Prebudenia kundalíní a duchovné znovuzrodenie v Duchu Svätom

Otázka:

Dobrý deň,
veľmi si vážim, že sa venujete dôležitým témam. Tiež by som sa rada niečo spýtala: žila som v istej denominácii, kde dary Svätého Ducha boli hojne využívané. Myslím tým konkrétne dary jazykov , prorokovania, liečenia a pod. Len ja som ich nemala, ale to je už na inú tému.
Neskôr som videla viacero videí na tému „oživenie šaktipat – prebudenie Kundalíní „. Viacero obyčajných ľudí sedelo v miestnosti a čakalo na jogína, kt. bol údajne na vysokej úrovni a vedel prebudiť vo všetkých prítomných hadiu silu, ktorá spí v každom človeku. Ide mi o toto:
PREJAVY prebudenia kundalíní sa nápadne podobali na duchovné znovuzrodenie v Duchu Svätom:
– ľudia boli akoby spiaci alebo duchom neprítomní
– mali zavreté oči
– náhle trhnutie telom, nekoordinované pohyby
– nekontrolované výbuchy citov a ich prejavy, ako plač, smiech, oslavný spev
– pôsobili to ako záchvat, niekdy ľudia padli dozadu na zem, alebo akoby bol zasiahnutí bleskom
– po čase „záchvat“ odoznel a pociťovali hlboké uvoľnenie a pokoj, radosť. Údajne sa úplne zmenil ich život a vyhľadávali pravidelne prítomnosť svojho učiteľa a kresťania svoju skupinku, v ktorej sa modlili a rovnako pociťovali radosť vždy po pohrúžení sa do modlitby
– a ešte veľa iného
Stále mi vŕta hlavou: bola som oklamaná? Nechcem sa rúhať Bohu, keď pochybujem o daroch Ducha Svätého. Ide mi len o informáciu a pravdu. Je táto podobnosť čisto náhodná?!
Ak si dáte snahu sa venovať mojim otázkam, veľmi sa poteším,s pozdravom
Mária P.

Odpoveď:

Milá Mária, ďakujem za Vašu úprimnú otázku. Je veľmi múdra a robíte ňou to, čo by mal robiť každý kresťan – hľadáte pravdu a snažíte sa rozlišovať. Poznám prejavy Ducha a niektoré som zažil, či zažívam. V prvom rade je potrebné povedať, že diabol je „Božia opica“, to znamená, že sa snaží napodobňovať jeho pôsobenie a aj prejavy či dary Ducha Svätého, aby prilákal alebo aspoň zmiatol kresťanov. Dary Ducha sa nikdy neposudzovali a nerozlišovali podľa toho, ako to vyzerá, aký máme z toho pocit alebo čo nám to pripomína, ale podľa ovocia Ducha Svätého. A to je láska, radosť, pokoj, láskavosť, dobrota, zhovievavosť, vernosť, miernosť, zdržanlivosť, a tiež súlad života s Božou vôľou, s učením Cirkvi. Kedysi som cvičil aj jogu aj iné cvičenia a zažil som kadečo, ale to, čo dáva Duch Svätý, bolo vnútorne úplne iné. Prejavy Ducha nemôžu byť cieľom. Motívom zažívať ich nemôže byť, že chcem, aby mi bolo dobre, aby som sa dobre cítil alebo aby som bol dôležitý. Dary a prejavy Ducha Svätého neprichádzajú na náš rozkaz: „A teraz Duchu Svätý – Konaj, uzdrav a iné! Duch vanie kedy chce a ako chce. Ďalšie rozlišovacie kritérium je, či ma ten dar alebo prejav približuje nie ku skupinke, ale ku Kristovi alebo ma to od neho vzďaľuje či upriamuje na mňa samého alebo na iného človeka. Takže v tej denominácii ste mohli zažiť skutočné prejavy Ducha, alebo aj reakcie psychiky a podvedomia (robieval som kedysi aj hypnózu) ale kľudne niektoré mohli byť aj od zlého. Dôležité je vždy skúmanie a rozlišovanie. Tak, ako pri našich myšlienkach a túžbach. Neviem, či Vám stačí takáto odpoveď, hoci v konkrétnostiach je potrebné bližšie skúmanie a sprevádzanie.

image0561

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *