Homeopatia a Cirkev

Otázka:
Dobrý deň. Vedeli by sme ma prosím usmerniť, poradiť? Cirkev je naďalej vo veciach homeopatie rezolútne proti? Nevyhľadávam také produkty, skôr naopak, oblúkom od nich bočím, lebo si myslím, že tak je to správne. No nedávno mi švagrinka tvrdila, že už to Cirkev povolila. Pýtam sa, lebo mám ‚zálusk‘ na jeden prípravok, ktorý pomáha pri laktácii. Keďže naposledy mi iné nehomeopatické produkty nepomohli ku zvýšenej tvorbe mlieka pri kojení. 
Veľmi pekne ďakujem! 

Odpoveď:
K zmene postoju Cirkvi voči homeopatii nedošlo a ani nemôže dôjsť, pretože je založená na nevedeckých ezoterických duchovných princípoch a filozofii, nezlúčiteľnej s kresťanstvom. A ak je nezlúčiteľná s kresťanstvom, tak to znamená, že minimálne pre duchovný život jej jej používanie škodlivé. Vedecká medicína eviduje v súvislosti s používaním homeopatie aj prípady poškodenia na úrovni psycho-fyzickej a množstvo nenávratných škôd v dôsledku zanedbania použitia vedeckej medicíny pri akútnych a vážnych zdravotných ochoreniach a problémoch, pri ktorých sa premeškal čas účinnej liečby v prospech homeopatických prípravkov. A tie dosahujú iba účinky placeba (sugestívneho efektu).

Homeopatia je filozofia, ktorá stojí v opozícii aj voči vedeckej medicíne. Vkladať dôveru do jej produktov, ak nerátame škody, je nerozumnosťou a zbytočným vyhodením svojich prostriedkov.

Pavol Hucík

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *