Novéna chorých k sv. Rafqe

http://www.zivotopisysvatych.sk/rebeka-choboq/

DEŇ PRVÝ

Sláva Bohu, Otcovi, ktorý povolal sv. Rafqu do svätého kláštorného života a bol pre ňu otcom i matkou. Chváľme Syna, ktorý si vyvolil učeníčku utrpenia a vykúpenia. Vďaka Duchu Svätému, ktorý posilnil jej trpezlivosť a vytrvalosť. Na príhovor sv. Rafqy, Pane, vyslyš moju modlitbu a udeľ mi milosť, o ktorú prosím (tu povedzte prosbu) a ja s ňou budem chváliť Teba Otca, Syna i Ducha Svätého po všetky dni môjho života. Amen.

Pomodlite sa Otče náš, Zdravas‘ Mária a Sláva Otcu a modlitbu sv. Rafqy

MODLITBA

Prosím Ťa, svätá Rafqa, pomôž šíriť skutočnú radosť vo svete plnom utrpenia. Poteš smútiacich a urob ich šťastnými a láskavými. Nauč nás modliť sa s vierou v Ježiša Krista a žiť svoj život v pokoji. Hoci Ťa lekári nemohli vyliečiť, Ty si chorých v ich bolesti podopierala prežívaním tajomstiev Ježišovho vykúpenia. Prosíme Ťa, zotri naše slzy, uzdrav chorých, naplň srdcia ľudí radosťou a láskou, daj, aby sme nasledovali Tvoje kroky a cnosti, aby sme tak s Tebou naveky oslavovali Pannu Máriu, Otca, Syna i Ducha Svätého. Amen.

DEŇ DRUHÝ

Sláva Ti, Pane Ježišu Kriste, ktorý si svätú Rafqu napĺňal nežnosťou, a ktorá žila svoj život v spojení s Najsvätejšou sviatosťou. Svoj život napĺňala radosťou a pokojom. Svoje telo a dušu pretvorila na chrám Ducha Svätého, a tak dokázala naplniť svoj kláštorný život poslaním, dobrou prácou, asketickým životom a modlitbami. Ó, Pane náš, na príhovor sv. Rafqy, pošli svojej Cirkvi verných robotníkov a udeľ mi milosť, o ktorú Ťa prosím (…) a ja s ňou budem chváliť Teba Otca, Syna i Ducha Svätého po všetky dni môjho života. Amen.

Pomodlite sa Otče náš, Zdravas‘ Mária a Sláva Otcu a modlitbu sv. Rafqy

DEŇ TRETÍ

Ó, Duchu Svätý, ktorý si nám vo svätej Rafqe ukázal príklad, ako znášať kríž, keď opakovala so svätým Pavlom: „Rozhodol som sa, že nechcem medzi vami vedieť nič iné, iba Ježiša Krista, a to ukrižovaného.(1Kor 2,2) a tak sa stala novým poslom utrpenia ľudstva. Dovoľ nám nasledovať jej príklad s vierou, nádejou a láskou. Ó, Duchu múdrosti, podľa svojej svätej vôle ma na príhovor sv. Rafqy obdaruj milosťami, o ktoré Ťa touto novénou prosím (…) a ja budem naveky oslavovať Teba, Otca i Syna. Amen.

Pomodlite sa Otče náš, Zdravas‘ Mária a Sláva Otcu a modlitbu sv. Rafqy

DEŇ ŠTVRTÝ

Ó, Ježišu Kriste, môj Bože, ty si skúšal dieťa Rafku tým, že si jej vzal matku, aby si jej daroval Pannu Máriu, svoju matku, ako náhradu. Ó, Pane, nech je svätá Rafqa kvasom medzi kresťanskými rodinami a príkladom pre každého trpiaceho, handicapovaného, postihnutého, slepého, chorého, smutného, pre každé dieťa a sirotu, aby mohli znášať svoj kríž s láskou a radosťou. Ó, Pane náš, vypočuj moju modlitbu a na príhovor sv. Rafqy mi udeľ tie milosti, za ktoré sa modlím (…) a ja Ťa budem chváliť naveky. Amen.

Pomodlite sa Otče náš, Zdravas‘ Mária a Sláva Otcu a modlitbu sv. Rafqy

DEŇ PIATY

Ó, nebeský Ženích, ktorý si vzal srdce čistej Rafky, keď bola mladá, aby prestala vnímať svoju krásu, šťastie alebo pohodlie a cítila len Teba. Povolal si ju do evanjelizácie. Neúnavne pracovala, vyučovala, šírila Tvoje slová a Tvoje evanjeliové učenie vštepovala do sŕdc starých i mladých. Na príhovor sv. Rafqy mi udeľ, Pane, tieto milosti  (…) a ja budem žiť pravú lásku a skutočný pokoj, ktorých Ty si zdrojom a budem Ťa oslavovať naveky. Amen.

Pomodlite sa Otče náš, Zdravas‘ Mária a Sláva Otcu a modlitbu sv. Rafqy

DEŇ ŠIESTY

Ó, Ježišu Kriste, ktorý si v čase ťažkostí viedol a chránil svätú Rafqu. Modlila sa a ona cítila, že ju voláš do väčšej obety a pokory. A tak vstúpila do libanonskému maronitskému rádu, kde bola príkladom pre svoje sestry v zachovávaní príkazov, neustálej modlitby a tichého diela. Na príhovor sv. Rafqy poskytni pomoc a svetlo otcom a matkám, vypros výchovné a duchovné poznanie pre učiteľov, svätosť mníchom a rehoľným sestrám. Udeľ nám, Pane, na jej príhovor tieto milosti (…) podľa svojej vôle a ja budem odpovedať na Tvoje volania a naveky Ťa oslavovať. Amen.

Pomodlite sa Otče náš, Zdravas‘ Mária a Sláva Otcu a modlitbu sv. Rafqy

DEŇ SIEDMY

Ó, svätá Rafqa, ktorá si prosila Ježiša Krista o milosť prežívať jeho utrpenie. Tvoja prosba bola okamžite vyslyšaná: stratila si zrak, reumatizmus ťa ochromil na celý život a bola si 29 rokov pripútaná na kríž utrpenia a bolesti. Napriek tomu si zostala trpezlivá a vďačná Bohu opakujúc: „pre Tvoje utrpenie a Tvoju tŕňovú korunu.“ Svoje utrpenie si prijala s radosťou a úsmevom na tvári. Sv. Rafqa, vypros mi od svojho božského Ženícha milosť, o ktorú prosím (…), a ja ho budem naveky s Tebou oslavovať. Amen.

Pomodlite sa Otče náš, Zdravas‘ Mária a Sláva Otcu a modlitbu sv. Rafqy

DEŇ ÔSMY

Ó, sv. Rafqa, priateľka kríža a verná spoločníčka Ukrižovaného v tajomstve vykúpenia. Zostaň stále s nami a dovoľ nám nasledovať Teba – posla bolesti, radosti, dobra a lásky. Vypros trpiacim, aby prijali svoj osud odvážne a vnímali ho ako kríž spásy pre seba a celý svet. Aby tak svojím utrpením doplnili utrpenie Božského Spasiteľa a posvätili seba a celý svet. Vypros mi od Ježiša Krista milosť, o ktorú prosím (…), aby som ho mohla naveky s Tebou oslavovať. Amen.

Pomodlite sa Otče náš, Zdravas‘ Mária a Sláva Otcu a modlitbu sv. Rafqy

DEŇ DEVIATY

Ó, sv. Rafqa, pravá učeníčka Ježiša Krista a verná spoločníka Ukrižovaného v tajomstve vykúpenia. Ty si sa ponáhľala slúžiť Pánovi a ponúkla si sa ako úplná a čistá obeta. Sv. Rafqa, daj, aby som od Ježiša Krista získala milosť požehnania pre svoju vlasť, rodinu a pre seba, aby mi Ježiš pomohol prispieť k naplneniu kráľovstva už tu na zemi. Vypros mi od Ježiša Krista milosť, o ktorú prosím (…) a ja budem s Tebou chváliť Najsvätejšiu Trojicu, ktorá Ťa korunovala večnou slávou. Amen.

 

36 thoughts on “Novéna chorých k sv. Rafqe

 • 18. septembra 2023 at 6:30
  Permalink

  Sv. Rafwa prosím za zdravie moje a celej rodiny. Verím v tvoju pomoc

  Reply
 • 8. augusta 2023 at 20:22
  Permalink

  Sv.Rafqa,prosim vypros milost pre dceru Zuzanu za uzdravenie a zachranu nohy, pre dceru Agatu za uzdravenie ruky, za zdravie ,bozie pozehnanie a dar zivota pre Denisu a Mareka .

  Reply
 • 25. februára 2023 at 19:05
  Permalink

  Sv. Rafqa prosím o uzdravenie mojej štítnej žľazy aby som nemusela ísť na operáciu Prosím za uzdravenie mojej milovanej sestry Katky a švagra Ivana Amen

  Reply
 • 23. februára 2023 at 5:52
  Permalink

  Sv.Rafqa prosím ta vypros mi u Boha uzdravenie tela i duše a prosím ta aj za pokoj pre moju zosnulú mamu amen a dakujem

  Reply
  • 8. augusta 2023 at 23:10
   Permalink

   Sv.Rafqa prosím ťa vypros milosti od nášho Pána Ježiša Krista za Oslobodenie a uzdravenia z Úzkosti ,strachu, ADHD, Agresivity,smútku nepokoja pre Karin Amen

   Reply
 • 10. januára 2023 at 12:16
  Permalink

  Sv Raqka prosím ťa za moje uzdravenie prosím ťa za Dary Ducha svätého za Božiu pomoc a Ochranu Panny Marie

  Reply
  • 13. januára 2023 at 23:05
   Permalink

   Sv Rafqka prosím za uzdravenie Danielka z autizmu aby aspoň rozpraval.Amen

   Reply
 • 27. decembra 2022 at 22:16
  Permalink

  Sv. Rafqa prosím za uzdravenie ucha. Vyslys moju prosbu.

  Reply
  • 22. februára 2023 at 22:02
   Permalink

   Sv.Charbel a sv.Rafqa prosím o uzdravenie celej mojej rodiny a o pokoj a porozumenie v našej rodine.Ďakujem Ti za vyslyšanie.Marta

   Reply
 • 5. októbra 2021 at 11:52
  Permalink

  Sv Rafqa prosím ta za moje uzdravenie za dobré výsledky ❤️ Amen

  Reply
 • 20. marca 2021 at 7:27
  Permalink

  Prosím Ťa sv. Rád sa výpis mi od Pána Boha uzdravenie očí po operácii mozgu.

  Reply
  • 11. augusta 2021 at 17:08
   Permalink

   Sv.Rafqa prosim o uzdravenie nasho maleho Mattea,uzdravenie mojej mamky Justiny a uzdravenie nasho Filipka,prosim zhliadni na nasu rodinu z neba a vhpros u nebeskeho Otca zdravie a vela milosti.

   Reply
   • 20. septembra 2023 at 22:42
    Permalink

    Sv.Rafka prosím o uzdravenie tela i duše pre syna Jakuba,sestru Máriu a pre mňa…. Prosím a ďakujem ….

    Reply
  • 3. júla 2023 at 16:05
   Permalink

   Sv Raqka prosim ta za moje uzdravenie za dobre vysledky

   Reply
 • 19. augusta 2020 at 13:20
  Permalink

  Sv. Rafqa prosim za zdravie moje telesne aj dusevne, za pomoc v skole a za zdravie mojej rodiny. Verim v Tvoju pomoc.

  Reply
 • 22. júla 2020 at 7:42
  Permalink

  Prosím za zdravie moje, zbavenie strachu, zdravie celej rodiny a pokoj v rodine.

  Reply
  • 18. augusta 2020 at 16:52
   Permalink

   Sv.Rafqa,upenlivo Ta prosim s najvacsou vierou v Tvoju pomoc o zdravie a odvratenie hrozby koronavirusu od mojich rodicov,aby zostali zdravi a my sme mohli oslavovat nesmierne Bozie milosrdenstvo,ktore sa prejavilo na mojich rodicoch na tvoj prihovor.Dakujem Ti za vypocutie prosby.Marta

   Reply
 • 27. mája 2020 at 17:20
  Permalink

  Prosím za zdravie pre Damiánka narodil sa predčasne potrebuje boziu pomoc nech ho Matka Božia ochraňuje. Amen

  Reply
 • 28. marca 2020 at 6:01
  Permalink

  Prosim ta sv.Rafqa za uzdravenie svojej lavej nohy z opuchu a ochorenia zil nech sa v nej opat vsetko obnovi.Dakujem za orodovanie budem tvoj verny ctitel.

  Reply
 • 9. januára 2020 at 0:10
  Permalink

  Prosim za uzdravenie Jani z tazkej choroby rakoviny. Amen

  Reply
 • 18. januára 2019 at 17:03
  Permalink

  Svatá Rafqo, moc prosim za uzdraveni kamarádky Evičky, za dceru kamarádky s novorozeným chlapečkem a za zdraví v naších rodinách, usmíření, obrácení. Bohu díky i Tobě, svatá Rafqo.

  Reply
 • 9. januára 2019 at 7:24
  Permalink

  Aj ja ťa prosím sv. Rafga o uzdravenie mojich dvoch nožičiek a mojej duše, veľmi ťa prosím uzdrav moje telo, aby som bola funkča až do moje staroby, ďakujem, ďakujem, ďakujem,,, požehnaný Boh,

  Reply
 • 28. decembra 2018 at 18:51
  Permalink

  Aj ja Ťa prosím svätá Rafga vysliš moju prosbu a pomôž mi, aby mi už nehučalo v uchu, a aby zmizli bolesti chrbtice a iné choroby, o ktorých náš Pán vie…

  Reply
 • 4. septembra 2018 at 9:45
  Permalink

  Prosim za zdravie pre vnuka Danielka za uzdravenie z autizmu aby rozpraval

  Reply
 • 25. augusta 2018 at 21:42
  Permalink

  Sv. Rafqa, prosím oroduj za uzdravenie mojej maminky Emílie z rakoviny. Amen.

  Reply
 • 21. júla 2018 at 19:08
  Permalink

  Prosim ta pane cez tieto modlitby a prosby uslys ma pane. Prosim ta pane za uzdravenie kamarata mojho syna. Zmiluj sa pane. Prosim ta pane vyslys ma.

  Reply
  • 14. augusta 2022 at 5:38
   Permalink

   Svätá Rafqa, prosím ťa oroduj za mňa u Pána Boha. Na rentgenovom snímku na srdci mám tieň. Cítim aj tlak pri srdci. Pravdepodobne som prekonal infarkt.
   V pondelok idem na vyšetrenie ku kardiologovi. Mám veľký strach.
   Na ľavej ruke ma bolia končeky prstov.
   Mám astmatické záchvaty kašla.
   Mám aj ja hlinu z hrobu svätej Rafqy.

   Reply
   • 2. augusta 2023 at 11:42
    Permalink

    Prosím, ako ste získali tú hlinu? Ďakujem.

    Reply
 • 11. júla 2018 at 21:16
  Permalink

  Prosim ta sv. Rafga za uzdravenie mladeho chlapca. Nech sa ho dotkne ruka nasho Pana a uzdravi ho v jeho tazkom boji. Pane vyslys moju prosbu.

  Reply
 • 4. júna 2018 at 17:24
  Permalink

  Svätá Rafga veľmi ťa prosím vypočuj moju prosbu a pomôž mi aby sa zase u mňa obnovila zase kostná drieň aby so tak často nemusel chodiť na transfúziu krvi aj na krvne doštičky ale nech radšej chodím zo svojou milou manželkou chodím na sv.liturgiu a eucharistiu a nech budem ešte dlho zdraví a nech sa teším zo života zo svojou manželkou Marienkou,dcérkou Andrejkou a jej milou rodinkou mojou mamou,bratom Jozefom a s ďalšími rodinnými príslušníkmi začo ti už teraz ďakujem a verím v Tvoju pomoc svätá Rafga.

  Reply
  • 8. augusta 2023 at 23:12
   Permalink

   Sv.Rafqa prosím ťa vypros milosti od nášho Pána Ježiša Krista za Oslobodenie a uzdravenia z Úzkosti ,strachu, ADHD, Agresivity,smútku ,nepokoja pre Karin .Amen .

   Reply
  • 4. septembra 2023 at 22:27
   Permalink

   Svata Rafka, velmi Ta prosim, uzdrav nam 5 rocneho Filipka z velmi vazneho cievneho-zapaloveho ochorenia.Ty si patronkou deti, prosim, zlutuj sa.Filipko si za pol rok vytrpel hrozne muky fyzicke a psychicke. Je to male dieta.Sv.Rafka, zmiluj sa, uzdrav nam ho.Nech je jeho uzdravenie Tebe aj Bohu na chvalu.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *