Zázračná šnúrka sv. Jozefa – pobožnosť

Táto krásna pobožnosť sa začala pred takmer 400 rokmi v malom mestečku Antverpy v Belgicku. Augustínska rehoľná sestra menom Elizabeth trpela záhadnou a bolestivou chorobou; lekári pripustili, že by to s najväčšou pravdepodobnosťou viedlo k jej smrti. Elizabeth mala špeciálnu oddanosť k svätému Jozefovi a tak požiadala o požehnanie šnúrky na jeho počesť. Tento požehnaný povrázok si omotala okolo pása. O niekoľko dní neskôr jej bolesti zmizli, keď sa modlila na príhovor svätého Jozefa. K jej prípadu bolo prizvaných niekoľko lekárov – vrátane protestantského lekára – a vyhlásili jej liečbu za zázračnú.

O takmer 200 rokov neskôr bol zázrak zverejnený – najmä vo Verone v Taliansku – a v marci 1842 bola táto oddanosť šnúrky sv. Jozefa prijatá vo veronskej nemocnici a začali ju distribuovať svojim pacientom. 19. septembra 1859 bola oficiálne prijatá pobožnosť šnúrky svätého Jozefa; vytvorený model požehnania; odpustky pridané pápežom Piom IX; a bola rozširovaná na súkromné ​​použitie s povolením.

Biela šnúrka svätého Jozefa sa zbožne používa nielen ako prostriedok proti fyzickým chorobám, ale aj ako podpora pre život v čnosti čistoty tela a čistoty srdca.

Milosti spojené so šnúrkou

K noseniu šnúrky a zbožnému prednesu zodpovedajúcich modlitieb je pripojených päť základných milostí:

 1. Zvláštna ochrana svätého Jozefa
 2. Milosť čistoty duše
 3. Milosť čistoty tela
 4. Konečná vytrvalosť
 5. Osobitná pomoc v hodinu smrti

Priebeh oddanosti, pobožnosti 

Pre túto oddanosť sa odporúča nasledovné:
Šnúrka svätého Jozefa by mala byť z priadze alebo bavlny a mala by končiť na jednom konci siedmimi uzlami, čo svedčí o siedmich radostiach a bolestiach svätého Jozefa. Nosí sa ako pás čistoty, cudnosti a pokory, alebo okolo ramena pre poslušnosť. Šnúrka musí byť požehnaná kňazom. Pius IX. schválil špeciálnu formulu na požehnania šnúrky svätého Jozefa.

Denné záväzky spojené s pobožnosťou sú modliť sa sedem krát modlitbu Sláva Otcu, spolu s modlitbou k svätému Jozefovi za čistotu:

Svätý Jozef, otec a ochranca panien, verný strážca. Tebe Boh zveril Ježiša Krista a Pannu Máriu, naše vzory nevinnosti. Pre tieto dve drahé Ikony ťa prosím, chráň ma od každej škvrny hriechu, aby som v  dokonalej čistote tela i duše vytrvalo slúžil Ježišovi i Márii. Amen

Sme tiež povzbudení, aby sme meditovali o siedmich radostiach a bolestiach svätého Jozefa a modlili sa Otče náš, Zdravas’ Mária a Sláva po každej radosti a bolesti.

Tu je niekoľko krátkych, krásnych petícií, ktoré sa nachádzajú v brožúre, ktorá tradične sprevádza šnúrku sv. Jozefa:

Svätý Jozef, vzor tých, ktorí milujú Najsvätejšie Srdce Ježišovo, oroduj za nás.

Svätý Jozef, pestún nášho Pána, Ježiša Krista a manžel Márie, oroduj za nás.

Dopraj, svätý Jozef, aby sme kedykoľvek pod tvojou ochranou mohli prežiť svoj život bez hriechu. Amen.

Zdroj: Catholiccompany, Obrázok: tamtiež 

8 thoughts on “Zázračná šnúrka sv. Jozefa – pobožnosť

 • 1. januára 2022 at 4:01
  Permalink

  Kde hy sa prosim dala tato snurka zohnat? Pan Vas zehnaj

  Reply
 • 21. novembra 2021 at 9:30
  Permalink

  Svätý Jozef, prosím, oroduj za našu rodinu, aby aj do našej rodiny pribudli bohumilé nevesty
  a vnúčatá. Táto rodina je bez nich smutná. Vrúcna vďaka.

  Reply
 • 28. októbra 2021 at 8:50
  Permalink

  Prosím o modlitby za zdravie, šťastie, Božie požehnanie, Božiu pomoc a ochranu v každej oblasti nášho života pre mňa a moju sestru s rodinou. Ďakujem

  Reply
 • 3. apríla 2021 at 0:04
  Permalink

  Svaty Jozef prosim vypros milost uzdravenia pre mojho manzela a stastnu hodinu smrti pre mojho otca Jozefa tiez prosim o ochranu od Covidu a od vsetkeho zla. Oroduj za nas

  Reply
 • 22. marca 2021 at 7:21
  Permalink

  Prosím o modlitbu pre nášho Šimonka,aby boli dobre vysledky a o pomoc a ochranu celej rodiny

  Reply
 • 1. marca 2021 at 21:44
  Permalink

  Sv.Jozef oroduj za cistotu nasho manzelstva.Amen

  Reply
 • 28. februára 2021 at 10:58
  Permalink

  Áno Boh nás vždy zachráni a nájde spôsob ak mu povieme svoje áno

  Reply
 • 28. februára 2021 at 8:45
  Permalink

  Vucne prosím o motlidby za môjho chorého manžela Erika. Trápi sa v nemocnici s chorobou Covid, má zálal pľúc, kašle krv, nemôže dýchať, okrem iných chorôb, ktoré ho sužujú. Prosím o motlidby za jeho uzdravenie, prosím tiež aj za moje uzdravenie som tiež Covid pozitívna. Prosím aj o uzdravenie mojej mamičky a zdravie celej rodiny a všetkých ľudí na celom svete.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *