Modlitba pokoja pred spánkom

Pozrite sa na svoj deň a pripravte sa na ďalší, pod Božou vnímavou a pozornou starostlivosťou.

Na konci dlhého dňa môže byť ťažké zaspať. Môžeme mať veľa vecí v našich mysliach, alebo by sme mohli mať dokonca strach ísť spať, pretože zajtrajšok určite prinesie ďalšie množstvo životných bojov.
Naše dni však nemusia končiť s takýmto pocitom pustošenie a strachu. Mnohí svätí nás  povzbudzujú v praktizovaní večernej rutiny, kde skúmame deň, ktorý prešiel a spoznávame mnohé požehnania tohto dňa. Tento úkon rozjímania a modlitby nás môže dať do oveľa lepšej dispozície a pripomína nám Božiu prozreteľnú starostlivosť.

Nižšie uvádzame večernú modlitbu svätého Vincenta. Ak hľadáte a chcete skúsiť nový a pokojný spôsob uvažovania nad sebou a svojím dňom, skúste túto modlitbu a odpočiňte si v Kristovom pokoji.

V duchu pristúp k najláskavejšiemu Srdcu Ježišovmu. Vojdi do Božej prítomnosti.  Ucti si ho a poďakuj mu za všetky dary, ktoré si od neho dostal práve v tento deň.

Bože, ctím si Ťa skrze Najsvätejšie Srdce Tvojho Božského Syna ako môjho Stvoriteľa a Zvrchované Dobro.

Ďakujem Ti za všetky Tvoje milosti – duchovné i časné, všeobecné i osobitné, ale najmä za priazeň, ktorú si mi dnes daroval. Nech je Tvoje sväté meno večne chválené a oslávené. Chcem Ti neustále ďakovať za všetky Tvoje dary.

Nadovšetko Ťa milujem celým svojím srdcom a dušou a z čistej lásky k Tebe. Túžim Ťa milovať tak, ako to robia aj svätí v nebi.

Chcem milovať aj svojich blížnych kvôli Tebe tak, ako milujem aj ja samého seba. Úprimne odpúšťam všetkým, ktorí ma dnes zranili, a prosím o odpustenie všetkých, ktorých som zranil ja.

Sladký Ježišu prijmi moju dušu! Nech Svätá Panna Mária, svätý Jozef a všetci svätí a anjeli oslavujú a milujú Najsvätejšie Srdce Ježišovo za mňa túto noc a orodujú za mňa u môjho Pána, aby som v ňom mohol byť zachránený od všetkých hriechov a zla.

Svätý Michal, ochraňuj ma v deň boja, aby som po hrozivom súde nebol poslaný do zatratenia. Ó, anjeli Boží, ktorých starostlivosť je mi daná Najvyššou Láskavosťou, osvieťte, veďte a ochraňujte ma v túto noc od všetkých hriechov a nebezpečenstiev.

Ochraňuj nás, Bože, keď bdieme, opatruj nás, keď spíme; daj, aby sme bdeli s Kristom a odpočívali pokojne. Amen.

Zdroj: Aleteia.org, Obrázok: Pixabay s úpravou Modlitba.sk

6 thoughts on “Modlitba pokoja pred spánkom

 • 22. októbra 2022 at 22:34
  Permalink

  Prosim o svetlo Ducha Svateho pre Michaelu a objatie jej srdca pozehnanim Bozieho Milosrdenstva vdaka

  Reply
 • 8. júna 2022 at 22:21
  Permalink

  Prosim za obratenie nevesty Bohu vdaka

  Reply
  • 3. mája 2023 at 22:34
   Permalink

   Prosim o milost a zdravie pre moje deti aby nikdy nevybocili z cesty ktora vedie k Panu Bohu ale priviedli na tuto cestu aj moju nevestu.nech spolicne vsetci kračame po ceste do Bozieho kraĺovstva.prosim ťa Pane aj za moju vnučku nech spoNa tvoju tvar.ochraňuj ju peoším Pane a všetkych nas prikrýcaj svojou predrahou Krvou

   Reply
 • 16. apríla 2022 at 16:47
  Permalink

  Prosim o dar viery pre moje deti a dar krstu pre moju nevestu.nech pan boh zachova v zdraví a bazni božej celu moju rodinu.prosim o ochranu Panny Marie pre moju vnucku.

  Reply
 • 27. novembra 2021 at 21:18
  Permalink

  Prosím o dar viery pre nevestu Marcelu, aby
  duch Svätý vtlacil do jej srdca túžbu po krste a o požehnanie pre celú jej rodinu. PBZ.amen.

  Reply
 • 9. septembra 2021 at 23:52
  Permalink

  Vrúcne prosim o modlitbu za uzdravenie môjho priatela Mirka, ktorý mal operáciu srdiečka.
  Velmi pekne ďakujem.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.