Uzdravenie nenarodeného

Pavol VI.
Giovanni Battista Montini (1897-1978) ako pápež Pavol VI.

Ctihodný Pápež Pavol VI. je údajne blízko k dosiahnutiu úcty svätca v rámci Katolíckej cirkvi, kvôli uzdraveniu nenarodeného dieťaťa, podľa slov odborníkov ktorí tvrdia že, nemožno inak vysvetliť ako zázrak.

Bývalý vodca Katolíckej cirkvi sa priblížil o jeden krok bližšie k blahorečeniu. Ako lekárska komisia Kongregácie pre kauzy svätých hovorí, uzdravenie nemôže byť opísané nijak inak ako  nebeský zázrak Boha skrze tohto muža.

Uzdravenie sa týka nenarodeného dieťaťa v Kalifornii z roku 1990. Počas tehotenstva matka počula od lekárov, že našli postihnutie u jej nenarodného dieťaťa, ktorý mal za následok poškodenie mozgu a navrhli je potrat. Matka odmietla a rozhodla sa ponechať svoje dieťa dôvere práve v príhovor Pavla V., pápeža, ktorý napísal „Humanae Vitae“ encykliku v roku 1968.

„Dieťa sa narodilo bez akýchkoľvek vád. No istotu či je dieťa úplne uzdravé a bez akýchkoľvek problémov mohli mať lekári len vtedy, keď dieťa dosiahne pubertu,“ uvádza Vatican Insider.

Zo zoznamu hlásených prípadov uzdravení, ktoré postulátor kauzy Pavla VI. je Antonio Marrazzo obdržal, si vybral práve jeden prípad, ktorého klinické testy preukázali ako „nevysvetliteľný“. Pred rokom, dňa 20. decembra 2012 Benedikt XVI. uznal  hrdinské čnosti Pavla VI. a uzavrel kanonický proces. Iba jeden zázrak je požadovaný pre blahorečenie.
Pred rokom páter Marrazzo pochvalne povedal pre Vatikánsky rozhlas, že „skutočne mimoriadnej a nadprirodzenej udalosti došlo vďaka príhovoru Pavla VI.“ Toto uzdravenie bolo úplne v súlade s magistériom Pavla VI., ktorý napísal „Humanae Vitae“ na obranu ľudského života, ale tiež v obrane rodiny, pretože dokument hovorí o manželskej láske, teda nielen o nenarodenom živote. Toto uzdravenie zapadá do Montiniho spôsobu myslenia. “

Debata ohľadom tejto Pápežovej kauzy zosilnela za uplynulý rok, s lekármi boli vymieňané lekárske posudky až po včerajší /15. 12. 2013/ konečný verdikt. V nádeji sa vyjadril aj milánsky arcibiskup Angelo Scola vo svojom prejave na Konferencii o návšteve Pavla VI. do Svätej zeme v novembri 2012 – pápežovho blahorečenie „by malo byť v blízkej budúcnosti.“

 

Zdroj: http://www.lifenews.com/2013/12/16/miracle-healing-of-unborn-child-brings-pope-paul-vi-closer-to-sainthood

 

Uvedieme tiež skutočnosti z obetavého života tohto hrdinského človeka, ktoré nie sú až tak známe a to fakt, že pápež Pavol VI. trpel za posledných 10 rokov početnými depresiami. Tie boli do značnej miery spôsobené posmechom ktorého sa mu dostalo po celom svete, pretože nezmenil pohľad Cirkvi na hriešnosť umelej antikoncepcie v encyklike Humanae Vitae z roku 1968. Tiež bol intenzívne deprimovaný veľkým množstvom žiadostí na laicizáciu od liberálnych kňazov. Vo Vatikáne tí, ktorí išli okolo jeho dverí, občas začuli jeho plač. Veril, že jeho utrpenie má veľký zmyslel a odhodlane spájal svoj kríž s Kristovým. Ku koncu svojho života ešte veľmi trpel artritídou, no aj tak odriekavo stále nosil svoju kajúcu košeľu.  Veríme, že sa stane patrónom prolife aktivistov, ľudí trpiacimi depresiami a nepochopením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *