Prečo je svätý Bruno patrónom exorcistov a posadnutých ľudí?

Umelecké zobrazenie svätého Bruna a jeho povesť svätosti života viedli k jeho záštite proti démonickej posadnutosti. Svätý Bruno bol zakladateľom kartuziánskeho rádu a bol veľmi uznávaný pre svoj svätý a cnostný život. Je všeobecne známy ako patrón exorcistov a posadnutých osôb a je vzývaný proti démonickej posadnutosti.

Je ťažké určiť presný dôvod, prečo svätý Bruno dostáva toto označenie, ale existujú dôkazy, ktoré nám môžu pomôcť to vyriešiť. Slávne zobrazenie svätého Bruna v prvom rade pripomína scénu z jeho života, kde sa stal svedkom pohrebu Raymonda Diocresa, zdanlivo cnostného učiteľa písma. Na pohrebe sa Bruno pozrie na vzkriesené telo Raymonda, ktorý sa vracia k životu, aby povedal, že jeho duša bola odsúdená do pekla za jeho tajné hriechy. Tento obraz často zobrazuje démona pripraveného prijať dušu Raymonda.

Po druhé, je tu stredoveký obraz sv. Bruna, ktorý vyháňa ducha z posadnutej ženy. Tento príbeh za týmto obrazom je ťažké zistiť, ale odhaľuje legendárnu tradíciu spájania svätého Bruna s exorcizmom.

Po tretie, svätý Bruno bol vysoko uznávaný pre svoju svätosť života a jeho duchovné spisy obsahujú veľa náhľadov do duchovného života. Jeho svätosť a askéza z neho urobili silného duchovného bojovníka, pripraveného bojovať s akýmikoľvek duchovnými útokmi.

Nech už boli okolnosti akékoľvek, ktoré mu vyslúžili záštitu exorcistov a proti posadnutiu démonmi, svätý Bruno je naďalej mocným príhovorom v nebi a môže byť nápomocný v prípadoch, keď pôsobia démonické sily.

Zdroj: Aleteia, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *