Modlitba piatich prstov

Napísal ju pápež František, keď bol ešte arcibiskupom v Buenos Aires. Hodí sa napríklad ako večerná modlitba…

Krok 1:
Palec je prstom najbližším k tebe. Začni modlitbou za tých, ktorí sú ti najbližší. Sú to osoby, na ktoré si spomenieš najskôr. Modliť sa za tých, ktorých milujeme, je „sladkou povinnosťou“.

Krok 2:
Susedný prst je prstom ukazujúcim – ukazovák. Pomodli sa za tých, ktorí vychovávajú, kážu, vzdelávajú a liečia. Oni potrebujú podporu a múdrosť, aby sprevádzali iných správnym smerom. Nech stále budú
prítomní v tvojich modlitbách.

Krok 3:
Prostredný prst – tzv. prostredník je najvyšší z prstov. Pripomína nám našich vodcov, politikov, prezidentov, biskupov a kardinálov; tých, ktorím bola daná moc. Oni veľmi potrebujú Božie vedenie.

Krok 4:
Ďalší prst je prstom srdca – prsteník. Prekvapivé, ale je našim najslabším prstom. Pripomína nám modlitbu za slabých, chorých, strápených a obťažkaných problémami. Aj oni potrebujú tvoju modlitbovú podporu.

Krok 5:
Na konci je náš malíček, najmenší zo všetkých. Má nám pripomínať modlitbu za seba samého. Keď ukončíš modlitby za štyri vyššie vymenované skupiny, potom uvidíš svoje vlastné potreby v inej perspektíve a budeš pripravený, aby si sa pomodlil za seba samého spôsobom viac pravdivým a skutočným. Amen.

papez Frantisek

6 thoughts on “Modlitba piatich prstov

 • 22. septembra 2014 at 8:52
  Permalink

  A zas som o krôčik ďalej. Ďakujem, Láska!

  Reply
 • 12. augusta 2014 at 22:16
  Permalink

  Nadherna modlitba 🙂 🙂 🙂 🙂

  Reply
 • 18. júla 2013 at 22:42
  Permalink

  Perfektné na naučenie a na to, aby som pri modlitbe nezabudla na nikoho. Skrátka modlitba pre všetkých a za všetkých. V´daka

  Reply
 • 14. júla 2013 at 21:32
  Permalink

  Je to užasne ako môže človek použiť na modlitbu aj svoje prsty, a pomenovať ich modlitbou

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *