Uzdravenie na príhovor sv. Rity

Keď v našom kostole kňaz informoval o sviatku sv. Rity a posväcovaniu ruží pri tejto príležitosti, nevenovala som tomu pozornosť, napokon o sv. Rite som nič nevedela.

Informácia upadla u mňa do zabudnutia.

Neskôr, o pár dní, vystupňovali sa mu mňa zdravotné ťažkosti a to natoľko, že som sa jedno ráno konečne odhodlala ísť k lekárovi. Najskôr som bola v kostole na rannej sv. omši.

Lekár ma prehliadol a nenašiel nič podstatné, predpísal mi hormonálnu liečbu.

Asi o dve hodiny mi volal dotyčný lekár, že mám prísť na kontrolu, lebo pri dodatočnom prezeraní snímkov zistil, že mám na maternici myóm.

Po ceste do práce na poobednú smenu som opäť navštívila kostol a nešťastná a preľaknutá som prosila o Božiu pomoc.

V tom čase sa blížili dcérina svadba a sťahovali sme sa, čo mi pomáhalo premáhať môj strach. Chodila som na ranné sväté omše, užívala som enzýmy a horm. liečbu, vitamíny. Tiež som sa modlila od toho dňa k sv. Rite, novénu za moje zdravie.

Prešiel nejaký čas, cítila som sa výborne a priznám sa, zabudla som aj, ku ktorej svätici som sa to modlila.

Pri jednej rannej návšteve kostola bolo dosť plno a ja som sa pozerala, kde by som sa usadila. Z lavičky som zbadala jedno voľné miesto na stoličkách pod ikonami svätcov. Usadila som sa teda tam a pocítila som príliv veľkej energie, doslova záplavu lásky. Pozrela som na stenu a nado mnou som uvidela ikonu sv. Rity. Spomenula som si, že to práve k nej som sa modlila. Spomenula som si na slová nášho kňaza, ktorý povedal, že nie my, ale svätci si vyberajú nás, aby boli našimi patrónmi. A mne bolo jasné, že mojou patrónkou je sv. Rita.

 

Keď som po svadbe prišla na kontrolu, lekár bol v pomykove. Nielenže som sa cítila naozaj dobre, ale  nič nenašiel, po myóme ani stopy!

Utekala som sa poďakovať mojej milej patrónke, sv. Rite. Nemám o tom žiadny dôkaz, ale ani ho nepotrebujem. Verím, že som bola uzdravená na príhovor sv. Rity.

Len ma mrzí, že doteraz neviem, či a ako mám o tom s niekým hovoriť. Lebo som sa o to pokúšala, ale jediný, komu som to mohla povedať celé tak, ako sa to stalo, je môj manžel.

Elena

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *