Moja známa bola veštica

Otázka: 
Dobrý deň. Som šťastná, že som našla tento link, pretože už dlhšie si lámem hlavu nad tým čo mám robiť keď stretnem osobu ktorá bola spoje s vestením.
Môj príbeh. Asi pred piatimi rokmi som stretla milú babu z Čiech. Som v UK a vždy je super stretnúť tu niekoho kto je z Čiech či Slovenska. Mali sme aj spoločnú prácu. Teda ja som jej radila zo vzťahmi, ona sa mi snažila pomôcť s pracou lebo som bola nezamestnaná. Postupom času mi začala hovoriť o veštení  a pekne postupne ma obaľovala klamstvami, ktoré som pochopila neskôr.(ja som sa jej snažila vysvetliť, že to nie je pravda a že takým veciam neverím) po viac ako roku mi povedala, že bola osobná veštkyňa viacerých českých i slovenských osobností a že čo povedala to bola pravda, že sa im splnilo a keď im povedala o minulosti tak jej to tiež vyšlo a že to nie je hriech pretože to čo ona hovorí sú schopnosti. Pokladala som to za oklamanie ma. Nedala by som sa s ňou do reči keby som to vedela. Ja som to povedala svojej matke, ktorá toho času išla na stretnutia s Eliasom Vellom. Na matkine slova a prednášky s Eliasom Vellom  som sa hneď s kamarátkou rozišla, zrušila všetky jej kontakty a zahodila všetko, čo mi dala aby ma to neťažilo. Po čase som stretla ďalšiu ženu, ktorá mala skúsenosti s veštením z kariet a niekedy si aj karty vyloží. Hovorila mi príbeh o tom ako ju zaliala energia a že to bolo silne, ale potom sa jej nedarilo. Bola na ulici, prišla o všetko. Teraz je v UK a sem tam sa kontaktujeme, ale bojím sa s ňou stretnúť. Pár krát som ju pozvala do kostola, ktoré neodmietla. Mám však dilemu, či s ňou mám ešte udržiavať kontakt. A ako sa nenechať oklamať. Ako sa riadiť.

Za odpoveď vopred ďakujem

S pozdravom Maria

Odpoveď:
Mária, ďakujem Ti za otvorenosť. Každý prípad je trochu iný. Ak niekto veští za peniaze a nechce sa toho vzdať, je dobré byť od neho oddelený, ako to hovorí Božie slovo v 1 Kor 6, 17-18: „A preto vyjdite spomedzi nich, oddeľte sa, hovorí Pán, a nečistého sa nedotýkajte; a ja vás prijmem a budem vaším Otcom a vy budete mojimi synmi a dcérami, hovorí všemohúci Pán.“ To bola tá prvá žena. Veľmi nebezpečná, veštica vyššej úrovne.

Ak to niekto robí iba pre seba a je ochotný to zvážiť a prehodnotiť svoj postoj k tomu, buď opatrná, uzavretá pred tými vecami s veštením, ale pýtaj sa Boha, ak si katolíčka, tak sa poraď so spovedníkom, čo môžeš pre ňu urobiť. Modli sa o ochranu a o múdrosť. Bud jej svedkom živého vzťahu s Bohom. Pokiaľ jej dáš najavo, že s veštením nechceš mať nič spoločné a ona nebude na túto tému tlačiť ale to bude robiť iba v súkromí, nebolo by vhodné ju odrezať vo vzťahu. Modli sa, aby cez Teba spoznala Božiu lásku a pochopila, že Ježiš a Duch Svätý jej môže dať viac ako veštenie. Ak by ťa vzťah k nej ubíjal, škodil, vnútorne rozbíjaj, tak potom by si prehodnotila komunikáciu s ňou.

Drž sa!

Pavol Hucík

8 thoughts on “Moja známa bola veštica

 • 15. marca 2020 at 15:22
  Permalink

  Dobry den Anna chcela bi som pomoc mam problems vo vztahu stale sa hadame s pratelom mame spolu deru davaju mu radi rodina abi somnou nezil sprava sa kumne hrubo a zdaluje sa mi..

  Reply
 • 15. marca 2020 at 15:18
  Permalink

  Dobry den Anna chcela bi som pomoc mam problems vo vztahu stale sa hadame s pratelom mame spolu deru davaju mu radi rodina abi somnou nezil sprava sa kumne hrubo a zdaluje sa mi.

  Reply
 • 25. novembra 2017 at 10:46
  Permalink

  odpovedať vám neviem, ale ak ste na fb, skúste sa opýtať kňazov čo sú tam. Lebo ako mi jeden povedal, tam treba vedieť viac.

  Reply
 • 20. novembra 2017 at 21:05
  Permalink

  Dobrý večer prajem. Čo v prípade,že blízka členka rodiny sa venuje už roky vešteniu? A to odstrihnutie sa od nej nieje tak jednoduche?

  Reply
  • 25. novembra 2017 at 10:47
   Permalink

   odpovedať vám neviem, ale ak ste na fb, skúste sa opýtať kňazov čo sú tam. Lebo ako mi jeden povedal, tam treba vedieť viac.

   Reply
  • 30. marca 2018 at 16:23
   Permalink

   Dobrý deň, ak môžem poradiť neviem ako blízka je vaša príbuzná, t.j. či žijete v jednej domácnosti. Ak áno- určite nesúhlaste s tým, aby sa veštenie vykonávalo tam, kde žijete aj vy. V takom prípade zvážte možnosti, ako radšej žiť oddelene. Sväté písmo jasne ukazuje na následky takýchto aktivít – môžete si prečítať napr. Levitikus 20, 6, Levitikus 20, 27. Určite tiež odporúčam modliť sa vytrvalo k presvätej Krvi Pána Ježiša Krista a Jeho Svätým Ranám na ochranu od Zlého a to vašu ochranu ako aj obrátenie vašej príbuznej. Tiež odporúčam – ak ste v priamom pokrvnom vzťahu – pravidelne sa zriekať ducha veštenia, zaklínania a akýchkoľvek iných zlých duchov ktorí chcú útočiť na vašu rodinu. Celú rodinu pravidelne zverovať do Svätých Rán Pána Ježiša. Nech vás Pán Ježiš žehná.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *