Ja rozhodnem, či sa narodí

“Žena musí konať vo svojom vlastnom zaujme”, hovorí herečka Michelle Williams a zároveň poďakovala Bohu za jej „právo zvoliť“ si potrat na odovzdávaní cien Zlatých glóbusoch.
Michelle Williams získala cenu za najlepšiu herečku za svoju úlohu ako Gwen Verdon v televíznom seriáli „Fosse / Verdon“. Vo svojom krátkom dvojminútovom príhovore sa rozhodla obhajovať potraty a vyzvala ostatné ženy, aby urobili to isté. Podľa Herald Planet sa jej reč stretla s hlasným a búrlivým potleskom hollywoodskych elít . Herečka pripísala svoj úspech jej takzvanému “právu voľby“. Povedala, že je vďačná, že žijeme v spoločnosti, ktorá umožňuje ženám „výber“ dať či nedať život nenarodeným deťom.

“Snažím sa sa čo najlepšie žiť život podľa mojej vlastnej mienky, a nielen ako sériu udalostí, ktoré sa mi náhodne prihodili, ale ako také, ktoré som mohla posúdiť a pozerať sa na ne a rozpoznávať môj rukopis po celom svete – niekedy chaotický, niekedy opatrný a presný, ale ako ten, ktorý som zanechala vlastnou rukou. A nemohla by som to urobiť bez ženského práva na výber: vybrať si, kedy budem mať svoje deti a s kým, “povedala za hlasného potlesku z davu celebrít.

Williams tiež „poďakovala Bohu“ za slobodu potratiť svoje nenarodené deti.

„Viem, že môj výber môže vyzerať inak ako Váš, ale ďakujem Bohu alebo komukoľvek, u koho sa modlíme, že žijeme v krajine založenej na princípe, že som slobodná žiť svoju vieru a že môžeme slobodne žiť podľa nej,“ uviedla. 

Na záver svojho prejavu vyzvala ženy, aby volili vo svojom „vlastnom záujme“, pretože „to muži robia už roky“.

Na rozdiel od toho, čo tvrdí Williams, potraty neumožňujú ženám posilniť postavenie. Dehumanizuje ženy a ich nenarodené deti a považuje ich za menej hodnotné jednoducho kvôli tomu, kým sú. S bábätkami v lone sa zaobchádza ako s jednorázovými, aj keď už sú jedinečnými, živými ľuďmi od počatia. A považuje ženy za slabé, neschopné úspechu, pokiaľ legálne nezabijú svoje nenarodené deti z akéhokoľvek dôvodu až do narodenia. Zaoberá sa schopnosťou ženy vnímať dieťa v lone skôr ako chorobu, alebo ako darček.

To je opak splnomocnenia. Nenarodené deti si zaslúžia právo na život a ženy si zaslúžia byť poctené a povzbudené, či už majú v lone plánované alebo neplánované dieťa.

Zdroj: lifenews.com, Obrázok: tamtiež 

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *