Manželka alkoholika a Božie milosrdenstvo

Som manželka alkoholika a matka štyroch detí. Dlhé roky som bojovala s manželovým alkoholizmom, ľutovala som sa, trpela som, plakala a utekala pred ostatnými do samoty; ale nikdy som sa neprestala modliť. Bolo to však iné ako teraz, prosila som sa za triezvosť môjho manžela, ale nemohla som akosi úplne dôverovať Bohu.

Pred desiatimi rokmi som sa pripojila k svojpomocnej skupine pre ľudí žijúcich s ľuďmi závislými od alkoholu. Tam som začala pracovať na sebe, svojich reakciách a duchovnom živote. Až po dlhých rokoch som pochopila, že ja sama som bezmocná voči inému človeku, voči alkoholizmu môjho manžela, že môžem ovplyvňovať len seba a svoje deti – svojím dobrým príkladom.

Odvtedy som sa začala modliť o Božie milosrdenstvo pre môjho manžela a pre seba, aby som mohla plniť Božiu vôľu v mojom živote.

Prišiel jún 2005. Ženil sa náš najstarší syn. Manžel odo dňa svadby mesiac nepretržite pil, potom skončil v psychiatrickej liečebni pre  delírium tremens, t.j. duševné poruchy závislých alkoholikov, zvyčajne spojené s motorickým vzrušením, halucináciami, úzkosťou, niekedy so záchvatmi šialenstva – pozn. red. Veľa som sa za neho modlila. Sám manžel sa po odchode z nemocnice rozhodol podstúpiť liečbu v odvykacom centre.

Odvtedy je triezvy a navštevuje stretnutia AA. Vďaka tomu sa naše vzťahy menia k lepšiemu. Myslím si, že sme to dlžní Božiemu Milosrdenstvu, a preto by som sa chcela Ježišovi srdečne poďakovať za všetko, čo pre mňa a moju rodinu urobil.

Ježišu, verím ti! Poznamenávam tiež, že sa neprestávam modliť a že sa snažím modliť korunku k Božiemu milosrdenstvu každý deň, pokiaľ je to možné, modliť sa aj za trpiacich alkoholikov v mojej rodine a na celom svete.

Zdroj: svedectvo Lýdia – Trvajcievmilosci, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *