Je tetovanie obočia hriech?

Otázka:
Pochválený buď Pán Ježiš Kristus, chcem sa opýtať, či je aj permanentný make-up,to je napr. v mojom prípade tetovanie obočia hriech a či je to považované ako normálne tetovanie. Je to tiež vstupná brána pre zlého ako je to pri normálnom tetovaní? Mám sa z toho vyspovedať?

Odpoveď 
Tetovanie obočia je účelový kozmetický zásah bez duchovnej symboliky. Nehodnotíme ho ako tetovanie a sám o sebe nie je hriechom. Nemyslím, žeby to bola vstupná brána pre zlého. Takou bránou je skôr prehnaný kult tela, neprijatie seba samého, „vylepšovanie“ svojej telesnej podoby motivované pýchou,vyvyšovaním sa nad druhých, prehnané upriamovanie pozornosti na seba a podobne. Pavol Hucík

2 thoughts on “Je tetovanie obočia hriech?

 • 5. augusta 2022 at 13:21
  Permalink

  Pochvaleny bud Ježiš Kristus.Ja sa chcem opýtať ci je hriech,keď niečo robím v nevedomosti,že je to hriešne.Napr.ked mi doktorka odporučila na upokojenie,ako liečebnú metódu počúvanie ezoterickéj hudby,a ja som vtedy nevedela,že kresťan také veci nemá počúvať.Alebo som používala parfem,ako bežnú voňavku,ale neskôr som si o ňom prečítala,že obsahoval nejaké látky ktoré mali zvyšovať príťažlivosť u iného pohlavia,a boli robene nejaké výskumy,že čo spôsobuje jeho používanie aké reakcie v mozgu,či mohla som sa dostať pod vplyv zlého,aj keď som to v tom čase používania nevedela?prosím odpíšte,lebo sa preto trápim.dakujem.

  Reply
  • 2. júla 2023 at 23:01
   Permalink

   Ahoj Janka. Nie som síce kňaz, ale dlhodobo sa zaujímam o všetky tieto protikresťanské veci, povery, okultizmus (z pohľadu kresťana). Po dlhom štúdiu som dospel k záveru, že my kresťania často maľujeme „čerta na stenu“.
   V prvom rade
   1. Neboj sa. V Biblií sa presne 365 krát nachádza slovné spojenie „neboj(te) sa“. Na každý deň v roku jeden výskyt. Namiesto toho, aby si sa upriamila na všemohúceho Boha, sa bojíš diabla. To nie je správne. Diabol môže len toľko, koľko mu Boh dovolí.
   2. Počúvala si ezoterickú hudbu v nevedomosti, čo teda rozhodne nemôže byť ťažkým hriechom (chýba znak plného vedomia). Môže to byť vstúpnou bránou pre zlého ducha? Teoreticky áno. Praktický každý vedomý ťažký hriech (ako napr. neísť v nedeľu do kostola, hrešiť proti čistote, ohovárať a pod.) otvára väčšiu bránu.
   3. Parfém, ktorý si používala nemá fakt nič spoločné so žiadnou okultnou praktikou. Je to tzv. feromón parfém. Feromóny sú prírodné látky, ktoré vylučujú niektoré živočíchy (napr. hmyz), čím lákajú jedincov opačného pohlavia z dôvodu rozmnožovania. Synteticky boli vytvorené podobné látky, ktoré sa pridávajú do týchto feromonovych parfémov, aby spôsobovali príťažlivosť u opačného pohlavia. Neviem či si vydatá, alebo nie, v manželstve môžeš tento feromónový parfém používať úplne v pohode, dokonca aj cielene, je to určitý druh sexuálnej pomôcky, a pokiaľ sa používa v manželstve, tak to vonkoncom nemôže byť hriech! A ak nie si vydatá, tak aj tak ho môžeš používať, ak ho používaš preto, že ti vonia a nie preto, aby si lákala iných mužov.

   Takže stres bokom a bude dobre.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *