Novéna k Panne Márii z Pompejí

Blahoslavený Bartolo Longo dostal od Panny Márie prisľúbenie: „Každý, kto chce dostať milosti, nech sa modlí túto novénu na moju počesť.“ Novéna k Panne Márii z Pompejí znamená, že človek sa má 54 dní denne pomodliť tri časti ruženca. Je to modlitba, ktorá si vyžaduje čas a trpezlivosť, ale jej ovocie vždy prekvapí tých, ktorí sa pre ňu rozhodli. K jej šíreniu prispel blahoslavený Bartolo Longo, advokát s mimoriadnou charizmou povzbudzovať k ružencovej modlitbe. Bartolo prežil hlboké obrátenie. V mladosti bol antiklerikál a voľnomyšlienkar, zaujímal sa o ezoteriku a zúčastňoval sa na špiritistických seansách. Jedného dňa, keď prežíval hlboké zúfalstvo, začul vo svojom srdci slová: „Ten, kto šíri ruženec, bude zachránený!“ Blahoslavený Bartolo písal o ruženci ako o účinnom prostriedku posvätenia: „O, požehnaný Máriin ruženec, sladká reťaz, ktorá nás spája s Bohom; puto lásky, ktoré nás spája s anjelmi; veža záchrany pred pekelnými útokmi; bezpečný pristav v morskej búrke. Nikdy sa ťa nevzdáme. Budeš nám útechou v hodine smrti. Tebe patrí posledný bozk vyhasínajúceho života…“

Ako sa treba modliť novénu k Panne Márii z Pompejí?

            Novéna k Panne Márii z Pompejí trvá 54 dní. Každý deň sa modlíme tri časti posvätného ruženca (radostný, bolestný a slávnostný). Môžeme sa pomodliť aj štvrtú časť – ruženec svetla.

1/        Pred začiatkom každej z troch častí ruženca povieme najskôr úmysel (iba jeden) a potom dodáme: „Tento ruženec sa modlím na tvoju česť, Kráľovná posvätného ruženca.“

2/        Prvých 27 dní sa modlíme prosebnú časť novény k Panne Márii z Pompejí a každý deň po zakončení každej časti ruženca sa pomodlíme ešte nasledujúcu modlitbu: „Spomeň si, milosrdná Panna Mária, Kráľovná posvätného ruženca z Pompejí, že nikdy nebolo počuť, žeby bol niekto z tých, čo si ťa ctia a ružencom prosia o pomoc, opustený. Matka večného Slova, nezavrhni moje slová, ale ma milostivo vypočuj a vyslyš moju ružencovú modlitbu pre zaľúbenie, aké nachádzaš vo svojom chráme v Pompejach. Amen.“

3/        Ďalších 27 dní sa modlíme ďakovnú časť novény a každý deň po zakončení každej časti ruženca sa pomodlíme ešte nasledujúcu modlitbu: „Čo ti môžem dať, Kráľovná plná lásky? Zverujem ti celý svoj život. Panna posvätného ruženca z Pompejí, budem šíriť tvoju chválu, koľko mi len sily budú stačiť, lebo som vzýval tvoju pomoc a prišla mi Božia pomoc. Všade budem svedčiť o tvojom milosrdenstve. Budem šíriť ružencovú pobožnosť, koľko len budem vládať, a všetkým budem hovoriť o tvojej dobrote voči mne, aby k tebe prišli aj nehodní hriešnici ako ja. Keby celý svet vedel, aká si dobrá a ako sa zmilúvaš nad tými, čo trpia, všetky stvorenia by sa utiekali k tebe. Amen.“

4/        Okrem toho každú z troch častí ruženca končíme zvolaním, ktoré trikrát zopakujeme: „Kráľovná posvätného ruženca, oroduj za nás!“

Ak sa ruženec budeme modliť s detskou dôverou, úprimne a v jednoduchosti srdca, ak všetkým všetko odpustíme a nebudeme v srdci prechovávať pocit krivdy, táto modlitba nám prinesie veľké milosti. Mať čisté srdce znamená žiť v posväcujúcej milosti, a preto si pred začatím novény k Panne Márii z Pompejí očistime srdce vo sviatosti zmierenia. Skrze ruženec dostávame oveľa viac milostí než iba tie, o ktoré prosíme. Nezabudnime sa preto poďakovať za všetky dary, ktoré dostávame skrze ruky Matky ušľachtilej lásky, a vydávajme o nich svedectvo aj iným.

panna maria pompejska

77 thoughts on “Novéna k Panne Márii z Pompejí

 • 14. februára 2018 at 0:25
  Permalink

  V aprili bude jeden rok odkedy sa modlim pompejsku novenu. Zatial u mna nebola ziadna novena vypocuta.

  Reply
 • 8. januára 2018 at 1:07
  Permalink

  Ďakujem Ti, Pompejská Panna Mária, za vypočutie mojej prosby

  Reply
 • 4. januára 2018 at 0:46
  Permalink

  To je naozaj zaujimave. Niekto sa vylieci z choroby a niekto sa moze modlit tu istu novenu a vylieci sa iba z naivnej dovery, ze dostane milosti o ktore ziada… Ja osobne aj napriek velkej dovere nemam ziadne taketo fantasticke „story“, ktore by sa tu dalo uverejnit. Vy, co tu pisete svoje mudrosti, preco sa tu niektorym nepodarilo dosiahnut milosti o ktore prosili by ste mali radsej byt ticho a pomoct im svojou modlitbou – novenou na ich umysel! Pretoze vy nie ste p. Boh ani panna Maria, aby ste urcite tvrdili, ze nedosiahli milosti o ktore prosili preto, lebo oni nesplnili to a to a este aj ono! Ked je tu niekto taky uspesny, tak nech sa modli aj za nase umysly, ktore my, co tu zklamane piseme si nedokazeme touto novenou vyprosit!

  Reply
 • 13. decembra 2017 at 14:37
  Permalink

  Ja som sa o tejto modlitbe dozvedela v Medjugori tak sme sa hneď išli s manželom vyspovedať a modlili sme sa ju spoločne, a presne všetko sa nám splnilo. Panna Mária nás vypočula . Treba sa hlavne modliť s pokorou a dôverou. Ak tomu neveríte, to akoby ste panne Márii išli podať ruku a keď ju chce prijať vy ju odtiahnuté. Musíte dôverovať ako verí dieťa svojej matke. Požehnaný deň prajem.

  Reply
  • 13. decembra 2017 at 22:21
   Permalink

   To je niečo nádherné, keď ste sa túto novému modlili spolu s manželom. Keď sa modlia spolu manželia, tak to musí mať ohromnú silu. Pekne sa to číta. Rád sa modlím túto novému a každému ju odporúčam.

   Reply
 • 8. decembra 2017 at 13:26
  Permalink

  Ako sa môžeš modliť novénu a pochybovať o jej účinku? Ak si to pozorne prečítaš je tam uvedené,že musíš sa modliť úprimne a hlavne veriť vo vypočutie tvojej prosby.
  Ja pevne verím v pomoc Kráľovnej posvätného ruženca, modlím sa ju už druhý krát.
  Panna Mária mi pomohla od bolestí nôh a tiež zbavenia sa rán, ktoré som mala. Modlila som
  sa denne a modlím sa aj teraz. pretože modliť sa ruženec je pre mňa rozprávať sa
  s Pannou Máriou a držať ruženec pre mňa je držať Pannu Máriu za pomocnú ruku,
  ktorá mi vždy pomôže.

  Reply
 • 25. novembra 2017 at 20:29
  Permalink

  Pan Longo mal asi nejake bezne sny ako pozostatok z tych jeho ezoterickych seans, pretoze ziadne milosti z ani jednej noveny, ktoru mam odmodlenu nedosli. Takze to hlboke zufalstvo, ktore prezival on sam teraz prezivam ja….

  Reply
  • 13. januára 2018 at 13:37
   Permalink

   Zo všetkého najklamnejšie je srdce a ťažko ho vyliečiť, kto sa v ňom vyzná? Ja, Pán , skúmam srdce a skúšam zmýšľanie: každému odplatím podľa jeho cesty, podľa ovocia jeho skutkov.
   Jer 17, 9-10
   Pane, očisť ma od chýb, ktoré si neuvedomujem a svojho služobníka zachráň od pýchy.

   Reply
 • 7. októbra 2017 at 21:36
  Permalink

  Drahi Bratia a Sestry v Bohu mi sme iba ludia ale ak sa budeme modlit zo skutocnou pokorou a laskou tak nam Pan Boh vsetko da na prihovor Preblahoslavenej Panny Marie samozrejme ze musime bit v milosti posvecujucej .A nezabudajme aby to o co prosime na bolo na spasu duse lebo inac nam Pan Boh da nieco ine a lepsie za co mu budeme vo vecnosti dakovat. Modlite sa RUZENEC je to najsilnejsia zbran proti zlemu. S Panom Bohom .

  Reply
 • 7. októbra 2017 at 5:52
  Permalink

  Pochválený buď Ježiš Kristus, prečítala som si komentáre a niektoré sú plné sklamania a výčitiek… ,, už 4 roky sa modlím a nič ,, k tomu chcem podotknúť, že svätá Monika sa modlila za obrátenie svojho syna 20 rokov..Je potrebné vedieť, že Panna Mária nie je čarodejnica, ktorá šibnutím čarovného prútika splňa naše želania… Zvlášť ak sa modlime za obrátenie človeka,ktorý je v pazúroch zlého to už nie je o nás a tom človeku, ale tu začína obrovský duchovný boj medzi nebeskými mocnosťami a samotným peklom…toto je veľmi dôležité si uvedomiť…ďalej píšete, že sa nič nedeje, že nastalo veľké zhoršenie… no prave o to ide..poviem to na príklade..keď pes drží vo svojich zuboch kosť a vy sa mu pokúsite tú kosť vytrhnúť zo zubov vtedy nastane veľký boj…pes si nedá len tak ľahko zobrať svoju korisť rozpúta sa boj a situácia sa zhorší…a presne toto sa deje pri modlitbe, hovorite nič sa nedeje, situácia sa zhoršila..opak je pravdou práve že sa deje, lebo sa začal boj v ktorom božie vojsko bojuje o dušu človeka za ktorého ste sa začali modliť..prosím vás neochabujte teraz v modlitbe, vytrvajte v tom čo ste začali..tak ako si pes brani tú svoju kosť, tak si bráni diabol dušu, ktorú drží vo svojej moci..je to veľký duchovný boj tak bojujte, vytrvajte…každá duša má nepredstaviteľnú cenu, pretože bola vykúpená Ježišovou krvou…vyprosujem vám silu vytrať v modlitbe…nech je oslávený Pán

  Reply
  • 21. októbra 2017 at 0:33
   Permalink

   Mila Gabika, je to pekne napisane, avsak ked clovek trpi tak su mu pekne povedane uplne ukradnuti vsetci ostatni co trpia akoze viac ako on. Pre kazdeho je jeho utrpenie to najvacsie, najhorse, atd. Je to v ludskej prirodzenosti mysliet iba na svoj kriz a utrpenie. Sv.Monika a jej historia su skor deprimujuce povzbudenia. Nikto nechce pocut, ze jeho modlitby budu vyslysane tak o nejake stvrt storocie ak vobec. My co tu piseme sme sa dali na tuto novenu s vidinou ziskania prislubenej milosti teraz, pretoze teraz mame konkretne trapenie a potrebujeme pomoc. Ak to v urcitom casovom horizonte nedostaneme, ostaneme prirodzene zlomeni a bez dalsej dovery v podobne nebeske prisluby znacky „slubotechna“.
   Vdaka za opis boja diabla o dusu. Je to velmi zaujimavo napisane avsak ako vidime sam p.Boh ma zaujem o urcite „sluzby“ od diabla. Ved nechava diablovi moznost pokusat nas, alebo zobrat duse, ktore su vykupene krvou jeho syna… Ak by to p.Boh nechcel, tak by to nedopustil. Ale on to chce, aby to tak bolo.

   Reply
   • 13. decembra 2017 at 19:25
    Permalink

    Drahá moja sestra v Kristu. Prihováram sa Vám s láskou, a snažím sa o to, aby ste si ma vypočuli. Panna Mária nám sľubuje, že každý, kto sa bude túto Novénu z Pompejí modliť, obsiahne milosti. Obsiahne milosti. Nie je napísané, aké, ale veríme, s dôverou dieťaťa, že obsiahneme milosti. To, o čo sami prosíme, však nemusí byť v súlade s vôľou Božou, lebo iba On, nebeský Otecko vie, čo je pre nás dobré, čo nám osoží, a čo nie. Ale vieme, máme prisľúbenie od P. Márie, že po dokončení tejto Novény obsiahneme milosti. Tak sa nebojme. A ako láskavý Otecko, určite nám ich dá priehrštím… Oveľa viac, ako v modlitbe prosíme. A možno to, čo sa nám na začiatku Novény zdalo ako veľký problém, po jej skončení, už sa nám to až taký problém javiť nebude… Pretože naša duša obsiahne tie potrebné milosti, ktorými budeme obdarovaní…
    A nezabudnime, utrpenie je nám dané aj ako následok našich hriechov, tak sa ich nechcime za každých okolností zbaviť, a hovoriť, že to tak Boh chce. On nám utrpenie nezosiela, ale dopúšťa ho pre naše posvätenie a spasenie.

    Reply
 • 21. septembra 2017 at 14:21
  Permalink

  Mám túžbu podeliť sa s mojou skúsenosťou s touto novénou. Momentálne sa ju modlím tretí krát. Prvú som sa modlila za môjmu srdcu najbližšiu osobu, za obrátenie a milosti, ktoré potrebuje. Keď som ju akurátk končila, práve táto osôbka ma veľmi ranila. Začala som druhú na iný úmysel, za niekoho iného. Keď som ju skončila, osôbka môjmu srdcu najbližia ma ranila ešte viac, ako predtým. A tak sa modlím tretiu, tiež je za niekoho iného a som v očakávní, čo príde. No stale si hovorím : „Dôveroval som aj keď som povedal: „Som veľmi pokorený,…“ (Ž 110,16)

  Reply
  • 29. septembra 2017 at 8:01
   Permalink

   Felicita, dakujeme za svedectvo. Aspon vidim, ze nie som sama, kto sa modli, doveruje a dostava to co ty, cize nic a pripadne este zhorsenie danneho stavu. Aj ked som nedostala absolutne nic z toho o co som sa modlila pocas 5 noven, mozem podat svedectvo, ze moje depresie ustupili, pretoze ked sa clovek modli tak vela, potom uz nema cas sa zaoberat detailnymi myslienkami na svoje utrpenie. Bolest ostane, to urcite, ale depresie prameniace z utrpenia trochu ustupia, pretoze clovek ma dobry pocit, ze nieco pre zlepsenie svojej zufalej situacie robi a naivne caka, dufa, ze jeho modlitby budu vyslysane.

   Reply
 • 15. augusta 2017 at 10:01
  Permalink

  Modlila som sa novénu takto pred rokom. Tiež som nedostala o čo som prosila hneď na druhý deň po dokončení novény, ale „až“ cca po pol roku. Takže netreba to vzdávať keď sa nestane zázrak vtedy ako si ho načasujeme my 😉

  Reply
  • 26. augusta 2017 at 8:03
   Permalink

   Terezia, ja sa modlim uz viac ako 4 roky a dostala som velke Hxxxxo cize pekne povedane NIC! Takze dakuj, ze si nieco dostala. Nikto si tu ziadne zazraky necasuje, len konstatuje.

   Reply
   • 17. septembra 2017 at 11:09
    Permalink

    modlite sa srdcom.Verte Bohu,on vie čo je pre Vás správne a dobré.Musíte mať čisté srdce,ak máte srdce plne hnevu,ako cítit s vašich slov,-musíte ešte ísť dlhou cestou..Chýba Vam pokora..mne tiež,a mnohým..na pokore pracujte Pôstom..v stredy a piatky…./kúsok chleba,a voda/…..pôst = pokora = odpustenie…./všetkým/ a potom môžeme s čistým srdcom predstúpit pred nášho Pána…….Všetci hriešnici urážaju Hriechom nášho Pána.Pôst bude,naše očistenie,naša-Pokuta,za naše hriechy a naše odpustenie.

    Reply
 • 16. júla 2017 at 13:42
  Permalink

  Ďakujem za vyslysanie mojich prosieb.

  Reply
 • 30. júna 2017 at 21:09
  Permalink

  Ja tomu naozaj nerozumiem… Koncim druhu novenu pozajtra a doteraz NIC! Mala som vzdy konkretnu intenciu – umysel. Nerozumiem tomu. Podporila som to vzdy este individualnou sv. omsou na moj danny umysel. Nechapem ako to robite vy, ze Vase modlitby z noveny su vypocute, ved sa modlite len ten isty ruzenec! Budte vdacne, lebo vypocutie ci milosti nie su samozrejmost – ja som toho dokazom.
  Ja uz nemam chut ani silu sa viac pretvarovat v dalsej novene a 27 dni „dakovat“ a za co? Za vypocutie niecoho, co viem, ze nie je, nebolo a nebude?

  Reply
  • 4. júla 2017 at 19:48
   Permalink

   Len neklesaj na duchu. To ťa len ten zly od toho odrádza, lebo vie, akou silnou zbraňou je ruženec.

   Reply
   • 8. júla 2017 at 1:28
    Permalink

    Mila Karolina, vdaka za povzbudenie. Mozno ruzenec je silna zbran, ale v mojom pripade sa ta zbran zasekla t.j. doslo asi k nejakej „technickej“ chybe a preto nefunguje 🙂
    Inac by uz davno fungovala a plnili sa prislubenia P.Marie aspon tak ako Vam vsetkym co tu pisete a davate svedectvo o milostiach. Ja mozem dat svedectvo akurat tak o zhorseni uz aj tak zleho stavu… Jednoducho vsetko ide od zleho este k horsiemu. Ani prva novena ani druha novena ani tretia novena…. Jednoducho NIC a potom este vacsie NIC! Uz a citim ako hinduista, ktory sa modli k stromu, ci ku krave – tiez ma rovnake vysledky „vypocutych“ modlitieb ako ja.
    Nemam viac co dodat.

    Reply
     • 13. júla 2017 at 1:04
      Permalink

      Modlila som sa v prvej novena za obratenie jedneho zleho cloveka, ktory je neskutocne dobry manipulator, chamtivec, pomstichtivy a kruty, ziadajuci konanie hriechu od druhych, ktory si nevazi inych, pretoze on je rozpravkovo bohaty, zdravy, stastny a ostatni vraj nemaju ziadnu cenu. Cenu pre neho ma iba ak mlada krasna slecna na urcity cas … Potom pride dalsia, ved ich je stale dost! Novena NEPOMOHLA! Je este krutejsi, horsi,zakernejsi atd.

      V druhej novene som sa modlila za moje financne problemy, avsak uz roky som nezarobila svojou pracou ani halier… a ani po novena som nic nezarobila.

      Tretia novena za uzdravenie jednej chorej osoby tiez nic nepomaha. Zdravotny stav anej osoby sa este zhorsuje.

      Skusala som kadeco no asi ziadne prislubenia pre mna neplatia – ale to mohla P.Maria hned povedat!

     • 16. júla 2017 at 13:38
      Permalink

      Modlitby za iných ľudí sú dosť sporadická záležitosť a takisto aj náš úmysel. Ja osobne preferujem radšej modlitby za seba, aby sme daného človeka dokázali pochopiť a prijať takého aký je. Aj s jeho zlobou a krutosťou. Väčšinou je jeho konanie len nedostatkom lásky v jeho živote. A jeho pochopením a prijatím mu aspoň časť lásky dokážeme dať a tým ho zmeniť. A ako dôležité považujem zamyslieť sa, či sme danému človeku všetko odpustili. Odpustenie často prichádza s pochopením. Prajem veľa trpezlivosti a lásky v srdci.

  • 6. júla 2017 at 19:00
   Permalink

   Končím novéňu aj keď moja prosba nebola vysšlisana S veľkým odhodlaním V srdci chcem začať sa modlit aj druhú na ten istý úmysel. Verím že kto klope tomu otvoria.pán boh zaplať za povzbudenia

   Reply
  • 12. júla 2017 at 23:18
   Permalink

   Každá modlitba je vypočutá.

   Reply
  • 13. júla 2017 at 21:44
   Permalink

   Ako tu pises pripada mi ze vobec nedoverujes Bohu .Viac pokory a popros viacerych nech sa modlia za umysel aj za teba napis mniskam ktore su online stale aj mne pomohli.Uc sa a studuj ako sa treba modlit.

   Reply
   • 20. júla 2017 at 13:52
    Permalink

    Jala, mas pravdu, absolutne uz nedoverujem nikomu a nicomu! Som zklamana a znechutena tak ako bola Matka Tereza, ktora citila iba velku tmu po vsetkych jej modlitbach. Mozes mi prosim dat linku kde najdem mnisky, ktore su stale online a pomohli ti? Vdaka.

    Reply
    • 25. júla 2017 at 22:37
     Permalink

     Pokora pokora pokora…

     Reply
     • 25. júla 2017 at 22:40
      Permalink

      Citaj pozorne: Ak vsetkym vsetko odpustime…
      Z teba citit velku bolest a neodpustenie

    • 25. augusta 2017 at 0:32
     Permalink

     Boh odpovedá na vždy a na každú modlitbu. Neodpovie vždy ihneď. Zrejme tak vzniklo aj príslovie o Božích mlynoch, ktoré melú pomaly, ale ISTO.
     Keď sa nám zdá, že Boh neplní naše žiadosti, On môže mať pre nás pripravené aj niečo oveľa lepšie ako sme žiadali my. Ani rozumný rodič neplní automaticky každú žiadosť dieťaťa, ale s láskou plní to, čo je pre dieťa prospešné a rozumné.

     Reply
 • 29. júna 2017 at 13:00
  Permalink

  Dakujem Mama Nebeská za tvoje orodovanie.

  Reply
 • 26. júna 2017 at 11:17
  Permalink

  Modlim sa novenu uz druhykrat…
  Panna Maria mi pocas prvej noveny vyprosila viac ako som bola schopna verit a prosit…
  Dnes som zacala dakovnu cast… zatial sice nevidim vysledok, no doverujem Boziemu nacasovaniu…
  Povzbudzujem nas… modlime sa s doverou, ze Pan Boh ma dokonale nacasovanie a ze Jeho cesta sa moze lisit od tej nasej, no ciel je vzdy velmi dobry 😉

  Reply
 • 18. júna 2017 at 16:44
  Permalink

  Ja chcem povedať, že ja sa modlim tu modlitbu pompejskej noveny za sebou a ešte sa nestalo, že by ma Mária nevypočula. Len intencia musí byt konkrétna, napríklad za rozoznanie toho a toho, odpustenie- nie príliš vseobecna…dokonca sme sa ju modlili aj s jedným pánom, čo mal rakovinu. Mal asi 65r a prosil Mariu aby mu jeho bývalá láska odpustila. Boli na neho veľmi tvrdí veľa zlého popachal, vôbec sa s ním nechceli stretnúť. Deň pred smrťou ho ona navštívila a poriadne sa rozuzlili rodinne vztahy. Potom som sa ďalej modlila už len ja pri jeho lozku, lebo už bol v kome. Ešte v kome keď som mu povedala o nej a že Mária už všetko splnila vypadla mu slza. A o tretej na druhý den vydýchol. Išiel rovno za Pánom. Bolo to krásne. Stále sa modlíme…povzbudzujeme každého, je to úžasná novena!!!

  Reply
 • 10. júna 2017 at 17:01
  Permalink

  Ja som sa začala modliť túto novénu asi pred týždňom. Modlím sa za pokoj (pokoj u nás v dedine, na obci, pokoj v susedstve, v rodinách a hlavne v škole). Prežívame ťažké obdobie – veľký nepokoj.
  Verím, že modlitbou to zlo dokážeme zastaviť.

  Reply
 • 31. mája 2017 at 15:15
  Permalink

  Ahojte božie sestry a bratia!
  modlím sa novénu už týžden, včera sa mi stalo že som pri poslednom ruženci zaspala.
  Treba v takom prípade začať novénu modliť odznova, alebo sa môžem pomodliť chýbajúci ruženec na druhý deň?
  ďakujem za radu 🙂 +

  Reply
  • 2. júna 2017 at 12:36
   Permalink

   Kludne sa pomodli na druhy den. P.Maria nie je statisticky urad, ona chape nase ludske limity a dolezita je nasa snaha, namaha.

   Reply
 • 19. apríla 2017 at 13:21
  Permalink

  Ja som vcera zacala novenu za obratenie jedneho hriesnika, ktory ma zmanipuloval a neskutocne ma psychicky tyra takmer kazdy den uz niekolko rokov. Zatial ziadne modlitby nepomohli. Takze dam vediet vysledok.

  Reply
  • 24. apríla 2017 at 11:26
   Permalink

   cauko
   ako sa citis po novene. casto krat si potrebujeme dat vlastny zivot do kopy a k tomu patri aj poriadne (generalna spoved) aby sa clovek ocistil od celej minulosti 🙂

   Reply
  • 5. mája 2017 at 14:57
   Permalink

   Poctivo sa modlim novenu, niekedy aj nejaky ten ruzenec naviac. Uz som takmer v polovici noveny no zatial mi v danej veci za ktoru sa modlim ide od zleho este k horsiemu (vyhrazky, zastrasovanie, ignorancia etc). Nevidno ziadnu zmenu k lepsiemu, prave naopak. Neviem kde robim chybu…

   Reply
   • 9. mája 2017 at 20:55
    Permalink

    Ahoj, hlavne sa nevzdávaj. Môžu to byť aj útoky Zlého, ktorý sa takto prejavuje skrze ľudí za ktorých sa modlíme. Z osobnej skúsenosti viem, že čím bližšie si ku konci novény tým sú jeho útoky horšie. Aspoň vieš, že si na správnej cesta. Hlavne sa teda netreba vzdávať alebo prepadať zúfalstvu. Maj pevnú vieru v to, že Panna Mária sa postará.

    Reply
    • 10. mája 2017 at 15:17
     Permalink

     Vdaka p.Martin, velmi potrebujem taketo povzbudenie a som Vam za Vase slova vdacna. To Vas viedol urcite duch sv.
     V nedelu budem mat presne polovicu 27 dni prosiacej casti noveny. Zacala som sa zamyslat, ako sa dokazem modlit dakovnu cast ked nic sa nezmenilo k lepsiemu, iba ku horsiemu… (ja sa totiz modlim za tohoto cloveka uz takmer 4 roky a nic nepomaha, ani ~15 sv. omsi za neho, moje pute na sv. miesta, moj post s modlitbami aj k Boziemu milosrdenstvu – schudla som ~ 25kg atd.). Takze moja viera, ze Panna Maria sa postara sa rovna mojej osobnej skusenosti za posledne roky… Mozem sa Vas opytat, kedy ste Vy videli zmenu k lepsiemu u ludi, za ktorych ste sa modlili? Este pocas noveny, alebo az po nej? Dakujem za odpoved.

     Reply
     • 18. júna 2017 at 16:46
      Permalink

      Treba sa pýtať Matky Bozej, ako ja mám zmeniť svoje správanie voči nemu?? Možno odpoveď príde aj cez nejakého človeka, psychológa, alebo film…je to rôzne…

  • 28. mája 2017 at 22:53
   Permalink

   Na buduci tyzden koncim tuto novenu 54x. Do dnesneho dna NIC! S doverou cakam. Poctivo sa modlim kazdy den, avsak vysledok je zatial nulovy. VELKE NIC a este vacsie NIC! Dam vediet po uplnom skonceni noveny.

   Reply
   • 10. júna 2017 at 15:01
    Permalink

    Takze prave som poctivo ukoncila celu novenu 27 dni + 27 dni a podavam svedectvo, tak ako som slubila. Vysledok ma velmi nemilo prekvapil. VSETKO JE ESTE 100x HORSIE AKO PRED NOVENOU! Hriesnik, ktory pred novenou ma tyral vcera uz odhodil vsetky zabrany a na jeho prikaz a s radostou ma zacali psychicky a financne tyrat aj dalsi. Bez zabran mi to este aj oznamili! Takze tato novena je dobra tak akurat na zoznam modlitieb znacky „SVATA NAIVITA ORODUJ ZA NAS“!
    Je to cele klamstvo a mozno niekomu to pomoze v trapeni, ale mne to vobec nepomohlo.

    Reply
    • 3. júla 2017 at 12:37
     Permalink

     Drahá Betka ale to tak nefunguje ta že sa pomodlim jednu novenu a Panna Mária bude skakať ako my piskame. Je to o viere laske trpezlivosti pokore skutkoch milosrdenstva aj svojom vnutornom obrateni.Keď budeš tlačiť na pilu bude to horšie isť. Ty netrpezlivo čakaš zazrak kedy ty chceš modli sa stale s vierou nič za to nečakaj a Panna Mária so svojim synom sa postara keď pride čas keď budeš to najmenej čakať. Prestaň takto uvažovať ako uvažuješ lebo tp nieje viera v Boha. Pokoj s tebou.Anna

     Reply
     • 4. júla 2017 at 22:09
      Permalink

      Mila Anna, v prislubeni Panna Maria nedavala taketo podmienky ako ty teraz prezentujes:

      Tento clanok zacina slovami: Blahoslavený Bartolo Longo dostal od Panny Márie prisľúbenie: „Každý, kto chce dostať milosti, nech sa modlí túto novénu na moju počesť.“ ….

      Panna Maria podla tohto clanku nepovedala, ze sa mame modlit a nic za to necakat ako to ty tu hovoris! Naopak! Prislubila dat milosti. A to kazdemu! Nedavala dalsie podmienky. Ak klamala, tak tie milosti nedostanem a ona je klamarka, ktora nieco slubi a nesplni – nuz ako 99.9999% nasich znamych politikov 🙂
      Bude to uz 4 rok a ja som milosti nedostala ani po niekolkych roznych novenach, ani po rozlicnych modlitbach, ani po odsluzenych sv. omsiach na moj umysel atd. – iba pre Tvoju informaciu. Ja uz jej neverim (ani podobnym prislubeniam z mnohych zjaveni ako pre naivnych – to postrehol uz aj papez Frantisek, ked sa vyjadril o Medzugorii). A uz ani nic dobre davno necakam.

    • 23. februára 2018 at 21:29
     Permalink

     A…… Z vasho postoja vidiet, ze ocakavate nieco v zmysle: „… mesec zastas sa“! a ocakavate ze z neho vypadne nieco, co ste si pri tom traseni mesca priali. Ale tak to nefunguje. Nase modlitby to je obeta – je to dar, ktory davame uprimne, davame ho v dovere, a davame ho z ucty a lasky k Bohu, z ucty k Panne Marii, svätym a obetujeme ich na urcite umysly. .. Boh nam dava sance, ktore malo vyuzivame…. v Pisme stoji: … hladajte a najdete, klopte a otvoria vam … Z vlastnej skusenosti: tiez om sa modlila a aj sa modlim na rozne umysly – za seba a pre seba, za rodinu, za konkretnych inych ludi, alebo konkretne situacie… Mnohe deviatniky a poboznosti neboli vypocute v takom zmysle, ako som sa za ne ja modlila – a tiez som dufala v ich vypocutie – ale ak sa neudialo to , za co som prosila, povedala som Panovi: … nech sa stane tvoja vola, nech sa stane tak, ako je to najlepsie pre danu vec. Podotykam, ze to samozrejme nebolo najlahsie prijat takyto stav, ale o nejaku dobu som zaregistrovala, ze sa udialo nieco ine, nieco co omnoho prevysovalo to, za co som pre danu osobu alebo situaciu prosila, a pochopia som podstatu: prosme, modlime sa, no zaroven nezabudnime prosit este o to, aby sme vedeli prijat to, co je Bozia vola, ak sa nasa prosba nevyplni…. Väcsinou vtedy, ked uzname ze Bozia vola je nad tou nasou, zacnu sa prosby naplnat, a nemusi to byt zarucene prave tak ako sme si zelali, ale ako je to najlepsie pre dany stav veci. Pozehnany vecer, vela trpezlivosti – dni, mesiace roky, oddane, bez reptania – to neznamená, ze vclovek neciti lutost nad nevypocutim, ale nazanevrie a ma stale nadej…. Ako uz bolo v niektorom prispevku pisane – vo vytrvalej a uprimnej modlitbe clovek zacne nachadzat nove pohlady na situacie, na lidi, na sameho seba, a zrazu mu zacnu byt veci omnoho jasnejsie, nez pred tym…

     Reply
   • 18. júna 2017 at 16:47
    Permalink

    Máte konkrétnu intencia alebo iba všeobecnú??

    Reply
    • 30. júna 2017 at 20:24
     Permalink

     Mala som konkretnu intenciu.

     Reply
  • 10. júna 2017 at 15:01
   Permalink

   Takze prave som poctivo ukoncila celu novenu 27 dni + 27 dni a podavam svedectvo, tak ako som slubila. Vysledok ma velmi nemilo prekvapil. VSETKO JE ESTE 100x HORSIE AKO PRED NOVENOU! Hriesnik, ktory pred novenou ma tyral vcera uz odhodil vsetky zabrany a na jeho prikaz a s radostou ma zacali psychicky a financne tyrat aj dalsi. Bez zabran mi to este aj oznamili! Takze tato novena je dobra tak akurat na zoznam modlitieb znacky „SVATA NAIVITA ORODUJ ZA NAS“!
   Je to cele klamstvo a mozno niekomu to pomoze v trapeni, ale mne to vobec nepomohlo.

   Reply
   • 17. júna 2017 at 17:45
    Permalink

    Tiež sa modlím novénu a som už v polovičke, moja situácia v danej situácií sa taktiež zhoršuje. Sama som z toho často zúfalá a zmätená. Verím však že orodovanie P.Márie a Božie prisľúbenia sú väčšie a vernejšie aj keď daná vec sa zhoršuje aj po tom ako sme ukončili modlitbu. Žehnám i Vám nech sa veľkosť tejto modlitby prejaví vo vašej situácií a nech si všetko zlé použije Boh na dobré.

    Reply
   • 18. júna 2017 at 16:48
    Permalink

    Začnite sa modliť za ľudí okolo Vás…

    Reply
   • 18. júna 2017 at 16:53
    Permalink

    A ešte jedna vec… Nevidíme ovocie ak máme v srdci neodpustenie.Voči sebe, Bohu, inému. V takých ťažkých prípadoch treba tiež odprosit človeka, ktorý je kvôli mne zranený. Nie kvôli mne, ale kvôli nemu.Aj keď mne sa nechce mu ospravedlňovať, aké Láska to žiada.On to potrebuje. Sú to zauzlene uzly života. Niekedy to môže byť aj spolužiak zo ZŠ. Uvidíte tie zázraky.

    Reply
   • 21. júla 2017 at 8:20
    Permalink

    Tiez som sa modlila za tyrana. Nic. Modli sa za seba. Za pokoru, lasku a trpezlivost. Je to boj, ale s Bohom vzdy zvitazís. Boh Ta chce mat blizko seba. Modli sa za seba. Bozi pokoj a laska v Tebe napokon zmenia aj jeho

    Reply
 • 21. marca 2017 at 20:15
  Permalink

  Dobrý večer
  Začala som pred 8 dňami s novenou k Panne Márii
  Nevadí keď sa ružence nemodlim v poradí radostný – bolestný – slávnostný?
  Ale v poradí slávnostný – radostný – bolestný ?‘
  Hrá to nejakú rolu?
  Ďakujem

  Reply
 • 27. februára 2017 at 17:06
  Permalink

  Chcela by som vedieť, že keď sa modlí 27 dní ďakovná časť novény, treba mať aj úmysel ďakovný? A úmysel jeden na 3 ružence alebo pred každým jeden.
  Ďakujem

  Reply
  • 8. marca 2017 at 23:23
   Permalink

   Modlí sa celá novéna, a teda všetky ružence a časti novény na jeden úmysel. V ďakovnej časti ďakujete, že ten úmysel bol vyslyšaný 🙂
   Prajem požehnané dni.

   Reply
 • 10. februára 2017 at 17:57
  Permalink

  Dobrý večer, ja by som sa chcela spýtať, teda skôr ujasniť si jednu vec, že pred každým ružencom sa dáva jeden úmysel, a teda pri každej časti ruženca si môžem vzbudiť iný úmysel, alebo je to tak (a ja som to doteraz tak aj brala a modlila sa), že za jeden jediný úmysel sa modlí celá novéna? Ďakujem Vám za odpoveď 🙂

  Reply
  • 16. februára 2017 at 17:14
   Permalink

   Jeden umysel na celu novenu 🙂 +

   Reply
   • 21. februára 2017 at 8:17
    Permalink

    Ďakujem veľmi pekne 🙂

    Reply
 • 4. februára 2017 at 10:11
  Permalink

  Mňa by zaujímalo,či sa táto novéna modlí 27+27dní bezprostredne za sebou. Začala som s novénou pred 20dňami. Žiaľ, včera som sa modlitbu nestihla pomodliť,tak neviem či je správne pokračovať dnešným dňom ako 21. alebo sa ju možem dnes pomodliť 2x? Alebo je vhodnejšie začať od začiatku? Ake máte skúsenosti vy? dakujem.

  Reply
  • 7. februára 2017 at 1:08
   Permalink

   Mne sa to tiez stalo a premyslam, ci si pridat ten chybajuci den prosebnej casti navyse, alebo sa v niektory den pomodlit 6 ruzencov. Od znova asi netreba zacinat 🙂

   Reply
  • 16. februára 2017 at 17:12
   Permalink

   Ja si myslim, ze pokracovanie nevadi, s tym ze sa domodli chybajuci ruzenec. Mam znamu ktora tiez nestihala a o niekolko dni predlzila poboznost. Panna Maria vidi a urcite oceni nasu snahu 🙂 +

   Reply
 • 25. decembra 2016 at 16:11
  Permalink

  Dnes mam posledny. 54den ruzencovej noveny k Panne Marii s Pompeji za sebou a velmi sa tesim ze mi uz zacala pomahat a davat mi milosti a naozaj nesplna Nam len jeden umysel ale Panna Maria mi pomaha uz 3 a pol roka odkedy som sa dostala do Medzugorja a tento rok som zacitila v Medzugori silne obratenie modlidba a viera je pre mna silnym darom dakujem Panne Marii za vsetko dobre i zle co mi posiela pokojne a pozehnane vianocne sviatky zelam vsetkym dobrym ludom. Pokoj s Vami

  Reply
 • 23. októbra 2016 at 17:44
  Permalink

  Dobrý večer, ja sa chcem opýtať, „tri časti ruženca“ sa myslia všetky tri ružence, alebo len desiatok y každého ruženca?
  Ďakujem za odpoveď 🙂

  Reply
  • 24. októbra 2016 at 23:38
   Permalink

   Tri ružence denne 🙂

   Reply
 • 15. októbra 2016 at 11:07
  Permalink

  Pochválený buď Ježiš Kristus, chcela by som sa spýtať či sa ten úmysel dáva za celý deň alebo pred každým ružencom? Pán Boh Zaplať za odpoveď

  Reply
  • 17. októbra 2016 at 23:13
   Permalink

   Stelka, mal by sa dat pred kazdym ruzencom. Ide o to, aby si sa sustredila na ciel, za ktory sa modlis celu Pompejsku novenu.
   Pokoj s Tebou 🙂
   Majka

   Reply
 • 6. októbra 2016 at 21:21
  Permalink

  V popise sa pise ako sa to ma modlit a je tam napisane ze iba za jednu prosbu sa moze modlit.Tu popisujete ze za vsetko co ste prosili sa vam splnilo tak moze iba jefnu prosbu alebk viacej..dakujem za odpoved

  Reply
 • 28. septembra 2016 at 3:46
  Permalink

  Je to skutočný zázrak ,doteraz som z toho takpovediac vykoľajenia ale všetkom úplne vo všetkom čo som Pannu Mariu prosila sa splnilo. Viem ,že robí zázraky samozrejme ale vždy som bola trochu na pochybách ,či sa to splní práve mne aaa prišli to .Určite túto novému odporúčam .jednoducho uveríte aj keď nechcete .

  Reply
  • 14. mája 2017 at 23:53
   Permalink

   Mila Eva, blahozelam a tesim sa spolu s vami, ze sa vam tak zazracne splnilo to, o co ste sa modlili. Ja zacinam od zajtra druhu polovicu noveny – dakovnu cast a zatial nemam zaco dakovat… Modlim sa za jedneho cloveka, ale je to este horsie ako predtym… nech sa Vam dari!

   Reply
 • 12. apríla 2016 at 20:20
  Permalink

  ja som si tuto modlidbu nasla,len dnes tu na fb,modlim sa kazdy den ruzenec,podla dni ake su,so svetej modlitebnej knizky,a tak ,len to doplnim ,podla tejto noveny, som stastna ze som ju nasla,dakujem vam,ze som ju ste ju tu dali,ja viem ze je to silna modlitba,uz pri pisani ked,som si ju opisala na papieri,uz som citila silu,este raz dakujem,nech vas nasa maticka ochranuje….

  Reply
 • 10. februára 2016 at 20:54
  Permalink

  Už sa modlím druhý krát túto novénu, no môžem povedať, že už počas modlenia sa prvý krát a to už počas ma p. Mária vypočula a pomohla vo všetkom, o čo som ju prosila. Plus mi dala neskutočné naplnenie a milosti. Táto modlitba je obrovský dar, ktorý nám dala.

  Reply
 • 20. februára 2015 at 21:38
  Permalink

  Pozor na hriech proti zboznosti! Overujte si Maria, co sa vlastne modlite.

  Nasla som na stranke http://www.rodinaonline.cz/article.php?clanek=1745 , kde sa pise ohladom tejto Noveny:

  „Zde uvádíme alespoň závěrečnou modlitbu prosebné části novény:
  ● Pros za nás, Královno svatého růžence.
  ● Abychom se stali hodni Kristových zaslíbení.
  Modlitba:
  Ó Bože, skrze svůj život, smrt a vzkříšení nám tvůj jednorozený syn získal plody věčného spasení: prosíme tě, dej, abychom slavením těchto tajemství svatého růžence Panny Marie napodobovali, co tyto plody obsahují, a dosahovali, co nám zaslibují. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.“

  Ja som nic podobneho v „Novene“ uvedenej na tejto stranke (modlitba.sk) nenasla.
  Takisto pridavok v podobe „svetlonosa“ je len aktivita nejakej „zboznej duse“.

  Reply
 • 17. februára 2015 at 15:18
  Permalink

  Začala som sa modliť túto novénu za zvláštnych okolnosti, keď som ju odmietala, z môjho srdca vytrysklo, že sa ju mám modliť, je to prvá novéna. Tak mám dnes 43 deň a teším sa ako dieťa na milosti, ktoré skrz novénu Panna Mária pre mňa prichystala

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *