Moja známa bola veštica

Otázka: 
Dobrý deň. Som šťastná, že som našla tento link, pretože už dlhšie si lámem hlavu nad tým čo mám robiť keď stretnem osobu ktorá bola spoje s vestením.
Môj príbeh. Asi pred piatimi rokmi som stretla milú babu z Čiech. Som v UK a vždy je super stretnúť tu niekoho kto je z Čiech či Slovenska. Mali sme aj spoločnú prácu. Teda ja som jej radila zo vzťahmi, ona sa mi snažila pomôcť s pracou lebo som bola nezamestnaná. Postupom času mi začala hovoriť o veštení  a pekne postupne ma obaľovala klamstvami, ktoré som pochopila neskôr.(ja som sa jej snažila vysvetliť, že to nie je pravda a že takým veciam neverím) po viac ako roku mi povedala, že bola osobná veštkyňa viacerých českých i slovenských osobností a že čo povedala to bola pravda, že sa im splnilo a keď im povedala o minulosti tak jej to tiež vyšlo a že to nie je hriech pretože to čo ona hovorí sú schopnosti. Pokladala som to za oklamanie ma. Nedala by som sa s ňou do reči keby som to vedela. Ja som to povedala svojej matke, ktorá toho času išla na stretnutia s Eliasom Vellom. Na matkine slova a prednášky s Eliasom Vellom  som sa hneď s kamarátkou rozišla, zrušila všetky jej kontakty a zahodila všetko, čo mi dala aby ma to neťažilo. Po čase som stretla ďalšiu ženu, ktorá mala skúsenosti s veštením z kariet a niekedy si aj karty vyloží. Hovorila mi príbeh o tom ako ju zaliala energia a že to bolo silne, ale potom sa jej nedarilo. Bola na ulici, prišla o všetko. Teraz je v UK a sem tam sa kontaktujeme, ale bojím sa s ňou stretnúť. Pár krát som ju pozvala do kostola, ktoré neodmietla. Mám však dilemu, či s ňou mám ešte udržiavať kontakt. A ako sa nenechať oklamať. Ako sa riadiť.

Za odpoveď vopred ďakujem

S pozdravom Maria

Odpoveď:
Mária, ďakujem Ti za otvorenosť. Každý prípad je trochu iný. Ak niekto veští za peniaze a nechce sa toho vzdať, je dobré byť od neho oddelený, ako to hovorí Božie slovo v 1 Kor 6, 17-18: „A preto vyjdite spomedzi nich, oddeľte sa, hovorí Pán, a nečistého sa nedotýkajte; a ja vás prijmem a budem vaším Otcom a vy budete mojimi synmi a dcérami, hovorí všemohúci Pán.“ To bola tá prvá žena. Veľmi nebezpečná, veštica vyššej úrovne.

Ak to niekto robí iba pre seba a je ochotný to zvážiť a prehodnotiť svoj postoj k tomu, buď opatrná, uzavretá pred tými vecami s veštením, ale pýtaj sa Boha, ak si katolíčka, tak sa poraď so spovedníkom, čo môžeš pre ňu urobiť. Modli sa o ochranu a o múdrosť. Bud jej svedkom živého vzťahu s Bohom. Pokiaľ jej dáš najavo, že s veštením nechceš mať nič spoločné a ona nebude na túto tému tlačiť ale to bude robiť iba v súkromí, nebolo by vhodné ju odrezať vo vzťahu. Modli sa, aby cez Teba spoznala Božiu lásku a pochopila, že Ježiš a Duch Svätý jej môže dať viac ako veštenie. Ak by ťa vzťah k nej ubíjal, škodil, vnútorne rozbíjaj, tak potom by si prehodnotila komunikáciu s ňou.

Drž sa!

Pavol Hucík

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *