Múzeum duší z očistca

Kostol Najsvätejšieho Srdca poskytuje prístrešie jednému z najzvláštnejších a najmenších múzeí – zbierke znakov poslaných zo záhrobia dušami strádajúcimi v očistci. Kostol ľahko rozpoznáte, lebo je v Ríme ojedinelou stavbou s jasne gotickou inšpiráciou.
Vypálené stopy prstov na modlitebných knižkách , vypálené dlane na drevených doskách, povlaky podušiek a rukávy košelí sa zdajú byť pre očistec ekvivalentom papiera a pera.
Nielen katolíci veria, že pokiaľ sa duša očisťuje a trpí  za vykonané hriechy, jej rodina a priatelia môžu modlitbami urýchliť jej vstúpenie do neba.
Niektorí v očistci zrejme pociťujú, že ich milovaní potrebujú jemné upozornenie.
Napr.: vypálením otlačku ľavej ruky na jasne hnedom drevenom stole bol spôsob akým istý mních v 18. storočí pripomenul svojim spolubratom, aby venovali viac omší a tým urýchlili prechod jeho duše do neba.
V jediný deň v roku 1731 zosnulý mních Panzini nielen označil stôl, ale vypálil otlačok dlane na papier a dvakrát potiahol za rukáv sestričku zanechajúc tam spálené stopy.
Uvedené vypálené stopy sú príkladom toho, čo je vystavené v malom očistcovom múzeu, ktoré je na boku kostola.
Zatiaľ čo väčšina turistov sa zhromažďuje v Koloseu alebo Vatikáne, niektorí návševníci Ríma z vyšliapaných chodníčkov sa „zatúlajú“ v tichom nenápadnom múzeu aby sa zamysleli nad mystériom pamiatok, zozbieraných z celej západnej Európy.
Múzeum je 100 rokov staré, a je to duchovným dieťaťom Viktora Joueta, francúzskeho kňaza, ktorý precestoval Belgicko, Francúzsko, Nemecko a Taliansko , aby zozbieral pamiatky, ktoré by vystavil v jeho gotickom kostole na brehu Tibera.
Jouet zomrel priamo v miestnosti múzea v roku 1912, obklopený svojimi pokladmi, ale kolekcia žije napriek diskusiám koncom roku 1990, o tom, či múzeum nezavrieť. Zistilo sa totiž že väčšina návštevníkov neboli kresťania, ale záujemci o paranormálne javy. Svedectvo duší z očistca tak ostáva výzvou mnohých.

Adresa: Museo Anime del Purgatorio (Múzeum duší z očistca)
S. Cuore del Suffragio Church, Lungotevere Prati 12
Otvorené väčšinou v čase 6:30-11 a 17-18:30 hod.

Zdroj: www.kirchersociety.org

4 thoughts on “Múzeum duší z očistca

  • 2. novembra 2013 at 13:00
    Permalink

    Eva, prečítaj si svedectvá Márie Simmy, sv. pátra Pia, sv. Kataríny Janovskej, sv. Faustíny. Nikto z nich sa z toho nezbláznil, len ich to pohlo viac sa obetovať za úbohé duše.

    Reply
  • 31. októbra 2013 at 17:39
    Permalink

    a v Biblii dokonca možeme si precitat ze diabol sa dokaze obliect aj za anjela svetla…tak mu nerobi problem obliect sa za dusicku

    Reply
  • 31. októbra 2013 at 17:30
    Permalink

    joooj..ľudia, spamätajte sa!! v čo to veríme??? tieto znaky na ktoré sa v článku poukazuje- odtlačky prstov na modlitebnej knižke..vypálené znaky- to rozhodne nerobia duše z očistca..áno, katolícka cirkev verí,že našimi modlitbami možeme pomoct dušiam..ale rozhodne duše nechodia na zem, aby niekoho „ťahali za rukáv“..žasnem..naozaj..tieto znaky nie sú od dušičiek, ale od diabla..to on chodí a prezlieka sa za duše z očistca..ľudia, verte tomu,že Boh nechce aby sme úplne videli do duchovného sveta..lebo keby sme to fakt naplno videli,tak by sme sa zbláznili

    Reply
    • 17. augusta 2016 at 11:33
      Permalink

      Eva,

      Treba sa zamysliet nad tym. Je vela svedectiev o dusiach v ocisci prichadzajucich a prosiacich o pomoc.
      Napriklad strasenie v dome atd. Vacsinov asi 98% su to duse ktore su tam uveznene a treba pre zistit co sa tam stalo kto to bol a odsluzit za neho omsu iba 2-5% moze bit zly duch.

      To cituje, od exorcistov ako Piotr Glas, Gabriel Amorth, atd.

      Neviem preco by ta mal prist pozriet diabol?! Je to bezmyselne kedze on vobec nechce aby si o nom vedela. Ibaze si mysticka na 100% vtedy pride aby ta „zastrasil“ ale to len tak lebo nic ineho ten klamar nedokaze:)

      Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.