Návod na život od najšťastnejších ľudí na svete

Hneď na úvod začnime definíciou: Najšťastnejší ľudia sú tí, ktorí si uvedomili, že Boh sám stačí!

Úprimne? Závidím týmto ľuďom. Chcem ich vieru. Chcem ich silu. Chcem ich pevné nohy, keď sa ich svet rozpadá. Chcem ich odpustenie, keď im niekto alebo niečo zlomí srdce. Chcem ich vnímanie času a trpezlivosti, keď im niečo nie je určené hneď v tom okamihu. Chcem ich ľahkosť vzdať sa toho, čo nedokážu ovládať a nie je pre nich. Chcem ich pokoj v duši s vedomím, že Boh stačí, s vedomím, že Boh píše ich príbeh, s vedomím, že Boh má pre nich naplánované lepšie veci a s vedomím, že láska k Bohu je jediná láska, ktorú skutočne potrebujú vo svojom živote.

Nezaujímajú sa o svetské radosti, o veci, ktoré sú dočasné, alebo o ľudí, ktorí ich už nebudú milovať. Dozvedeli sa, že ak ste závislí od ľudí pre Vaše šťastie, vždy Vás sklamú, ale ak ste závislí od Boha, budete vždy upokojení, vždy spokojní a vždy sa prebudíte každé ráno vďačný za život, vďačný za všetko v ňom, dokonca aj za svoje ťažkosti.

Ľudia nájdu šťastie, keď nájdu Boha.

Ľudia chápu život, keď chápu Boha.

Ľudia skutočne začnú žiť, keď urobia z Boha svojho sprievodcu, svojho vodcu a svoj hlas.

Neviem, ako sa tam dostali, ale viem, že toto je konečná pravda, takto si užívate svoj život a takto zostanete pokojní, silní a trpezliví v časoch bolesti a strachu. Takto liečite seba i druhých.

Pretože keď sa dozviete, že Boh je dosť a stačí, už nikdy nebudete musieť klásť otázky, nikdy nebudete musieť pochybovať o sebe ani svojich rozhodnutiach. Znovu sa stanete celými. Stávate sa úplným.

Možno sme všetci zmätení, zranení a smutní, pretože stále nevieme hovoriť s Bohom. Stále to nechápeme. Stále žiadame veci, ktoré sú pre nás zlé. Stále dúfame, že zmeníme náš osud. Stále si myslíme, že je na nás príliš tvrdý. Stále si myslíme, že nevie, čo nás robí šťastnými.

Možno si všetci nemôžeme navzájom dôverovať, pretože stále nevieme, ako dôverovať Bohu.

Najšťastnejší ľudia sú tí, ktorí slepo dôverujú Bohu, pretože takto vidia svetlo. Takto neustále prechádzajú životom bez ohľadu na to, ako môže byť cesta nerovná, pretože vedia, že sú hľadaní. Vedia, že sú chránení. Vedia, že ich miluje Boh a to stačí. Viac než dosť.

Zdroj: thoughtcatalog.com, Obrázok: Pinterest

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *