(Ne)bezpečná modlitba

Otázka:

Chcem vás poprosiť či sa môže niektorý otec exorcista pozrieť na modlitbu, ktorú vám posielam. Neviem posúdiť či je bezpečná pre laika. Veľmi pekne vám ďakujem.

 

Odpoveď:

Nie som exorcista ani cenzor. V Cirkvi platí princíp, že čo nie je zakázané, je dovolené. Laik sa nemá modliť liturgické modlitby a modlitby exorcizmu určené na to poverenému kňazovi. Ďalej laik sa nesmie pýtať diabla na mená, počet a iné skutočnosti. Prikázať mu bez dialógu v Ježišovom mene nezakazuje žiaden dokument Cirkvi. Keďže sa však priamo v tejto modlitbe oslovuje diabol, človek, ktorý sa ju modlí musí byť v stave milosti posväcujúcej a v stave chrániť sa každého hriechu ako aj čistý od okultných záležiťostí. Modlitba nemôže ublížiť. Ublížiť môže pýcha človeka a samozrejme diabol. Keď vstupujeme do modlitby voči zlému duchu, treba rátať s duchovným bojom, pokušeniami, tlakmi či útlakom. Určite by som sa ju neodporúčal modliť ľuďom nevyváženým, citovo labilným, psychicky chorým, duchovne nezrelým, ktorí nie sú zakorenení v Božom slove, nepoznajú princípy duchovného boja a ochrany alebo majú nejaké nevysporiadané veci a vzťahy a nežijú v láske voči všetkým.

modlitba2

2 thoughts on “(Ne)bezpečná modlitba

 • 23. marca 2020 at 22:31
  Permalink

  Mojou modlitbou je prosiť Pannu Máriu modlitbou Zdravas Mária, potom Pod tvoju ochranu a Nepoškvrnené Panna Mária oroduj za nás všetkých ktorí sa k Tebe utiekame a neustále vo dne i v noci nosím zázračnú medailu

  Reply
 • 1. apríla 2016 at 14:17
  Permalink

  Mojou obranou proti zlému je jednoduché: prežehnanie, krátke prosby, vlastné slova vďaky, prosba o ochranu pred zlým a odovzdanie sa pod ochranu našej nebeskej Matke.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.