Adoptujte si duše umierajúcich, ktorí zomierajú úplne sami v strachu a opustení

Katolícky kňaz, inšpirovaný správami, že v dôsledku vážnych karanténnych obmedzení ľudia, ktorí podľahnú koronavírusu v Taliansku, zomierajú oddelene od rodiny a priateľov, vyzval veriacich, aby sa každodenne „duchovne umiestňovali vedľa jedného z trpiacich nešťastných mužov a žien, ktorí zomierajú sami v nemocniciach po celom svete kvôli tomuto vírusu.

Rodiny umierajúcich sa nemôžu rozlúčiť, držať za ruky svojich blízkych alebo sa s nimi modliť, pretože každý je v karanténe. A tak tisíce umierajú sami – úplne sami a v posledných hodinách sa boja. Viac ako 6 000 v Taliansku a doposiaľ viac ako 10 000 na celom svete.

Dojímavý návrh, ktorý priniesol o. Philip Kemmy, kňaz v Írsku, hovorí o tom, aby sme sa každý deň zaväzovali modliť sa Korunku Božieho milosrdenstva s veľmi špecifickým úmyslom.

Fr. Kemmy vysvetlil:

Večer som čítal správu na webovej stránke SkyNews, ktorá s citátom od lekára v nemocnici v Taliansku mala nadpis: „Každý zomrie sám.“ Bola to veľmi neodbytná a tragicky smutná správa, v ktorej sa opisuje, ako sa tí, ktorí trpia a pomaly umierajú pre Covid19, musia izolovať, pretože sa stretávajú so svojim životným koncom bez pohodlia a útechy svojich príbuzných a blízkych. Zdravotnícky personál robí, čo môže, ale je ochromený úlohou, ktorá im leží na pleciach. Keď som čítal tento nadpis, okamžite som mal vnuknutie, aby som začal tento malý projekt.

Inšpirovaný kňaz scénou v Denníku sv. Faustíny, kde ju Pán duchovne preniesol, aby sa modlila Korunku Božieho milosrdenstva pri posteli umierajúceho muža, ktorého nepoznala povzbudzuje… „Rád by som navrhol, aby sme sa zaviazali modliť každý deň za Božie milosrdenstvo, aby sme sa duchovne postavili vedľa jedného z biednych, nešťastných mužov a žien, ktorí zomierajú sami v nemocniciach po celom svete kvôli tomuto vírusu, z ktorých niektorí možno nie sú duchovne dobre pripravení pre ich pozemský koniec. Keby sme sa Korunku modlili ako rodiny, potom by bolo niekoľko umierajúcich osôb duchovne adoptovaných jednou modlitbou Korunky.“

Keď sa modlíme za umierajúcich Korunku, prosíme Ježiša, aby ich v konečných hodinách obklopil svojou milosrdnou láskou a poskytol im potrebnú nádej z jeho útechy pred tým, ako opustia svoj život. Bol by to skvelý akt milosrdenstva a lásky k tým, ktorí sa stali obeťami tohto vírusu a ktorí sa blížia ku koncu.

Zvážte účasť na tomto projekte. Nie je potrebné sa k ničomu prihlásiť. Je to jednoduché hnutie, ktoré, prosím o to Boha, prinesie ohromné ​​ovocie pre duše, za ktoré sa modlíme. Ocenil by som, keby ste to odovzdali ostatným, o ktorých viete, že by mohli byť ochotní prijať toto duchovné dielo milosrdenstva. V posledných týždňoch pôstu by bolo dobré zapojiť sa do tejto modlitby.

S pozdravom v srdciach Ježiša a Márie,

Fr. Philip

Lekári a zdravotné sestry zadržiavajú slzy úzkosti pri svojich vystrašených, osamelých pacientoch

Prepracovaní zdravotníci nemocnice sú po pracovných týždňoch po mnoho týždňov vyčerpaní.

Doktori a sestry znova a znova zadržiavajú slzy, keď opisujú úzkosť, ktorú cítia pre svojich pacientov, ktorí sa v posledných hodinách hrozne boja a sú osamelí. Jediná starostlivosť a láskavosť pochádza od zdravotníckych pracovníkov – cudzincov, ktorí sa ich snažia zachrániť, ale často zlyhávajú.

Korešpondent Sky News Stuart Ramsay, ktorý sa priznal, že tento príbeh „je skutočne srdcervúci“, rozprával o svojej skúsenosti s návštevou nemocnice Cremona v talianskom Lombardsku:

Prechádzali sme po miestnosti plnej rakiev. Na konci chodby sa otvorili dvere a ukázalo sa, že ideme dovnútra miestnosti, ktorá je kaplnkou. Nerozumel som, ale keď sme zatáčali za roh, čelili sme viacerým radom rakiev.

V nemocnici Cremona v Lombardsku je toľko mŕtvych, že musia použiť kaplnku na uloženie tiel skôr, ako budú vyzdvihnuté a odvezené na spopolnenie.

Ich rodiny neboli schopné sa rozlúčiť a zabezpečiť rozlúčku. Nemôžu, pretože sú v uzamknutej karanténe.

Teraz je to opakujúca sa téma, všetci zomierajú sami.

Dušu obklopuje nekonečné milosrdenstvo

Fr. Kemmy pripomenul Božie slová sv. Faustíne:

Dušu, ktorá sa bude modliť túto Korunku v hodinu smrti obhajujem, ako svoju vlastnú, a keď sa ju iní modlia za umierajúcu osobu, odpustenie je rovnaké.

Keď sa táto Korunka modlí vedľa postele umierajúcej osoby, zmierňuje sa Boží hnev. Nepremožiteľné milosrdenstvo obklopuje dušu a samotné hĺbky môjho nežného milosrdenstva sú pohnuté zármutkom nad bolesťou a obetou môjho Syna.

Ježiš hovorí sv. Faustíne:

Keď sa modlí Korunka pri umierajúcom, budem stáť medzi svojím Otcom a umierajúcou osobou, nie ako spravodlivý sudca, ale ako milosrdný Spasiteľ. 

 

Z Denníčka sv. Faustíny:

Zvláštne prisľúbenia sa týkajú hodiny smrti: milosť šťastnej a pokojnej smrti. Môžu ich vyprosiť nielen tí, ktorí sa sami s dôverou a vytrvalo modlia túto korunku, ale aj zomierajúci, pri ktorých sa iní budú modliť jej slovami. „Kňazi“ – povedal Ježiš – „ju budú podávať hriešnikom ako poslednú nádej. Hoci by bol hriešnik čo ako zatvrdilý, ak len raz vypovie túto korunku, dosiahne milosti z môjho nekonečného milosrdenstva“ (687). Aspoň raz, ale v postoji zhodnom s obsahom modlitby, a predovšetkým s  vierou, dôverou a v pokore, s úprimnou a hlbokou ľútosťou za hriechy.

Zdroj: Lifesitenews, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *