Chlapček uzdravený na príhovor bl. Carla Acutisa

ASISI, Taliansko – K blahorečeniu Carla Acutisa došlo 10. októbra 2020 po uznaní zázraku pripísanom jeho príhovoru a Božej milosti. V Brazílii žije chlapček menom Mattheus, ktorý sa uzdravil z vážnej vrodenej chyby nazývanej anulárny pankreas (prstencový pankreas) po tom, čo spolu s mamou prosili Carla Acutisa, aby sa modlil a prihováral za jeho uzdravenie.

Mattheus sa narodil v roku 2009 s vážnym stavom, ktorý mu spôsoboval ťažkosti s jedením a vážne bolesti brucha. Nedokázal udržať v žalúdku žiadne jedlo a neustále zvracal.

V čase, keď mal Mattheus takmer štyri roky, vážil sotva 9 kilogramov a žil z vitamínového a proteínového kokteilu, čo bola jedna z mála vecí, ktoré jeho telo dokázalo tolerovať. Nikto neočakával, že chlapček bude žiť dlho.

Jeho matka Luciana Vianna sa od narodenia modlila za jeho uzdravenie.

Otec Marcelo Tenorio, kňaz blízky rodine, ktorý sa dozvedel online o živote Carla Acutisa sa očarený jeho životným príbehom začal modliť za jeho blahorečenie. V roku 2013 získal relikviu od Carlovej matky a pozval veriacich svojej farnosti na svätú omšu a na spoločnú modlitbu, aby prosili o Carlov príhovor, doslovne o akékoľvek uzdravenie, ktoré by mohli potrebovať.

Mattheusova mama sa dopočula o tejto spoločnej modlitbovej hodinke a rozhodla sa, že požiada Carla Acutisa i takto, aby sa prihovoril za jej syna. V skutočnosti pred modlitbou v kostole sa mama Luciana začala modliť už deviatnik k nemu a vysvetlila aj svojmu synovi, že budú prosiť Carla, aby sa modlil za jeho uzdravenie.

V deň modlitbovej služby vzala Mattheusa a ďalších členov rodiny do kostola.

Otec Nicola Gori, kňaz zodpovedný za propagáciu informácií o Carlovi a jeho životnom príbehu, povedal talianskym médiám, čo sa stalo potom:

„12. októbra 2013, sedem rokov po Carlovej smrti, dieťa, postihnuté vrodenou vývojovou vadou (prstencový pankreas), keď prišlo na rad, aby sa dotklo obrazu budúceho blahoslaveného, vyjadrilo svoje jedinečné želanie ako modlitbu detsky jednoducho: Kiežby som mohol prestať toľko zvracať.” 

“Hojenie sa začalo okamžite, až do tej miery, že sa zmenila fyziológia predmetného orgánu,” vysvetľuje otec Gori.

Cestou z omše domov Mattheus povedal mame, že je už vyliečený. Doma si pýtal hranolky, ryžu, fazuľu a biftek – obľúbené jedlá svojich bratov.

Zjedol všetko na svojom tanieri. Nevracal. Na druhý deň sa stravoval úplne normálne a na další deň ho mama Luciana vzala k lekárom, ktorých Mattheusovo uzdravenie zmiatlo.

Mattheusova matka povedala brazílskym médiám, že v zázraku vidí príležitosť evanjelizovať.

„Predtým som nepoužívala ani svoj mobilný telefón, bola som proti technike.“
Carlo zmenil moje myslenie, bol známy tým, že hovoril o Ježišovi na internete a uvedomila som si, že moje svedectvo bude spôsobom, ako evanjelizovať a dať nádej iným rodinám. Dnes chápem, že všetko nové môže byť dobré, ak to dobre využijeme,“ povedala novinárom.

Zdroj: ncregister, Obrázok: tamtiež 

6 thoughts on “Chlapček uzdravený na príhovor bl. Carla Acutisa

 • 12. decembra 2021 at 11:34
  Permalink

  Blahoslaveny Carlo Acutis, velmi prosim z celeho srdca za zdravie celej rodiny a tiez za moje vyliecenie z tazkeho zapalu pankreasu, velmi prosim ,daj mi silu PBZ

  Reply
 • 14. októbra 2021 at 10:55
  Permalink

  Pane Ježišu, na príhovor blahoslaveného Carla Acutisa,prosím za malú Lianku, za jej uzdravenie na tele a za uzdravenie jej rodiny na duši!AMEN

  Reply
 • 29. decembra 2020 at 14:15
  Permalink

  Prosím o uzdravenie , pre bežné plnenie svojich povinností. Ďakujem Carlo, i za doterajšiu pomoc

  Reply
 • 28. decembra 2020 at 20:03
  Permalink

  Blahoslavený Carlo Acutis,prosim Ta o zdravie pre mojich troch synou ,najmladsši z nich ma psychicke problemy prosim Ta z celeho srdca aspon o zmiernenie dusevnej choroby
  Panboh zaplat

  Reply
 • 28. októbra 2020 at 22:26
  Permalink

  Blahosl.Carlo Acutis,prosim Ta z celeho srdca o zdravie pre celu moju rodinu,daj aby sme boli ochraneni na Tvoj prihovor od koronavirusu,aby moja mama Justina bola na Tvoj prihovor zazracne uzdravena.Prosim aj pre seba o uzdravenie mojho tela,mam bolesti v lavej nohe,prosim uzdrav ma,budem Ti zato po cely zivot vdacna.Velmi Ti doverujem.

  Reply
 • 17. októbra 2020 at 20:30
  Permalink

  bl. Carl Acutis, prosim urob zazrak, aby som zacala zarabat pracou cez internet. Od Januara nemam ziadnu pracu ani moj manzel a nedari sa mi. Je to zufalstvo, lebo peniaze potrebujeme aj pre nas aj pre nase male deti.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *