Symbol hviezdy

Otázka:
Pozdrav Pán Boh!
Nedávno som sa dočítala,že znak satanistov je hviezda. Tak som si to pozrela na nete.. Mám v mojom šatníku oblečenie,ktoré je zdobené podobnými,trblietavymi hviezdami a hviezdičkami. Teda by ma zaujímalo,či vlastne tým propagujem týchto zlých ?? Mám tie veci zlikvidovať?
Ďakujem za odpoveď a prajem požehnaný čas.

Odpoveď:
Je potrebné vynúť sa zovšeobecneniam, ktoré by nás mohli viesť k extrémnym riešeniam. Takže určite nemožno povedať: Hviezda je znakom satanistov, preto je treba odstrániť všetky hviezdy.
Hviezda je božie stvorenie. Piktogram, čiže zjednodušený symbol hviezdy vytvorili ľudia a používa sa v mnohých oblastiach – cez vojenské výložky, detské obrázky, náhrobky až po pyrotechniku. Symbol satanistov je špeciálna hviezda – pentagram, ktorá má päť cípov, z ktorých sú dva obrátené hore a dva po stranách a jeden dole. Je to zároveň symbol hlavy – kozla – diabla, pričom horné cípy predstavujú rohy, postranné uši a dolný bradu. Táto hviezda sa zároveň často kreslí v kruhu. Ide totiž o pripomienku Lucifera, padajúcu „hviezdu“ z Biblie, Zorničku, anjela svetla, ktorý bol zvrhnutý z neba pre svoju pýchu. Preto nie je potrebné odstraňovať rozmanité hviezdičky, pokiaľ nereprezentujú tento špecifický znak – pentagram. Dokonca v Biblii je aj Mesiáš označovaný ako „Hviezda, ktorá vychádza z Jakuba…“ Takže vo všeobecnosti hviezda nie je satanistickým znakom. Je potrebné rozlišovať. Odstrániť treba tie veci a predmety, ktoré by mali na sebe špecifickú hviezdu – pentagram. Tá sa často uvádza aj s číslom šelmy 666 alebo s ďalšími satanistickými prvkami.

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *