Zaujímalo by ma, či výrobky ako sú Avon, Oriflame …

Zaujímalo by ma, či výrobky ako sú Avon, Oriflame, Zepter,… majú nejaký vplyv na človeka. Viem že to sú výrobky NEW AGE, chcela by som vedieť či tie výrobky môžu negatívne pôsobiť na človeka alebo sú to len predražené obyčajne produkty. Či napríklad aj cez výrobky môže niečo okultné prechádzať.

Túto otázku dostávam dosť často. Viacerých ľudí som počul hovoriť, že spomínané firmy majú údajne niečo spoločné s okultizmom. Neviem to ani potvrdiť ani vyvrátiť. Zatiaľ nemám dostatočný dôkaz na to, žeby to tak bolo. Máte prístup k internetu, môžete mi v tom pomôcť. Ale takisto som zatiaľ nestretol človeka, ktorý by mi tvrdil, že napr. po použití šampónu Avon či iného produktu týchto firiem, mal duchovné problémy. Viem, že firma ZEPTER vyrába aj akupunktúrne strojčeky. Tie by som určite nekupoval, ale to ešte nemusí znamenať, že aj ostatné ich výrobky budú mať niečo spoločné s okultizmom.
Keďže sa však väčšine ich výrobkov nepripisujú žiadne mimoriadne účinky, ktoré by prirodzene nemohli mať, nevidím v nich nič okultné. Odlišná situácia je pri homeopatii. Tam sa preparátom pripisuje liečebný efekt, ktorý prirodzene nemôžu mať, pretože mnohé sú tak zriedené, že v nich biochemicky a fyzikálne už nie je prítomné nič, čo by mohlo spôsobiť očakávaný efekt. Iné by bolo, keby sa dokázalo, že tieto firmy sú prepojené s nejakou sektou. Potom by kúpa ich produktov bola nemorálna, lebo by sme v podstate ekonomicky podporovali zlé ciele.
Skôr sú tieto spoločnosti otázne ohľadom pyramídového systému. Niektorí ľudia, ktorí sa zapojili do podobných pyramídových predajov tvrdili, že ich stretnutia sa podobali viac seansám, ako obchodným jednaniam. Cítili sa pod manipulačným vplyvom, museli vykrikovať isté heslá a finančný zisk im bol predstavený ako najvyššia hodnota života, pred ktorou museli všetky ostatné ustúpiť. Podobný pyramídový systém ekonomiky, predaja a služieb využíva aj Scientologická cirkev. Súvisia sa s tým aj ďalšie ekonomické problémy, ktoré však nie som kompetentný riešiť.
Takže túto otázku nechávam do istej miery otvorenú a rád privítam nové poznatky, ktoré by priniesli viac svetla.

6 thoughts on “Zaujímalo by ma, či výrobky ako sú Avon, Oriflame …

 • 17. júla 2021 at 11:26
  Permalink

  Tieto firmy sú okultné a finančné čiastky z nich putujú na podporu čiernych omší a portrativ. A áno – ženy veriace, ktoré vo svojom okolí poznám a používajú tieto kozmetiky, je úpadok viery a modlitba ako je Ruženec ich už nepriťahuje. A je to moc svetské zaoberať sa príliš kozmetikou. Treba sa viac zaujímať o starostlivosť duše ako tela. Ja sa zvyknem tiež primerane upraviť, ale nevenujem svojmu zovňajšku takú veľkú pozornosť ako modlitbe ruženca, ktorá je dôležitejšia ako špirála za 7 – 10 eur, keď v drogérii dostať špirálu za 3 eur, to isté platí pre rúže a lesky.

  Reply
 • 15. septembra 2020 at 19:59
  Permalink

  Mňa by zaujímalo, či tam nepatrí aj LR kozmetika….

  Reply
 • 31. marca 2019 at 3:48
  Permalink

  Vyrobcu Wellness by Oriflame navštívil sam pápež František (2016) a pobudol u nich pár dní. Zanechal im prekrasny dar- obraz Matky Milosrdenstva To vysvetľuje všetky pochybné otázky.

  Reply
 • 15. mája 2018 at 21:26
  Permalink

  Dobrý večer 😉 Ja som mala možnosť vyskúšať výrobky všetkých firiem… Neprišlo mi, že by bolo niečo okultné na nich. Sama som členkou spoločnosti Oriflame a preferujú sa tu iné hodnoty ako peniaze… Teda v tej skupine do ktorej patrím. A sme tu veriace a nehanbíme sa za to a nemusíme to skrývať. Komunita kam patrím ma podporuje aj po tejto stránke a je to asi jediná firma kde ma akceptujú takú aká som a ani netestujú na zvieratách ako jedna zo spomenutých, čo je pre mňa zásadné. Btw takmer všetko funguje pyramídovým systémom… Napríklad aj štát alebo zamestnanie. My odvádzame prácu – zamestnávateľ tvorí zisk – vypláca nám odmenu – a znovu my odvádzame prácu a dokolečka. Len je rozdiel či to je legálna alebo nelegálna „pyramída“. Pri nelegálnej sú to napríklad finančné hry kde pošlete niekomu peniaze, ale ak ste posledným článkom, vy naspäť nedostanete nič. Krásny večer 🙂

  Reply
 • 19. októbra 2016 at 15:47
  Permalink

  Čo sa týka firmy zepter, ako je to potom s farebnými filtrami, s ktorými sa nasvecujú čakry.To ich nemôžem používať?

  Reply
 • 19. augusta 2015 at 9:29
  Permalink

  Viem sa vyjadriť akurát k firme ZEPTER. Určite nie je spojená s oklutizmom ani so žiadnou sektou. Ich produkty sú technicky vyspelé a využívajú jedine fyzikálno-chemické poznatky. Žiadnu mágiu. Týka sa to aj elektorkupúnktúrneho prístroja. Je to prístroj ktorý elektrickými impulzami dráždi nervové zakončenia a tým stimuluje organizmus k činnosti, reps. tlmí impulzy prenášajúce bolesť a tým tlmí bolesť. Mimochodom je to produkt sovietskeho (ruského) kozmického výskumu a nijaký okultizmus. Na obchodných (informačných) podujatiach f. ZEPTER som sa nestretol s popisovanými praktikami – žiadne vykríkanie hesiel, žiadna manipulácia. Korektne podané informácie o produktoch.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.