Svätý Júda Tadeáš koná zázraky na turné

Keď som sa chystal na prvú zastávku v Chicagu, zavolali mi, že sa stal zázrak.

Pred rokmi som na jednej z mojich ciest s relikviami stretol milého pána menom Doug Edwards. Doug vlastní spoločnosť na tlač bannerov Edwards Signs v Owosso, v Michigane. Pre túto cestu, ako aj pre každú veľkú cestu, navrhujem a vytlačím veľké katechetické transparenty, aby som pomohol ľuďom dozvedieť sa niečo viac o nejakom svätom a našej katolíckej viere. Zavolal som Dougovi a požiadal som ho, aby mi odporučil dobrú tlačiareň bannerov v štáte Michigan. Nevedel som, že Doug vyrábal aj transparenty a povedal, že mi ich rád vyrobí bez nákladov. Pri poslednom turné, ktoré som absolvoval, náklady na výrobu bannerov presahovali 20 000 dolárov, takže Dougova ponuka vytlačiť ich zadarmo ma zaskočila. Dokonca prišiel a vyzdvihol montážny materiál z mojej kancelárie, hodinu a pol od jeho obchodu.

Keď mi zavolal, že transparenty sú hotové, myslel som si, že to najmenej, čo môžem urobiť, je vyzdvihnúť ich a ušetriť mu spiatočnú cestu do mojej kancelárie. Zavolal som mu a povedal som mu, že so sebou prinesiem kosť z ramena svätého Júdu a že môže zavolať priateľov alebo rodinu, kto by chcel mať relikviu zblízka. Keď som prišiel, zhromaždilo sa niekoľko desiatok ľudí, ktorí čakali na modlitbu so Svätým.

Dougova manželka Noreen trpí slabým zdravotným stavom a nemohla byť prítomná. Pred 22 rokmi podstúpila operáciu mozgu, po ktorej bola do značnej miery nefunkčná. Napríklad, keď sa dostane na nedeľnú omšu, unaví ju to a musí potom odpočívať a to je všetko, čo je schopná robiť po zvyšok dňa. V zriedkavých prípadoch ide s Dougom do obchodu s potravinami, ale čoskoro sa vráti do auta a počká, kým nakúpi, lebo nevládze.

Ponúkol som sa, že vezmem sv. Júdu k nim domov a osobne ju navštívim, ale Doug si myslel, že by to bolo na ňu priveľa. Všetci sme požiadali svätého Júdu, aby ju duchovne navštívil.

Na druhý deň išiel Doug domov z práce a Noreen mala na stole položenú večeru, čo sa jej už dve desaťročia nepodarilo. Dougovými slovami: „Behala po dome ako mladé dievča.“

Všetky Noreine symptómy sú preč a ona je úplne zdravá.

Zdroj: Fra Carlos Martins, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *