Břetislav Kafka

Otázka:
Pozdravujem, prosím Vás, viete mi odporučiť nejaké vyjadrenia cirkvi k Brětislavovi Kafkovi a jeho knihám? Ďakujem.
S pozdravom Anna

 

Odpoveď:
Ak by sa mala Cirkev vyjadrovať ku každému človekovi, ktorý je „mimo“ z pohľadu kresťanstva, tak by jej už na nič iné nezostal čas. Takže žiadne oficiálne hodnotenie Kafku z pohľadu Cirkvi neexistuje.
Ale ak chcete, poviem Vám svoj názor. Mám dobre preštudované kafkove knihy, mnohé pasáže som vedel naspamäť a mnohé jeho pokusy a rady som vyskúšal. Keď mu rok-dva pred smrťou jeho dobrý priateľ kňaz povedal, že vo svojich pokusoch zišiel na zlú cestu, povedal: „Ja viem, že idem po zlej ceste, ale už sa nedokážem vrátiť.“ Keď to kňaz nechápal, znovu mu zopakoval tú istú odpoveď. V Kafkovej knihe Kultura rozumu a vůle má veľa dobrých filozofických rád alebo v knihe Parapsychologie, či dokonca aj v knihe Nové základy experimentální psychologie má mnohé dobré veci, ale v pokusoch s hypnózou a so svojimi subjektami zišiel na cestu okultizmu, mesmerizmu (používania údajného živočíšneho magnetizmu, čo bolo aj Cirkvou zakázané), manipulácie až znásilňovania ľudskej vôle… zišiel úplne z pôdy kresťanstva.
Pavol Hucík

4 thoughts on “Břetislav Kafka

 • 8. októbra 2019 at 20:52
  Permalink

  +! Treba to spravodlivo opraviť, vy ste iba vynechali, že zomrel nezaopatrený. Neuviedli ste v článku, že zomrel zaopatrený. Tvrdenie o tom, že vie, že ide po nesprávnej ceste je nepravdivé. Kafka bol praktizujúcim dobrým katolíkom. Vďaka nemu mnohí ľudia prišli k Bohu a viere. Juraj Augustín.

  Reply
  • 21. júla 2023 at 12:59
   Permalink

   Okultné pozadie psychológie – Niektorí psychológovia a psychiatri chcú úprimne pomáhať, ale skôr viac uškodia ako pomôžu. Psychológia – psychiatria vznikla ako náhrada kresťanstva. Freud, G. Jung, O. Gross bludy, trpeli halucináciami. Freud, Dcéru doviedol k šialenstvu a tvrdil, že každý chce sex so svojou matkou.
   Psychológia vznikla ako náhrada kresťanstva, aby namiesto modlitby, spovede a sviatosti, ľudia vyhľadali pomoc u psychológov a kat. Cirkev viac nepotrebovali. Nie psychológ ti odpustí hriechy, ale iba Boh skrze sv. spoveď a modlitbu. Nie lieky a terapia elektrošokmi uzdravia, ale sviatosti. Psychológ, psychiater nemôžu uzdraviť dušu, ale Boh. Hypnóza je manipulácia a znásilňovanie ľudskej vôle.psychiatriehttps://gloria.tv/share/UNd1eFgaxbJW4JMeJiKgZkYUd

   Reply
 • 7. októbra 2019 at 20:32
  Permalink

  +! Bretislav Kafka zomrel zaopatrený sv. sviatosťami. Poslal som Vám smútočné oznámenie s údajom, že bol zaopatrený sv. sviatosťami. Prosím, aby ste to náležite napravili. ThDr. Juraj Augustín, PhD.

  Reply
  • 7. októbra 2019 at 22:15
   Permalink

   V čase písania vášho komentára je to už opravené. Neviem čo tam ešte treba opraviť. admin

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *