Okultizmus ukrytý v esenciálnych olejoch

Od začiatku vekov ľudia používajú rôzne oleje na medicínske i duchovné účely. V skutočnosti je staroveký Egypt známy svojou mystickou múdrosťou vo využívaní olejov. To nie je nič nové. Nie je nič dobré alebo zlé na samotnom oleji. Je to objekt, predmet spotreby. Je to prirodzené, rovnako ako kanabis alebo kryštály. Problém je vždy v tom, ako sa ho ľudia snažia používať. Zaznamenal som náhly a alarmujúci trend kresťanských žien propagujúcich esenciálne oleje na lekárske účely. Ja som za používanie prírodných prostriedkov. Ak vám kuracia polievka dokáže urobiť lepšie, uvarte si ju, jedzte ju, vychutnajte si ju! Niektoré zo spoločností, ktoré propagujú oleje, však majú veľmi vážne, zjavné prvky hnutia New Age a okultné vzťahy. Predtým než budem pokračovať, chcem len povedať, že skôr, ako som sa stal veriacim, som sa pohyboval v okultnom prostredí a propagoval tento štýl života. Som veľmi citlivý, keď vidím propagačné materiály a praktiky, ktoré obsahujú pohanské presvedčenie a sú uvedené v katalógoch na nákup esenciálnych olejov, kdekoľvek na internete, sociálnych sieťach.

V skutočnosti si nemôžete ani kýchnuť v kostole, kde chodím na omše, bez toho, aby nejaká žena ihneď nevytiahla svoju prenosnú olejovú súpravu s rýchlou zázračnou zmesou, s ktorou sa o teba postará, aby odvrátila tvoje kýchanie. Niektoré z týchto vzácnych žien sú dosť posadnuté. Nikdy som nevidel túto úroveň nadšenia! Než budem pokračovať, poviem, že existujú oleje, ktoré som kedysi aj ja používal. V priebehu bronchitídy som na svoj hrudník používal olej z čajovníka, na hubové infekcie olej z mäty. Tieto oleje používali naše babičky rovnakým spôsobom. Nie je to nič nové. Avšak spôsob, akým spoločnosť „Young Living“ a niektoré z iných spoločností predávajú svoje oleje, je obyčajné prastaré čarodejníctvo. Je to aj klamstvo, pretože Young Living má DVD, ktoré predávajú pod názvom „12 olejov z Biblie“, ktoré si môžete kúpiť spolu so súpravou týchto dvanástich olejov za tristo dolárov. Pôsobia tak  na skutočnosť, že Ježiš predsa dostal do daru kadidlo a myrhu čo znamená, že všetky ich praktiky akoby mali pôvod úplne biblický.
Ale tak to nie je. Chcem Vám to dokázať.

Gary Young je zakladateľom olejov Young Living a je „praktizujúcim“ kresťanom. Môžete sa o jeho názoroch dočítať v jeho dokumente „O dvanástich olejoch Písma“ na webovej stránke s názvom www.BiospiritualEnergyHealing.com. V tomto článku sa vedie diskusia o otvorení tretieho oka, ktoré sa otvára práve použitím éterických olejov. Taktiež sa odvoláva na epifýzu, ktorá je často označovaná ako čelová čakra. Toto nie je kresťanská viera. Nie je to ani vedecké presvedčenie. Je to len pohanská viera.

Mnoho ľudí uverilo a ďalej hovorí, že komunikujeme s naším Nebeským Otcom cez epifýzu. Nenašiel som žiadnu dokumentáciu na túto tému, takže neviem, či je to správne tvrdenie, ale verím, že keď máte duchovnú skúsenosť, cítite teplo. Chemické procesy v tele, ktoré vytvárajú tento pocit tepla môžu byť vylučované z epifýzy a to môže byť dôvod, prečo nám niektorí vedci tvrdia, že za túto komunikáciu s Bohom zodpovedá táto žľaza. Veľmi zvláštne tvrdenie. Je to úplne celé New Age a celé démonické. Gary Young o tom hovorí  v sekcii nazvanej „Zvyšovanie duchovnej komunikácie.“

Ak by v skutočnosti komunikoval s Bohom Biblie, keďže mu tento olej otvára jeho tretie oko, prečo potom chrlí zo seba démonické lži a nie biblickú pravdu?

Ďalej Gary Young odporúča:  „Dovoľte mi s Vami zdieľať toto – ak chcete mať krásny zážitok, vezmite si tri kvapky oleja cédrového dreva a zmiešajte ju so šiestimi kvapkami oleja zo santalového dreva a jednou kvapkou oleja Cassie – potom prejdite do posvätného, ​​tichého priestoru a začnite hovoriť vaše modlitby a svoje meditácie, a keď znovu začnete obnovovať svoje racionálne vedomie, zapíšte si to, na čo si spomeniete. Bude to pre vás krásny zážitok.“

Obnoviť si vedomie? Aké skúsenosti sú toto? Obvykle keď sa modlím a mám svoj čas s Pánom, nie som v zmenenom stave vedomia. Toto jeho tvrdenie je tak okultné. Ak navštívite webovú stránku Young Living’s, môžete ľahko nájsť stránku venovanú zmesiam oleja. Práve tu môžeme ľahko vidieť pravdu o tejto spoločnosti. Ak chcete skutočne pochopiť, kam smerujem, musíte pochopiť, čo je toto za druh čarodejníctva. Som si istý, že ste už počuli slovo elixír. Toto slovo sa vzťahuje na lieky alebo drogy, ktoré sa kombinujú na dosiahnutie fyzického alebo duchovného zámeru. To je presne elixír a to je presne spôsob, akým čarodejnice používajú oleje, cesta akou sa kresťania s nimi na tom zúčastňujú.  A to je aj spôsob, ako Young Living otvorene uvádza svoje oleje na trh. „Young Livings „olejové zmesi“ sú očividné lektvary.
Pozrite sa na ten, ktorý nazývajú „Abundance“ – tu je opis:

„Abundance“ je vytvorený na zvýšenie frekvencie harmonického magnetického poľa, ktoré nás obklopuje. Táto vyššia frekvencia vytvára to, čo sa nazýva „zákon príťažlivosti“, ktorý sa týka vecí, ktoré priťahujeme k sebe. Abundance Vás otvára množstvu možností.

Je to tak satanské. V skutočnosti dokonca používajú výraz „zákon príťažlivosti“, čo je celý základ okultnej knihy „The Secret.“

„The Berean Call“ hovorí: kniha „Tajomstvo“ nie je vôbec tajomstvo, ale recyklovalo hinduizmus, šamanizmus a bláznovstvo New Age. Jednou z mnohých veľkých lží je jeho tvrdenie: „Vytvárate svoju vlastnú realitu vašou mysľou.“ Toto bol falošný prísľub hada Eve – prísľub božstva.
Ďalšia okultná zmes oleja, ktorú ponúka Young Living je „Dream Catcher“ – pozrite si opis:
„Dream Catcher“ je exotický vzorec určený na zdokonaľovanie procesu snívania a vizualizácie. Schopnosť udržať si svoje sny – pozitívne sny, ktoré vás posúvajú emocionálne a duchovne dopredu, môžu viesť k väčšej schopnosti realizovať vaše túžby a zostať na ceste k naplneniu. Dream Catcher Vás tiež chráni pred negatívnymi snami, ktoré môžu zamaskovať vaše vízie.

Olej môže zlepšiť vizualizáciu a duchovné sny? Toto nie je liek. Toto je elixír. Toto je okultné.
Zmes „Trauma Live“ hovorí:

„Upokojujúca, uzemňujúca zmes éterických olejov terapeutickej triedy s cieľom pomôcť uvoľniť pohrebné, emocionálne traumy vyplývajúce z nehôd, zanedbania, smrti milovaného človeka, útoku alebo zneužitia. Zanechané nekontrolované životné epizódy s emocionálnym vyčerpaním môžu byť príčinou únavy, hnevu a nepokoja.“

Zmes „Inšpirácia“ vám pomáha spájať sa duchovne, rovnako ako pohanské náboženstvá!
„Inšpirácia“ zahŕňa oleje tradične používané pôvodnými ľuďmi v Arábii, Indii a severnej Amerike na posilnenie spirituality, modlitby, meditácie a vnútorného uvedomenia. Vytvára aromatickú svätyňu pre tých, ktorí hľadajú pokojnú meditáciu a duchovnosť.

Ďalší olej, ktorý kombinuje pohanstvo s pseudo vedou je „Australian Blue“. Je to silná aromatická esencia, ktorá spája starodávnu domorodú múdrosť s dnešnými vedeckými poznatkami o éterických olejoch, ktoré povznášajú a inšpirujú myseľ a srdce. Táto zmes exotických esenciálnych olejov má sladké, zemité podtóny, ktoré sú zodpovedné za jeho utišujúce a stabilizujúce účinky.

Zmes „Aroma Life“ pomáha vašej životnej sile, alebo životnej energii (čakre). „Aroma Life“ spája harmonizačné účinky ylang ylangu so známymi účinkami cyprusu, slamienky a majoránu. Pulzujúca so životom, táto živá zmes energizuje vašu životnú silu. Najlepšie sa aplikuje na energiu srdca – čelo alebo chrbát.

Och, áno. Vaša životná sila je okultné slovo New Age pre psychickú energiu. Ďalším slovom je Chi alebo Prana. Hinduisti v toto veria. Je to New Age. Nechcem, aby ma čistil nejaký olej, ktorý by ma ovplyvňoval a s ním aj jeho akákoľvek strašidelná energia! Nie ďakujem!

Ak kliknete na stránku „Balance,“ nájdete o tejto ich životnej sile ešte oveľa viac: Svet sa hýbe rýchlym, žeravým tempom. Znovu objavíte pokoj, keď spomalíte a budete hľadať malé momenty blaženosti, ktoré udržujú duchovné a emocionálne zdravie v rovnováhe. Zaklopte na vlastnú životnú energiu s čistými éterickými olejmi a zmesami sformovanými pre ich schopnosť podporovať vnútorný pokoj a emocionálne blaho. Naše výrobky Balance vás môžu sprevádzať do vášho duchovného a emocionálneho centra, ktoré vám pomôže žiť v súčasnosti.

Tu je popis oleja s názvom „Priatelia“:

Spoločenský kruh, pozostávajúci z priateľov aj známych, je životne dôležitý pre naše blaho. Je cenné rozšíriť a zlepšiť svoju priateľskú základňu.

Olej „Friends“ inšpirovaný zmesou esenciálnych olejov Oola bol špeciálne navrhnutý tak, aby priniesol harmonickú rovnováhu medzi energetickými centrami tela, čo povzbudzuje pocity vlastnej hodnoty, posilnenia seba samého, dôvery a povedomia o sebe.

Súčasťou súpravy INFUSED 7, ktorá obsahuje zmesi esenciálneho oleja inšpirovaného zmesou Oola sú: Faith, Fitness, Finance, Friends, Family, Field a Fun. (sedem vnuknutí).

A mám kresťanských priateľov, ktorí chcú, aby som prišiel do ich domu v sobotu na olejový večierok. Tam sa ma pokúšajú presvedčiť, aby som minul na tieto oleje stovky dolárov! Ale kto nechce šťastie, peniaze, krásu a zdravie? Kto sa nechce zbaviť hnevu, len jednoduchým použitím oleja? Je to tak zvodné! A vonia to tak dobre! Kúpte si zmesy olejov: „Sensation“ je pre sex, „Slique“ je pre štíhlosť, „Abundance“ je pre peniaze, „Release“ vám pomáha vyrovnať sa s potlačeným hnevom, „Present Time“ vám pomôže odísť z minulosti, „Calming“ pomáha vašim deťom správať sa, „Motivácia“ vám pomôže dosiahnuť veci, „Dlhý život“ vám pomáha vyzerať mladšie, „Spoločný zmysel“ vám pomáha pri rozhodovaní a „Valor“ pomáha podporiť vaše energetické vyrovnanie vo vašom tele alebo vo vašom Chi. To je šialené.

Neskôr mi bolo povedané, že ak chcem získať ešte lacnejšie oleje, môžem sa stať aj zástupcom! A môžem usporiadať svoje vlastné olejové večierky a povedať ostatným ľuďom, že tieto oleje majú zázračné schopnosti! DoTerra je ďalšia populárna spoločnosť. Myslím, že je skutočne viac populárna u ľudí, ktorých poznám. Zdá sa, že má menej New Age spojitostí, ale stále ponúka olejové zmesi, ktoré sľubujú zdravie, mier, krásu, štíhlosť, rovnováhu a duševnú čistotu. Robí to len v trendovejšom a „hlavnom prúde.“ Je populárna najmä v strednej triede mladých rodín. To sú tí, komu oni primárne predávajú.

Obrázok sústredenej mamičky, ako natiera olej DoTerra na choré dieťa.

Väčšina mladých mamičiek v našom kostole sa necháva vtiahnuť k týmto olejom ako k spôsobu, ako bezpečne zaobchádzať so svojimi chorými deťmi. Namiesto toho, aby ste chodili k lekárom, jednoducho si kúpte olejovú zmes na choré dieťa a oni sa budú cítiť oveľa lepšie už za pár hodín. Nemôžem vám povedať, koľkokrát som to prečítal online. Kto nechce, aby sa ich choré deti cítili lepšie? Pred niekoľkými mesiacmi som bol pozvaný na olejový večer DoTerra. V pozvánke boli uvedené niektoré špeciálne služby, ktoré by boli k dispozícii na párty. Reflexológia – čo je skvelá masáž chodidiel v kombinácii s liečbou psychickej energie. Rovnako ako „Zyto Scans“, ktoré sa vás snažia diagnostikovať cez akúsi biochemickú správu o tom, aké oleje si musíte kúpiť. Stačí si dať ruku na planžetu (kašeľ proti kašľu) – mám na mysli snímač a on číta vašu energiu. Potom vám povie, koľko vecí potrebujete kúpiť! Prinajmenšom je to podvod, v najhoršom prípade je to okultné. Tieto „zyto skenery“ a olejové spoločnosti chcú, aby ste uverili tomu, čo hovoria, ale zbavili sa zodpovednosti na konci všetkých svojich príbalových materiálov: „Účinky olejov neboli hodnotené Správou pre potraviny a liečivá. Tento produkt nie je určený na diagnostiku, liečbu, liečenie alebo prevenciu chorôb.“ Ale kúpte si naše produkty aj tak!

Pozrite si niektoré informácie z „From the Witches Cupboard“ o tom, ako oleje môžu byť použité ako elixíry.

„Duchovné oleje môžu byť použité na mnohé spôsoby. Vaše oleje môžu byť jedným z najdôležitejších nástrojov vo vašom rituálnom priestore. Sviečky, kryštály, amulety, talizmany a iné kúzla môžu byť pomazané duchovnými olejmi a to je naozaj skvelý spôsob, ako premeniť jednoduché svetské predmety na predmety magickej energie a energiou tiež nabiť už skutočne zdatné rituálne nástroje. Rituálne čarodejnícke oleje môžu byť tiež použité na pomazanie tela. Ak používate na tento účel olej, uistite sa, že olej je bezpečný pre pokožku. Niektoré esenciálne oleje, ako je škorica a klinček, môžu spôsobiť ťažkú ​​reakciu na pokožku a mali by byť skutočne používané pomerne opatrne. Duchovné oleje, ktoré sa aplikujú na telo, prinášajú nositeľovi energiu oleja, takže Courage Oil vám poskytne silu a statočnosť tvárou v tvár vašim strachom a protivníkom a Blessing Oil prináša milosť bohyne na Vás a na vaše podnikanie.“ Takže to sa zdá byť celkom podobné tomu, čo sme práve čítali. V skutočnosti, ak idete k čarodejnici, modernej liečiteľke, nájdete zmesi oleja na predaj, ktoré majú rovnaké texty ako Young Living a DoTerra.

Teraz prejdeme na niektoré z obľúbených komponentov: kúzla, oleje a bylinky. Všetky veci v prírode sú naplnené špecifickými magickými vlastnosťami a účinkami. Výberom správnych surovín zapožičajú primerané energie Vašim kúzlam a receptom, ktoré sa prispôsobia vášmu zámeru. Čarodejníctvo je umenie a veda, čo si vyžaduje štúdium a vedomosti a veľa praxe, aby ste sa stali aspoň adeptom. Keď začnete vytvárať svoje vlastné kúzla, recepty na oleje, elixíry a nápoje, ponúknu Vám sprievodcu veľmi užitočného pre váš výskum. „(Witch Crafts: Sprievodca olejmi a bylinami).“

Teraz, ak si myslíte, že tieto olejové spoločnosti nepoužívajú psychickú energiu na nabíjanie svojich olejov prečítajte si to, čo o tom hovorí na svojich prednáškach Gary Young:

Zdieľanie energetických spojení oleja (Z dokumentu Garyho Younga, 12 Oils of the Bible)

„Držíte olej vo svojej ruke a v hlave sa vám premietajú myšlienky – či oleju, ktorý držíte, dáte požehnanie. Pre mňa to nie je o tom, čo hovoríte, že na čo je určený a či bol tento olej požehnaný pre tento účel, ale fakt, že ste nasmerovali svoju energiu na túto substanciu ako takú. To nás viac než normálne posilňuje ísť ďalej v premýšľaní. Je to tá oblasť v prednáške, kde ľudia hovoria: „Oh, nie, teraz sa dostávam do neznámych vôd. Začína to znieť ako voodoo medicína.“ Verte mi, ak má niekto tento pocit, napíšte o tom! Predtým, než sa skončí hodina, ukážem vám vedecky, ako to funguje. Je to pre mňa veľmi frustrujúce hlavne v čase, keď prednášam ľuďom o modlitbe, meditácii alebo o premýšľaní bez slov. My sme naprogramovaní, aby sme premýšľali … “ „To asi nedokážeš…“ to je práca diabla.“

Niekde v Liste Galaťanom sa píše: „Všetky veci, ktoré sú dobré, sú zo mňa.“ Napíšte si to a pamätajte na to. „Všetky veci, ktoré sú dobré, sú zo mňa.“ Choďte a nájdite to. Pomôže Vám to vykonať viac dobrého, ako by som ja urobil vám. Je to tam. „Všetky veci sú hodné dobrej odpovede.“ Je to nádherná stať z písma. Keď vás niekto začne kritizovať v tom, čo s ním zdieľate a hovorí, že to je práca diabla, stačí vytiahnuť naňho písmo a prečítať ho. Ak sú ateisti, moc dobrého vám to neprinesie – a je to taký pocit, akoby ste im práve stúpili na palec na nohe. Povedzte im, že ak by mali väčšiu vieru, ich palec by sa zahojil rýchlejšie! (taktiež z dokumentu Garyho Younga, 12 Oils of the Bible)

Gary Young praktizuje čarodejníctvo.

Young Living sú súčasťou démonickej invázie v cirkvi. Kresťanské ženy predávajú tento produkt, pričom tomu veria a natierajú nimi svoje deti pred spaním. Ako som povedal, tieto postupy nie sú vôbec podľa biblie. Dokázal som to. Nielen, že Gary Young praktizuje čarodejníctvo, ale má skutočne temnú osobnú minulosť. Podľa Dr. Evy Briggsovej:

„Na začiatku 80. rokov sa Young presťahoval do Spokane, Washington. Hoci mu chýbala akákoľvek prax v oblasti medicíny, pôrodníctva alebo pôrodnej asistencie, trval na tom, aby mu jeho prvá manželka porodila dieťa do vody vo vírivke. Narodené zdravé dieťa nechal pod vodou po dobu jednej hodiny. Jeho normálne zdravé dieťa sa tak utopilo. Po určitom čase prevádzkoval kliniku v Mexiku, ktorá liečila pacientov s rakovinou prípravkom Laetril. Laetril je bezúčinná, no nebezpečná droga, ktorá môže ublížiť alebo zabíjať ľudí, pretože tvorí kyanid v tele. Je to ilegálne a je to niečo, za čo by sa mal Young hanbiť, nie byť na to hrdý. Z Mexika sa Young presťahoval do Kalifornie a otvoril kliniku ponúkajúcu liečbu rakoviny a iných ochorení. Vtedy tvrdil, že má lekársky titul. Bol zadržaný v Kalifornii v roku 1988 za rôzne obvinenia súvisiace s predpisom neúčinných a zbytočných lekárskych prípravkov. Young sa potom vrátil do oblasti Spokane. Bol zatknutý 10. januára 1994 za útok na niekoľkých členov rodiny so sekerou. Takéto správanie je u človeka, ktorý tvrdí, že je hlboko náboženský a duchovný. A čo Youngove tvrdenia, že má lekársky titul a je lekár liečiaci prírodnými liečivami? Sú falošné. Jeho „vzdelanie“ je bezcenný kus papiera zakúpený z notoricky známej univerzity chrliacej diplomy – Bernadean University. S týmto bezcenným poverením Young nikdy skutočne NIKDY nebol oprávnený vykonávať akékoľvek liečby, prírodné či vyžadujúce odborný lekársky zásah v Utahu alebo hocikde na inom mieste.

Je to desivé. A napriek tomu ľudia zaplatia bežne tri stovky dolárov za 12 olejov z Biblie a DVD, kde vám povedia, že tieto veci sú legitímne a nimi môžete zvýšiť svoju duševnú energiu.

Toto je šialenstvo. Nemyslím si, že by prešiel čo i len deň, aby som nevidel jedného z mojich priateľov, ktorý propaguje ďalšiu olejovú párty alebo zázračný olej.

Ale chcel by som vás požiadať, aby ste to zvážili, ak ste v týchto spoločnostiach zaangažovaní, ak si myslíte, že je dobré podporovať spoločnosť, ktorá sa zaoberá New Age a okultnými praktikami. Požiadal by som vás, aby ste zvážili, či si myslíte, že je v poriadku mať vo svojom dome olejovú zmes, ktorá by vás mala duchovne ovplyvňovať. Osobne som sa rozhodol už dávno vyhadzovať všetky zmesi oleja, ktoré mi sľubujú peniaze, vizualizáciu, životnú energiu, mier a pod. Zoznam pokračuje. To je čarodejníctvo a nebudem mať nič spoločné s čarodejníctvom pod mojou strechou. Rovnako nemám satanské CD v mojej CD zbierke (kompaktný disk nie je zlý, ale táto hudba áno). Rovnako nebudem mať v mojom dome dosku Ouija (samotná hra nie je zlá, ale veštenie áno). Aký to dáva zmysel? Nemám nič spoločné so spoločnosťami, o ktorých si myslím, že sa snažia priniesť veci, kde je reflexológia a zyto skenovanie a používať ich na to, aby ľudia prijímali energiu a utratili veľké množstvo peňazí na falošné sľuby. Prosím, modlite sa za svoju angažovanosť, aby ste ju videli v pravom svetle a prinášali osvetu v problematike esenciálnych olejov. Prosím, modlite sa nad svojou rodinou. V skutočnosti, ak máte nejaké ochorenia, ktoré sa týmto zmesiam oleja zdajú riešiteľné, myslím, že vašou najlepšou stávkou je modlitba, nie olej – a k tomu bonus je taký, že modlitba je zadarmo. Boh vám žehnaj!

zdroj: https://thelasthiker.wordpress.com/2015/06/27/young-living-and-do-terra-new-age-and-occult-multi-level-marteting-in-the-church/amp/

Zdieľať

One thought on “Okultizmus ukrytý v esenciálnych olejoch

  • 18. júna 2024 at 15:11
    Permalink

    Dobrý deň, v kozmetike Andreine -kondicionér na vlasy uvádza esenciálne oleje z levandule a šípky alebo mäty. Esenciálne oleje sú celkovo okultného charakteru alebo ich môžeme rozlišovať ? Teraz neviem či ten produkt môžem používať alebo úplne zmeniť značku.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *