panna Mária Lurdská, v deň 160.výročia kedy si sa prvý krát zjavila sv. Bernadete,
  si z vrúcnej Vdačnosti pripomínam na 150. výročie a všetko to, čo si pre nás urobila…TOTUS TUUS…
  Stále Ti Ďakujeme

  Reply
 • 11. februára 2018 at 15:28
  Permalink

  Panna Mária Lurdská, v deň 160.výročia kedy si sa prvý krát zjavila sv.Bernadete,
  prosím záchraň moju rodinu. Prednes to svojmu Synovi a prihovor za za mňa.

  Reply
 • 15. novembra 2017 at 8:06
  Permalink

  Panna Maria Lutdská prosím ťa o uzdravenie Barborky. Verím,že ma neopustíš a vyslišíš moju prosbu.Amen

  Reply
  • 22. februára 2019 at 7:40
   Permalink

   panna maria oroduj za mojho vnuka je velmi nervozni aby,mal uspesni studium a nudrost aby,mal dobre výsledky s,maturity, prosím panna maria, pomoz oroduj za,Davida, dakujem

   Reply
 • 8. novembra 2017 at 8:02
  Permalink

  Panna Maria prosím ťa,aby Barborka mala dobré výsledky pri vyšetrení,Ďakujem

  Reply
 • 3. novembra 2017 at 7:30
  Permalink

  Panna Maria Lurdska prosím o uzdaravenie Barborky.

  Reply
 • 1. novembra 2017 at 16:38
  Permalink

  Panna Mária Lurdská, prosím rozbaľ aj môj úzliček prosieb, ktoré som nechala v Lurdoch 20.septembra 2017 a prednes ich svojmu Synovi. Vysliš ma prosím.

  Reply
 • 30. októbra 2017 at 7:42
  Permalink

  Lurdská Panna prosím o uzdravenie Michala

  Reply
 • 25. októbra 2017 at 8:26
  Permalink

  Lurdska panna Maria prosím ťa o uzdravenie Barborky . Verím, že ma vyslišíš.Ammen

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *