Strach láka zlého ducha

Otázka:
Dobrý deň, som veľmi citlivá povaha a od malička som taký úzkostnejší typ. Momentálne som študent ktorý, maturuje a mám teda aj väčšie stresy. Poslednú dobu mám zvýšenú úzkosť a keď som pod veľkým stresom mávam aj obsesívne myšlienky rozličného charakteru. Nikdy však tie myšlienky nech sú akékoľvek zlé, nemyslím vážne, vždy sú skôr strachopúdne (čím viac s nimi bojujem tým sa mi zvýši stav úzkosti). Momentálne mi je trošku lepšie a snažím sa ich nebrať vážne a tým pádom ich mávam aj menej. Ale predsa sa bojím, či si náhodou nemôžem nejakým myslením privolať niečo zlé, alebo nedajbože vyvolať nejakého ducha.

 

Odpoveď:
Strach láka zlého ducha. Ak ho premáham v láske k Ježišovi a dávam mu tento strach, on ho premieňa, strach sa postupne umenšuje a diabla to neprivolá. Ak ale dobrovoľne živím strach a úzkosti, nedávam ich Bohu a bojujem proti nim iba vlastnou silou, potom to privolá zlého ducha alebo spôsobí niečo zlé. Ten strach môže prameniť z ustráchanosti Vašej mamy alebo zo stresov rodičov počas počatia a tehotenstva, z problematického pôrodu alebo stresov, zvád alebo rozvodu rodičov, z nejakých tráum a pod. Je potrebné mať jedného spovedníka, rešpektovať jeho rady aj napriek výčitkám a úzkostiam. A najlepšie po sv. prijímaní sa zriekať duchov úzkosti a strachu, duchu nedôvery Bohu, duchov klamstva a prikázať im v mene Ježiša Krista, v autorite Božieho syna, aby odišli a už sa nevracali a pozývať Boha, uzdravil a naplnil miesta zranené strachmi a úzkosťami. Je to hlavne problém nedôvery Bohu. Prečo? Lebo ho nepoznáme takého, aký je. Máme o ňom skreslené predstavy. Tým pádom mu neveríme a neočakávame, že nám dá, čo potrebujeme. A tak dostáva miesto duch strachu.

8 thoughts on “Strach láka zlého ducha

 • 15. júna 2022 at 9:30
  Permalink

  Pane Ježišu, ty vieš o mojich trápeniach, prosím zbav ma strachu a úzkosti, osloboď môjho syna Patrika od depresie a priveď do našich duší pokoj a radosť zo života. Ďakujem z celého srdca. Amen.

  Reply
 • 6. septembra 2020 at 18:58
  Permalink

  Pane Jezisu ty vies ze mam velky strach a uzkost ak mam odist mimo domu prec, prosim ta pomoz mi zbavit sa toho lebo uz dlho bojujem a odmietam chodit mimo bydlisko,Pane ja uz nevladzem uzdrav ma.

  Reply
 • 31. augusta 2018 at 15:02
  Permalink

  Prosim ta pane jezisu zbavam strachu. zbav ma vsetkych zlych mislienok ochranuj ma pred zlymi ludmi pomoz mi. Z celeho srdca ti dakujem amen

  Reply
 • 16. mája 2017 at 17:48
  Permalink

  Chvála Kristu a Panne Márii.
  Otec Pavol pýtam sa Vás, má na súrodencov negatívny vplyv, keď jedna sestra sa dlhodobo venuje Okultnym praktikám a vie zmanipulovať každého človeka tak, že všetko spraví, čo ona prikáže. Mi sme dvaja súrodenci nevedeli, že nás dvoch z manipulovala tak, že sme prišli o celý majetok. Po rozvode, pred odchodom oboch, pred dôchodkom, podal manžel o rozvod. Vybavila si, že môže pristupovať k sviatostiam. Toto trvá 23 rokov, čo sme prišli o celý majetok. Mala všetky tri deti drogovo závislé. V záchode mali veľký pornografický kalendár a podla toho deti aj tak žili v manželstve na “ divoko“ Aj keď som podal trestné oznámenie, smeje sa mi do očí, súdy nekonajú už 6 rokov. Je to ako ohovaranie, ktoré je hriechom, ale musel som to tak napísať, ako to je. Ďakujem pekne.
  Ale otazka: mojan sestra duševne ochorela z toho, že budeme vyhnaní z domu a budeme bezdomovci. Robila také veci, ako keď k nám prišla, zastierala všetky zrkadlá. Čo povedala, aj keď sme vedeli, že je to zlé, posluchli sme ju. Tiež ako mohla chodiť k sviatostiam, ako mohla dostať rozhresenie, keď majetok je cenný 50,000 € a ten má iba ona sama. Ja som tiež ochorel, že stále mám strach. Môže spôsobiť démon tieto choroby ? A prečo ju musíme poslúchať na jej príkaz ?

  Reply
 • 12. apríla 2017 at 1:15
  Permalink

  Dobrý deň,
  tiež bojujem s podobným problémom a som podobnej povahy – skôr úzkostlivejšia.
  A tiež mám pocit, že môže ísť o útoky od zlého.
  Skúste si zaobstarať svätenú vodu a prežehnávať sa ňou v takýchto chvíľach úzkosti, mne to pomáha zaháňať zlé myšlienky. Taktiež odkedy mi visí nad posteľou posvätený obrázok Svätej rodiny, myslím, že mi je lepšie a dosť mi to pomohlo. Dajte si posvätiť niečo (ruženec, medailón, obrázok), čo máte na mieste, kde Ste najčastejšie, prípadne skúste nosiť posvätený medailón Panny Márie, našej nebeskej Matky. Diabol sa jej veľmi bojí.
  Momentálne čítam knihu Kráčanie s Bohom, ktorú napísal John Eldrege, ak máte možnosť, pozrite sa na ňu, autor píše o konkrétnych situáciách, ktoré sa stali jemu (útoky zlého, cez čo útočí, ako sa chrániť), ale ktoré môže zažívať každý kresťan, ponúka aj rady, ako s tým bojovať.
  Skúste sa modliť každé ráno modlitbu Pancier sv. Patrika alebo k Modlitbu k sv. Michalovi archanjelovi. Nájdete ju napr tu: http://mojamodlitba.webnode.sk/
  Držím Vám palce, bojujte a nepoddávajte sa, pamätajte si, že Boh Vás má rád.
  Nech sa Vám vydarí maturita.
  Prajem požehnaný pôstny a veľkonočný čas.

  Reply
 • 23. februára 2017 at 10:15
  Permalink

  Dobrý deň, okolo osemnastky som tiez zacala mat uzkosti a obsesivne myslienky, ktore som s nikým nezdielala a casto som si myslela, ze nieco z toho, co mi beha po rozume, je od Boha. Casto sa to tykalo modlitby, toho ze sa malo modlim a musim sa viac (co skor nebola pravda a aj keby bola, tak mi to Boh verim neukazuje uzkostou a strachom), a jedine co ma z tohto kolotoca dostalo bola jednak spoved, kde som to presne priznala, ako to u mna vyzera a knaz mi povedal, ze Boh taky nie je a nikdy mi nebude chciet hovorit cez uzkost a ze tieto veci su od zlej strany, takze ich treba odmietat a doverovat bozej nehe a laske. A ked som sa snazila bojovat a neustale sa to aj tak vracalo, rodicia nasli krestanskeho psychologa, ku ktoremu som aj isla a ktory mi po vysetreni psychiatrom odporucil liečbu aj za pomoci liekov, kedze mi na zaklade psychotestu zistili obsedantno-kompulzivnu poruchu. A dnes zijem vieru ovela slobodnejsie a radostnejsie a to ja vdaka tomu, ze nemusim rozlisovat v kazdej sekunde milion roznych hlasov. A to vdaka opore a snahe pomoct mi od rodiny, psychologov a vdaka Bozej starostlivosti.:) zehnam ti, nech mas slobodu aj v uceni, aj v rozhodnutiach a zijes v bozej laske a pokoji a radosti :)))

  Reply
 • 21. februára 2017 at 7:33
  Permalink

  Modli sa k sv. Júdovi Tadeášovi aj k P. Márii a sv. Michal archanjel chráň nás v boji
  proti úkladom nepriateľa.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *