Soľná lampa

Otázka:
Dobrý deň prajem,
chcem sa opýtať na soľné lampy. Kúpili sme si ju keď nám poradili, že je to dobré pre alergikov, na dýchacie cesty a podobne. Fungujú tak, že do ovdušia uvoľnujú čiastočky soli a zlepšujú tým kvalitu vzduchu. Píšu tiež, že je efektívnym ionizátorom vzduchu. Zarazilo ma ale, že účinkuje podľa toho v akej farbe si ju kúpime, v oranžovej, žltej alebo bielej a že každá farba má vplyv na iné zdravotné problémy. Celkom tomu nerozumiem a veľmi nerada by som si zamenila zdravotnú pomôcku s niečím iným. Vopred ďakujem za odpoveď.
S pozdravom, Katarína

 

Odpoveď:
Milá Katarína, soľná lampa sama osebe nie je duchovne škodlivá. Škodlivé môže byť to, ak ju kupujeme od spoločnosti, ktorá šíri okultizmus, ezoteriku, feng shui a podobné veci s tým spojené. Takisto jej netreba pripisovať vlastnosti alebo účinky, ktoré prirodzene nemá. To by bola povera. Veľmi múdro uvažujete, keď nechcete veriť, že rôzne farby menia účinok soľnej lampy. Ak by bolo podozrenie, že spoločnosť, ktorá predáva tieto lampy ich môže spájať s mágiou, čarami alebo okultnými energiami, v takom prípade by ju bolo treba vyhodiť. Ak to je len komerčný ťah, tak stačí ju pokropiť svätenou vodou a povedať, že neprijímate žiadne povery alebo klamstvá s ňou spojené a že ju dávate pod moc Ježiša Krista.
Pavol Hucík

One thought on “Soľná lampa

  • 17. novembra 2016 at 17:18
    Permalink

    POCHVALENY BUD JEZIS KRISTUS.CHCELA BY SOM SA SPYTAT _ asi 20 rokov do zadu som zistila ,ze ked prilozim svoje ruky na bolave miesto napriklad chrbticu ,a trocha pomasirujem tak bolest uvolni .skusala som to aj na mojich znamych atak isto im bolest ulavila .neviem ako si to mam vysvetlit .,a ci to mozem robit .dakujem

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *