Povedala Márii áno a začali sa diať zázraky

Kedysi bolo pre ňu nemysliteľné modliť sa aspoň časť ruženca. V jej živote však nastal čas, keď sa začala modliť Pompejskú novénu. A keď sa pomodlila tri „pompejské novény“ za sebou, ľudsky neriešiteľné veci sa napravili a začala trvalú spoluprácu s Máriou.

Anna mala vždy blízko k Panne Márii. Hovorí o sebe, že je dieťaťom Márie a slobody, pretože sa narodila v deň, keď sa zrodila „Solidarita“ – 31. augusta 1980. V ten deň, vo svätyni blízko jej srdca, v Hodyszewe , korunovácia obrazu Bohorodičky uskutočnila zmierenie. Prečo práve táto svätyňa? Pretože jej starí rodičia pochádzajú z tejto oblasti a boli to ľudia mimoriadnej viery.

Deň u starých rodičov sa začal spevom a skončil sa modlitbou ruženca. Zdá sa to neuveriteľné, ale dedko poznal Bibliu naspamäť! Celý život tvrdo pracoval na pôde, no bol aj osvieteným človekom – veľa čítal a rád sa učil. Keď s vnučkou pásli kravy alebo len tak oddychovali pod jabloňou počas horúcich letných popoludní, dedko rozprával Anii biblické príbehy. A mohla si overiť jeho znalosť Slova Božieho pohľadom na Sväté písmo. Stávalo sa, že miestny farár, keď to počas žatvy vyzeralo na dážď, povolil v nedeľu prácu. V tom čase Annin starý otec hovorieval: Keď dá Boh dážď, dá aj slnko, aby usušilo úrodu, a vo svätý deň sa nepracuje! Ako dieťa sa každý deň jej narodenín končil oslavou vo svätyni Hodyszewo v posledný deň letných prázdnin.

Mária vo Vilniuse a Čenstochovej

Annina rodina žije v Białystoku. Keď mala sedem rokov, jej otec opustil matku s dvoma deťmi – Anna má ešte mladšieho brata. Nebolo to pre nich ľahké. Ale mama Anna takmer každý rok brala ruksak a chodila na púť do Čenstochovej – svoje útrapy, starosti i radosti nechala pri nohách Márie a Pani z Jasnej Góry, aby sa o ne celý rok starala. Keď Anna vyrástla, vzala si ruksak a vydala sa s mamou na púť, no zapáčila sa jej Tá, ktorá žiari v Bráne úsvitu ako strážkyňa, a začala putovať do Vilniusu. Boli aj roky, keď chodila na dve púte – k Panne Márii z Ostra Brama a k Čiernej Madone. Často sa tiež modlila pri oltári Panny Márie Milosrdnej v katedrále v Białystoku.

Na vysokú školu odchádzala plná strachu – doma bolo málo peňazí, nevedela, či to matka finančne zvládne, živila svoju dcéru, ktorá študovala žurnalistiku na Univerzite kardinála Stefana Wyszyńského vo Varšave. Ale aj tentoraz všetko zverila Márii, a to tak efektívne, že dnes je z nej vzdelaná žena s celým radom kompetencií a má niekoľko diplomov! Anna nechala aj svoju svadobnú kyticu na oltári Panny Márie, čím jej zverila svoje manželstvo. Ale aj keď odmalička kráčala s Božou Matkou, nebola na ceste s ružencom. Zvyčajne dokázala povedať jeden desiatok za deň.

Tri „Pompejanky“ za sebou

Keď sa Anne narodil druhý syn, jej manželstvo bolo v kríze. Ťažkej kríze. Ako sama hovorí, bolo to ľudsky nemožné vyriešiť. Siahla po ruženci. Najprv sa snažila, ako sa len dalo – no vždy to bol jeden desiatok denne. Po nejakom čase siahla po silnejších prostriedkoch – Novéne k Panne Márii, ktorá rozväzuje uzly , a to zahŕňalo modlitbu celej časti ruženca. A vtedy zavolal Aniin švagor a poslal jej svedectvo ženy, ktorá sa modlila za uzdravenie svojho manželstva vďaka Pompejskej novéne.

Tri časti ruženca denne! V žiadnom prípade, nemôžem! To bola jej prvá reakcia. Ale švagor sa nevzdal. Začni sa modliť, aj ja sa budem modliť za teba, a ak ti bude ťažko, tak si znova pozri svedectvo tejto ženy – povzbudzoval ju.

Už na začiatku, keď Anna začala Pompejskú novénu za manželstvo, ju zaplavil neskutočný pokoj. Odvtedy vedela, že ruženec z rúk nepustí. Modlila sa nie jednu, ale hneď tri „pompejské modlitby“ za sebou – k Otcovi, Synovi a Duchu Svätému, k celej Svätej Trojici. A akosi zázrakom si vždy našla čas na modlitbu. A jej manželstvo bolo zachránené!

Chodiaci dôkaz Božej lásky

Anna o všetkých Božích vnuknutiach hovorí: Panna Mária s tým prišla za mnou a znie to tak prirodzene, ako keby hovorila o návšteve svojej priateľky.

Mária prišla s pozvaním na zasvätenie najskôr po narodení prvého, potom druhého syna, ale ako si nájsť čas na 33-dňové ústranie, keď vychovávate dvoch chlapcov? Presvätá Bohorodička ju po narodení tretieho syna opäť pozvala a až potom sa Anna rozhodla dôverovať si – verila, že aj pri výchove troch chlapcov si vždy nájde čas na oddych s Máriou.

Zaujímavé je, že všetci jej synovia sa narodili v marci – jeden na sviatok počatého dieťaťa 24. marca, ďalší na Popolcovú stredu a tretí na prvú sobotu v mesiaci – pôrod sa začal práve vtedy, keď jej manžel prišiel domov z kostola.

Takýchto „prípadov“ bolo v Anninom živote veľa. Počas svojho života zažívala Božie vedenie, preto samu seba označuje za chodiaci dôkaz Božej Lásky a ochrany Matky Božej. Priznáva tiež, že Mária bola vždy veľmi trpezlivá. Pokojne čakala na jej „áno“ ružencu a zasvätenie. Ale tretie „áno“ povedala Anna ochotnejšie, keď za ňou Panna Mária prišla s konkrétnou úlohou.

Z dvoch ruží – osemnásť

V škôlke, do ktorej chodili jej synovia, sa Anna zoznámila s pani, ktorá viedla dve ruže pre manželov. Moderátorka dvoch ruží sa však sťahovala na iné miesto, práce už nezvládla. Niekto to musel prevziať. Sama Anna nevie, ako sa stalo, že súhlasila. V auguste tohto roku to bude 7 rokov a z dvoch ruží vyrástlo… osemnásť! Dnes sa po celom svete, v Kanade, Anglicku, Nemecku, Francúzsku a Holandsku, takmer 360 manželiek modlí za svojich manželov.

Ako to funguje? V každej ruži, ktorá má svojho patróna, je 20 žien. 20 mesiacov sa manželky modlia ruženec za svojich manželov. Každý mesiac sa tajomstvá ruženca menia. V skutočnosti to funguje tak, že celý ruženec, všetky štyri časti, sa modlia každý deň za každého muža. Okrem trvalých úmyslov, za ktoré sa ruže modlia, napríklad za manžela, za jednotu sviatostného vzťahu, za uzdravenie manželstva, možno predložiť aj aktuálne, individuálne úmysly.

Anna vedie všetky „ružencové záznamy“ – posiela tabuľky so zámenou tajomstiev, zbiera úmysly, vytvára ďalšie ruže. Veľa práce, niekedy to musíte robiť v noci. Okrem modlitby sa dámy môžu postiť, obetovať utrpenie a prvé pondelky v mesiaci prosia o pomoc duše v očistci. Každý 25. deň v mesiaci moderátor posiela omšové úmysly do Pápežského sanktuária Panny Márie Ružencovej v Pompejách. Dielo prekvitá a rastie. Ružencové ruže Panny Márie Pomocnice sú v pastoračnej starostlivosti o. Konrada Zawłockeho, vikára vo farnosti sv. Lukáša vo varšavskom Bemowe. Dámy sa môžu stretnúť aj vo farnosti, aby sa spolu pomodlili a porozprávali, ale „fyzické“ stretnutia samozrejme nie sú potrebné (niekedy jednoducho nemožné, pretože manželky žijú na druhom konci sveta) – modlitbu je možné začať kedykoľvek online. 

Zázraky v Bemowe

Aké sú plody tejto veľkej modlitby? Anna vo svojom byte v Bemowe vedie zoznam milostí a zázrakov vymodlených ružencom na Máriin príhovor: vzťahy sa v manželstvách zlepšujú, manželia sa stretávajú, aj keď sú rozvedení. V komunite sa šťastne narodilo 14 detí, vrátane jedného, ​​ktoré sa narodilo po 12 rokoch prosieb. Staršie deti absolvujú záverečné skúšky a získavajú diplomy, manželia sa obrátia, nájdu si prácu, dochádza aj k veľkolepým uzdraveniam.

Muži dnes potrebujú najmä modlitebnú podporu. Samozrejme, aj oni musia konať, prevziať zodpovednosť za seba, bojovať so svojimi slabosťami. No keď vedia, že majú za sebou ružencové manželky, ľahšie sa vyrovnávajú s čoraz ťažšou realitou, v ktorej je rodina pod neustálym bombardovaním.

Preto, ak ste manželkou vo sviatostnom vzťahu a potrebujete mocnú modlitebnú podporu pre svojho manžela alebo manželstvo, prihláste sa k ruži Panny Márie Pomocnice pod vedením Anny. Stačí napísať sem: [email protected] . Pretože vďaka Márii sa to, čo je ľudsky nemožné, stáva možným.

Zdroj: aleteia.pl, Obrázok: Tamtiež

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *