Cvičene pilates

Otázka: 
Dobrý deň, chcela by som spýtať na cvičenie pilatesu. Niekde som sa dočítala, že vychádza z jogy. Viem, že joga patrí do okultizmu. Neviem, či je teda aj cvičenie pilatesu rovnako nebezpečné. Ďakujem za odpoveď, s pozdravom Zuzana.

Odpoveď: 
Osobne som tieto cviky nepraktizoval, iba som stretol alebo ma kontaktovali niektorí ľudia, ktorí mali s tým skúsenosť. Určite to nie je to isté, čo joga, pretože joga je náboženstvo, ktoré vedie k jednote s pohanskými božstvami. V Pilatese sú z nej zrejme niektoré fyzické cvičenia zbavené „ducha jogy“, len ako materiálne cvičenia bez jogínskej symboliky a viery. Neviem úplne posúdiť, či tam sú ešte nejaké pozostatky, ktoré by boli pre kresťanov neprijateľné. Skúmajte to a proste Ducha Svätého.
Ale k tejto téme by som napísal niečo iné: Keď v katolíckej cirkvi kňazi a mnohí laici majú dar uzdravovania, alebo lepšie povedané máme Ducha Svätého, ktorý uzdravuje, prečo nejdeme touto cestou? Ježiš je dnes rovnako reálny ako kedykoľvek. Aj dnešný deň som videl niekoľko ľudí, ktorým Boh uzdravil problémy s chrbticou, kolenami a iné. Ďalšie som počul sprostredkovane, ako po krátkej modlitbe začal rozprávať jeden 12 ročný chlapec, ktorý dovtedy nerozprával. Mali to aj na mobile… Toto je cesta, ktorú Vám odporúčam. Nájdite si nejaké spoločenstvo alebo kňaza, kde používajú tieto charizmy a možno pilatesa nebudete ani potrebovať.
Pán Vám žehnaj!
Pavol Hucík

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *