Búchanie a kroky na povale …

Otázka:
Dobrý deň,
mohla by som poprosiť o modlitbu na požehnanie domu?
Moja mama býva v dome po svojich rodičoch – jej otec pil a mama sa pridala k Jehovistom. Býva tam už viac rokov, pomohla s bývaním aj svojmu vnukovi – no ten tam mal zlé skúsenosti – s búchaním, krokmi na povale … až odišiel, založil si rodinu a teraz tam na návšteve chceli uložiť k spánku malého syna  no nebolo možné ho utíšiť zo zúfalého plaču, do toho sa dal do štekania susedov pes . Neprestal, až kým neodišli.
Mama je z toho veľmi rozrušená, býva tam sama, ma aj neprestajne zdravotne ťažkosti  prosila ma, aby som jej našla nejakú žehnajúcu očisťujúcu modlitbu.
Tak sa na Vas obraciam s veľkou prosbou !
Ďakujem.

 

Odpoveď:
Milá Anna, ak sa dejú v tom byte paranormálne javy, ako nevysvetliteľné búchanie, kroky a pod., je potrebné najprv nájsť príčinu toho. Nič sa deje náhodne. Primerane príčine je treba urobiť pokánie a až potom požehnať byt kňazom. Niekedy sa v bytoch vyskytujú okultné alebo začarované predmety, symboly, sochy či amulety z rôznych kultov a pohanských náboženstiev, zvonkohry, literatúra takého žánru a pod., to musí byť vyhodené a spálené. Inokedy sú skryté pod prah alebo do kútov začarované predmety, alebo aj do samých základov budovy, tie je potrebné tiež vyhodiť. V osobitných prípadoch môže miestny farár odslúžiť sv. omšu v tom byte. Riešenie takejto situácie nespočíva v akejsi „zázračnej modlitbe“. Je to proces. Najčastejšie to však ide osobami, ktoré niekedy robili s veštením, čarovaním, mágiou, okultizmom, satanizmom, vyvolávaním duchov a ktoré sa z toho nevyspovedali a nerobili pokánie. Mohli to robiť aj osoby, ktoré bývali v tom byte a už zomreli, ale nerobili z toho pokánie ani vyvolávanie a čary neodvolali. Je to zložité, je to potrebné skúmať kňazom alebo skúseným veriacim v tejto oblasti. Neexistuje presný návod.
Pavol Hucík

ddd

5 thoughts on “Búchanie a kroky na povale …

 • 8. septembra 2016 at 21:18
  Permalink

  Ved to Zlý duch klopal, nie duša zosnulého, ak sa dejú v dome čudné veci, búchanie a pod., to robí Zlý duch, nie duša zosnulého, tiež ak ľudia vyvolávajú dušu zosnulého, čo je hriech a protiví sa to Bohu, to Zlý duch sa prejavuje, ak hýbe napr. stolom, nie ako ľudia sa myslia, že to robí duša zosnulého .V tom dome bolo prekliatie alebo tam boli prekliate okultné predmety. Podľa mňa to bolo čudné, že kňaz sa pýtal „toho“ na tie zvuky, ved kňaz sa modlí k Svätému duchu za poznanie v duchovných veciach a Svätý duch mu to dá vedieť.

  Reply
 • 8. septembra 2016 at 15:25
  Permalink

  Pocuval som Jedneho Exorcisku ktory hovoril ze treba dat za tych co tam byvali odsluzit omsu.

  Povedal ze jeho znamy Knaz bol kedysi v dome kde bolo pocut kroky a sa spytal mam za teba odsluzit omsu aka no tak 3x zaklop a bolo pocut ako niekto zaklopal. Potom sa spytal este raz tu iztu otazku a ta osoba zaklopala takze nasli hystoriu domu a odsluzili omsu za tu osobu a vsetko prestalo.

  Reply
 • 8. septembra 2016 at 7:43
  Permalink

  Ďakujem za odpoveď. Osobne neviem o tom, že by niekto z rodiny niečo také vykonával . . Moja mama sa už upokojila, tvrdí, že ona má svedomie čisté voči každému, kto v rodine zomrel a sama ani nemá podobné skúsenosti ako má jej vnuk . .

  Reply
  • 24. júna 2019 at 14:23
   Permalink

   Aj ked je niekto v sekte co je sekta svedkovia jehovovi aj to je pod nadvladou zleho ducha

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.