Búchanie a kroky na povale …

Otázka:
Dobrý deň,
mohla by som poprosiť o modlitbu na požehnanie domu?
Moja mama býva v dome po svojich rodičoch – jej otec pil a mama sa pridala k Jehovistom. Býva tam už viac rokov, pomohla s bývaním aj svojmu vnukovi – no ten tam mal zlé skúsenosti – s búchaním, krokmi na povale … až odišiel, založil si rodinu a teraz tam na návšteve chceli uložiť k spánku malého syna  no nebolo možné ho utíšiť zo zúfalého plaču, do toho sa dal do štekania susedov pes . Neprestal, až kým neodišli.
Mama je z toho veľmi rozrušená, býva tam sama, ma aj neprestajne zdravotne ťažkosti  prosila ma, aby som jej našla nejakú žehnajúcu očisťujúcu modlitbu.
Tak sa na Vas obraciam s veľkou prosbou !
Ďakujem.

 

Odpoveď:
Milá Anna, ak sa dejú v tom byte paranormálne javy, ako nevysvetliteľné búchanie, kroky a pod., je potrebné najprv nájsť príčinu toho. Nič sa deje náhodne. Primerane príčine je treba urobiť pokánie a až potom požehnať byt kňazom. Niekedy sa v bytoch vyskytujú okultné alebo začarované predmety, symboly, sochy či amulety z rôznych kultov a pohanských náboženstiev, zvonkohry, literatúra takého žánru a pod., to musí byť vyhodené a spálené. Inokedy sú skryté pod prah alebo do kútov začarované predmety, alebo aj do samých základov budovy, tie je potrebné tiež vyhodiť. V osobitných prípadoch môže miestny farár odslúžiť sv. omšu v tom byte. Riešenie takejto situácie nespočíva v akejsi „zázračnej modlitbe“. Je to proces. Najčastejšie to však ide osobami, ktoré niekedy robili s veštením, čarovaním, mágiou, okultizmom, satanizmom, vyvolávaním duchov a ktoré sa z toho nevyspovedali a nerobili pokánie. Mohli to robiť aj osoby, ktoré bývali v tom byte a už zomreli, ale nerobili z toho pokánie ani vyvolávanie a čary neodvolali. Je to zložité, je to potrebné skúmať kňazom alebo skúseným veriacim v tejto oblasti. Neexistuje presný návod.
Pavol Hucík

ddd

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *