Ježiš v Eucharistii rozdávaný v igelitových sáčkoch

Kardinál Robert Sarah, prefekt pre náuku viery, reaguje na správy o tom, že najsvätejšia Eucharistia je distribuovaná v sáčkoch ako jedlo rýchleho občerstvenia.

„Je to záležitosť viery a ak by sme si boli skutočne vedomí toho, čo slávime v svätej omši a čo je Eucharistia, niektoré spôsoby rozdávania Eucharistie by nám nikdy nemohli ani napadnúť.” Kardinál Sarah verejne reaguje na „obavy“ veriacich, ktorí neboli zbavení iba slávenia svätej omše, ale ktorí sú teraz zdesení predloženými bizarnými návrhmi s ohľadom na obmedzený návrat do slúženia verejných omší, ktoré zaručujú hygienickú bezpečnosť pri distribúcii Eucharistie.

Nedávno sa v Taliansku hovorilo o riešení, ktoré už v Nemecku prijali niektoré farnosti, podľa ktorého je telo Kristovo „zabalené“ do sáčku.
„Noviny La Stampa píšu: aby mali talianski katolíci dovolené vrátiť sa k Eucharistii bez rizika nákazy, uvažuje sa o individuálnom prijímaní – zoberú si samostatne hostiu premenú kňazom a tú vezmú so sebou. Bola by uzavretá v samostatnom plastovom sáčiku umiestnená na policiach v kostole.”

„Nie, nie, nie – kardinál Sarah odpovedal šokovane po telefóne – je to absolútne neprijateľné, Boh si zaslúži rešpekt, nemôžete ho dať do tašky alebo do sáčku. Neviem, kto si vymyslel tieto absurdity, aj keď je pravda, že zbavenie Eucharistie na istý čas je určite utrpením, otázka spôsobu prijímania Eucharistie nie je otvorená rokovaniam. Prijímajme vždy dôstojným spôsobom, hodným Boha, ktorý k nám prichádza. S Eucharistiou sa musí zaobchádzať s vierou, nemôžeme s ňou zaobchádzať ako s triviálnym objektom, nie sme v supermarkete. Toto je totálne šialenstvo. “

Zdroj: complicitclergy.com, Obrázok: Tamtiež 

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *