Diera na vankúši od duše z očistca

Stalo sa to jednej noci 5. júna 1894, keď sa zosnulá rehoľná sestra Mária od sv. Alojza Gonzagu, známa pre svoju veľkú zbožnosť, zjavila sestre Margaréte, inej rehoľnici rádu Klarisiek z Konventu v talianskej Bastii, v okrese Perugia. Sestra Mária povedala, že prichádza z očistca.

Ako je zaznačené v archívoch tohto konventu, sestra Mária veľmi trpela na tuberkulózu, vysokú horúčku a silný astmatický kašel. Stala sa depresívnou a modlila sa, aby mohla rýchlo zomrieť a neupadnúť do ešte väčšieho trápenia. Podľa záznamov zomrela svätou smrťou o niekoľko dní nato; ráno 5. júna 1894.

To bolo tej istej noci, keď sa zjavila sestre Margaréte oblečená v habite klarisiek. Napriek hmlistej atmosfére, ktorá dušu z očistca obklopovala ju sestra Margaréta mohla rozoznať. Sestrička Mária je povedala, že je v očistci a pyká za nedostatok trpezlivosti v prijatí Božej vôle a poprosila ju o modlitby.

Ako dôkaz svojho zjavenia priložila svoj ukazovák na vankúš sestričky Margaréty, zanechajúc vypálený znak a prisľúbila, že sa ešte vráti. Vskutku, zjavila sa ešte tejto sestre 20. júna aby jej poďakovala za modlitby a 25. júna jej oznámila, že už bude vyslobodená z očistca. Tiež zanechala rehoľnej komunite zopár duchovných rád.

diera na vankúši

Zdieľať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *