Modlite sa túto 9-hodinovú novénu za naliehavú potrebu

9-hodinová novéna k Pražskému Jezuliatku sa často modlí v naliehavej potrebe a mnohí môžu potvrdiť jej účinnosť.
Mnoho katolíkov je oboznámených s konceptom deviatnika, ktorý zahŕňa modlitby deväť dní po sebe s konkrétnym úmyslom. Aj keď je to často veľmi účinné, niektorí potrebujú urgentnejšiu Božiu odpoveď a obrátia sa k 9-hodinovej novéne modlenej za jediný deň.

Deviatnik sa môže modliť aj deväť po sebe nasledujúcich dní, ale väčšina sa túto modlitbu modlí deväť hodín. Neexistuje žiadna záruka, že dostanete presne to, za čo sa modlíte, ale Boh vždy odpovedá na naše modlitby. Možno to nie je to, čo očakávame, ale vždy dostaneme odpoveď. Kľúčom je modliť sa 9-hodinovú novénu s vierou a dôverou v Boha a nechať Boha rozhodnúť, ako najlepšie reagovať na vašu modlitbu.

9-hodinová novéna
Ó, Ježišu, ktorý si povedal: „Proste a dostanete, hľadajte a nájdete, klopte a bude Vám otvorené!“ Na príhovor Márie, tvojej najsvätejšej matky, klopem, hľadám, prosím, aby moja modlitba bola vyslyšaná.

(Vyslovte úmysel)

Ó, Ježišu, ktorý si povedal: „Všetko, o čo prosíš môjho Otca v mojom mene, dá ti,“ na príhovor Márie, tvojej najsvätejšej matky, pokorne a naliehavo prosím tvojho Otca v tvojom mene, aby moja modlitba bola vyslyšaná.

(Vyslovte úmysel)

Ó, Ježišu, ktorý si povedal: „Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú“ cítim dôveru v príhovor Márie, tvojej najsvätejšej matky.

(Vyslovte úmysel)

MODLITBA VĎAKY

Božské Jezuliatko, viem, že ma miluješ a nikdy by si ma neopustil. Ďakujem Ti za Tvoju blízku prítomnosť v mojom živote. Zázračné dieťa, verím v Tvoj prísľub pokoja, požehnania a milosti. Každú potrebu a prosbu vkladám do Tvojich rúk. Pane Ježišu, nech vždy dôverujem v Tvoje veľkorysé milosrdenstvo a lásku. Chcem si Ťa ctiť a chváliť, teraz i naveky. Amen.

Zdroj: Aleteia, Obrázok: tamtiež

Zdieľať

2 thoughts on “Modlite sa túto 9-hodinovú novénu za naliehavú potrebu

 • 20. februára 2024 at 21:38
  Permalink

  Pane Jezisu velmi ta prosim zmiluj sa nado mnou hriesnou
  Zachran nase priatelstvo

  Reply
 • 19. februára 2024 at 17:17
  Permalink

  Jezisko s celeho srdca ta prosim pomoz zachran nase vztahy aby sa vsetko obratilo na dobre.Dakujem ti Pane Jezisu

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *