Modlitba prepustenia zosnulých

V tejto modlitbe sa pokúsime prepustiť, odovzdať našich zosnulých do Pánových rúk. Opäť vstúpme do Pánovej prítomnosti a predstavme si človeka, ktorý nám je drahý, ale ktorý nás už opustil. Ak vám príde na um viac zosnulých, prosím vás, aby ste ostali len pri jednom človeku. Môže to byť niekto z rodičov, otec alebo mama, sestra alebo brat, môže to byť dieťa, ktoré zomrelo pri chcenom alebo nechcenom potrate, môže to byť človek, ktorý zomrel neprirodzenou smrťou, spáchal samovraždu alebo zomrel náhle pri autonehode, môže to byť dieťa, ktoré zomrelo hneď po narodení… Som si istý, že už sa niekto vynoril v tvojej mysli. Predovšetkým ďakuj Pánovi za tohto človeka, že ti ho Pán dal do tvojho života.

Môj Pane Ježišu, človek, ktorého mi v tejto chvíli kladieš pred zrak, je už s tebou. Dnes ťa, Pane, prosím, aby si mu ukázal svoje svetlo. Kladiem ti ho do tvojich rúk, môj Pane, a prepúšťam ho, dávam ti ho. Pane, často som sa snažil pritiahnuť si tohto človeka k sebe a veľmi som sa na teba hneval, že si mi ho zobral. Cítil som veľký hnev, lebo som neprijal tvoj plán. Občas som sa cítil zúfalý. Teraz, Pane, ti chcem obetovať tohto človeka ako dar. Teraz, keď ti ho obetujem, ťa prosím, aby si ma uzdravil zo všetkých pocitov viny, ktoré voči nemu cítim.

 

Uzdrav, Pane, aj smútok, kedykoľvek si na tohto človeka spomeniem. A teraz, Pane, prichádzam namiesto tohto človeka pred teba. V jeho mene ťa chcem poprosiť o odpustenie za všetko, za čo ťa mal odprosiť, ale to neurobil. Z lásky k tomuto človeku ťa prosím, Pane, aby si zhliadol na moju lásku k nemu a odpustil mu. Daj, nech tohto človeka zahalí tvoje svetlo, tvoje dokonalé svetlo Daj, aby mi tento človek oddnes spôsoboval iba radosť.

 

Môj Pane, nech boli city a postoje tohto človeka v posledných chvíľach jeho života akékoľvek, uzdrav tieto chvíle, odpútaj ma od neho a pretni všetky negatívne  putá, ktoré ma k nemu viažu. Vzdiaľ odo mňa putá, ktoré vo mne vyvolávajú hnev, putá, ktoré vo mne vzbudzujú pocity viny, putá, ktoré mi spôsobujú úzkosť putá, ktoré ma napĺňajú strachom.

 

Pane, a pokiaľ je v mojej rodine človek, ktorý má psychické problémy, prosím, aby si ho uzdravil a oslobodil od jeho problémov. A teraz, Pane, ti odovzdávam môjho zosnulého do tvojich rúk. Prosím ťa, aby si mu dal večný odpočinok. Amen.

(VELLA,ELIAS.: Ježiš môj uzdravovateľ, Per Immaculatam, Bratislava, 2008, s. 417.)

820b0d9e5e_70690296_o2

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *