Modlitba ku plecovej rane Ježiša

Ó, najláskavejší Ježišu, tichý Baránok Boží, ja biedny a hriešny človek pozdravujem a úctivo bozkávam Tvoju najsvätejšiu ranu, ktorú si mal na svojom pleci, keď si niesol ťažký kríž. Táto plecová rana zapríčinila Ti najväčšie bolesti a muky na celom Tvojom presvätom tele.

Klaniam sa Ti, trpiaci Spasiteľu, chválim, zvelebujem Ťa a z celého srdca Ti ďakujem za túto presvätú a bolestnú plecovú ranu. Prosím Ťa ponížene pre muky tejto plecovej rany a pre tvoj ťažký kríž, ktorý si niesol na tejto svätej rane, aby si sa nado mnou, hriešnym človekom zmiloval, moje hriechy odpustil a sprevádzal ma po tvojej krížovej ceste do večnej blaženosti.

Amen.

 

Umučenie a smrť Ježiša Krista sú absolútne kľúčové v kresťanskej viere, pretože sú prostriedkom na dosiahnutie našej spásy a zároveň nás povolávajú, aby sme v tom Ježiša napodobňovali. Z tohto dôvodu si kresťania vytvorili (alebo mysticky prijali) množstvo spôsobov, ktorými si tieto pozoruhodné udalosti pripomínajú. Majú krížovú cestu, ruženec a samozrejme kríže, ktoré všade vešajú. Jedna veľmi zaujímavá no málo známa modlitba je Modlitba ku plecovej rane Ježiša. Hovorí sa, že v 12. storočí sa sv. Bernard z Clairvaux počas modlitby spýtal Ježiša, akú najväčšiu bolesť pocítil počas umučenia, o ktorej ľudia nevedia. A Ježiš mu odpovedal! Sv. Bernardovi povedal nasledovné slová: Pri nesení kríža sa mi na ramene urobila rana, ktorá bola bolestivejšia ako všetky ostatné, ale ľudia o nej nevedia. Na základe toho sv. Bernard pravdepodobne vytvoril túto modlitbu.

prevzaté z http://www.lifenews.sk/

1

02

18 thoughts on “Modlitba ku plecovej rane Ježiša

 • 11. septembra 2023 at 10:06
  Permalink

  Prosim ta drahy Jezisku skrze tvoju plecovu ranu uzdrav dceru Veroniku vrucne ta prosim najdrahsi Jezisku

  Reply
 • 11. októbra 2022 at 15:50
  Permalink

  Pane, skrze tvoju strašnú ranu ťa prosím o pokoj v rodine, o vyriešenie ťažkých situácií, o záchranu pred zlými ľuďmi, ktorí nás prenasledujú a robia nám zle.

  Reply
 • 11. augusta 2021 at 8:38
  Permalink

  Drahý Ježišu,skrze Tvoju bolestnú plecovú ranu Ťa prosím o návrat môjho jediného syna,ktorý sa mi neozýva…Bud uctená,zvelebená plecová Rana Kristova!

  Reply
 • 23. marca 2020 at 7:53
  Permalink

  Drahý Ježišu, skrze Tvoju plecovú ranu prosím, ochraňuj náš národ, naše mesto a moju rodinu od nákazlivej choroby, ktorá zasiahla celý svet.

  Reply
  • 12. decembra 2020 at 20:26
   Permalink

   Pane Jezisu Kriste v mene Tvojej plecovej rany Ta prosim ochran mojich rodicov Jozefa a Justinu,mojho muza Pavla i mna a tiez nase deti a mojich surodencov s rodinami pred zakernou chorobou koronavirusu.Dozic nam milostivy a milosrdny Spasitelu a Vykupitelu zdravie a pokoj a zehnaj nas.Nech je zvelebene Najsvatejsie Srdce Jezisovo a neposkvrnene Srdce Panny Marie.

   Reply
  • 29. januára 2021 at 21:10
   Permalink

   V mene Jezis a skrze Jezisovu plecovu rana prosim o zdravie pre celu moju rodinu,za ochranu pred koronavirusom pre mojich rodicov Jozefa a Justinu,pre moje deti,pre mna,pre mojho manzela a mojich surodencov,prosim,prosim,prosim, v mene Tvojej plecovej rany a z lasky k nej, Pane Jezisu Kriste vyslys moju prosbu a moje volanie nech dojde ku Tebe.Bud pochvaleny a zvelebeny Jezisu Kriste,za Tvoju pomoc Ti budem nekonecne vdacna a budem Ta milovat neustale.Amen.

   Reply
 • 9. marca 2020 at 10:21
  Permalink

  Pane pre tvoju plecovu ranu,ta prosim o zdravie svojej rodiny.
  Ty vies,co potrebujeme,prosim pomoz!

  Reply
 • 27. septembra 2019 at 9:29
  Permalink

  Drahý Ježišu, skrz Tvoju bolestnú plecovú ranu prosím Ťa za návrat môjho marnotratného syna.
  Ďakujem.

  Reply
 • 24. apríla 2019 at 18:26
  Permalink

  Prosím o e-maily dekuji

  Reply
  • 14. februára 2022 at 8:11
   Permalink

   Pane Ježišu, pre túto ranu na tvojom pleci, prosím uzdrav a osloboď moje deti.A taktiež 5a prosím zastav napätie na Ukrajine a Rusku, aby nezomierali nevinní ľudia a deti, aby sa predišlo utrpeniu.

   Reply
 • 17. septembra 2018 at 15:48
  Permalink

  Drahý Ježišu, ďakujem Ti za záchranu mojej rodiny.

  Reply
 • 30. marca 2018 at 7:18
  Permalink

  Moja stará mama zomrela v r. 1973, ked som mal 10 rokov. Naučila ma však modlitbu k plecovej rane p. Ježiša. Neviem, či mi povedala, alebo to bolo napísané na obrázku v modlitebnej knižke, no pamätám si, že kto sa bude túto modlitbu denne modliť, bude mať ľahkú smrť a nezomrie nezmierený s Pánom. Modlitba znie takto: Ó, ukrižovaný Ježišu, pozdravujem Ťa a najväčšiu úctu preukazujem Tvojej rane, ktorú urobil na Tvojom pleci kríž. Čo najsrdečnejšie ďakujem Ti za veľkú bolesť pretrpenú za mňa a pre mňa. Keď Ťa zo srdca ľutujem, teším a milujem Ťa v mene tých, ktorí Ťa hriechmi mučia a tak obnovujú ranu Tvojho pleca. Ohľadom na Tvoje hrozné bolesti, prosím Ťa ponížene, ráč mi dať milosti dokonalej ľútosti a blaženú smrť, amen.

  Reply
  • 13. mája 2018 at 21:09
   Permalink

   Máte k dispozici tu knížku, ve které je tohle znění? Např. scan, nebo aspoň prosím citaci knihy.
   Děkuji předem.

   Reply
 • 8. decembra 2017 at 19:59
  Permalink

  „Pane Ježišu, prosím zhliadni na rodinu Marinky, ak je to Tvoja svätá
  vôľa, zachráň túto rodinu. Amen!“

  Reply
 • 8. decembra 2017 at 1:16
  Permalink

  Modlitbu k plecovej rane Pána Ježiša sa modlím od roku 1989. Dovtedy mi bola neznáma. Neprosila som skrze túto svätú ranu ešte nič a nie pre seba. Teraz, keď ma pravé rameno bolí od 3. apríla 2017 a lieky nepomáhajú, intenzívnejšie na to myslím. Mám jednu veľkú túžbu pre svet – pre celé ľudstvo, aby sa nezabíjali nenarodené deti v matkiných lonách.
  „Nebeský Otče pre zásluhy Tvojho Syna Ježiša Krista, pre Jeho svätú bolestnú plecovú ranu ťa prosím o ochranu života od počatia po prirodzenú smrť, za zrušenie potratového zákona na celom svete. Prosím o Božie milosrdenstvo za všetkých, ktorí sa previňujú voči životu, za lekárov, zdravotný personál, štátnikov, otcov a mamy. Pane zmiluj sa, Pane zmiluj sa, Pane zmiluj sa“. Margita

  Reply
 • 20. novembra 2017 at 7:51
  Permalink

  Drahý Ježišu, skrze Tvoju plecovú ranu, prosím za svoju rodinu, ktorá je pred rozpadom.
  Prosím pomôž.

  Reply
 • 21. augusta 2017 at 18:22
  Permalink

  Drahý Ježišu,tú strašnú ranu máš aj kvôli mne-odpusť mi prosím…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *