Ako mohol Boh niečo také dopustiť?

Dcéra evanjelizátora Billyho Grahama sa zúčastnila rozhovoru v programe „Early Show“ a moderátorka Jane Claysonová sa jej spýtala: „Ako mohol Boh niečo také dopustiť?“ Anna Grahamová jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď.
Povedala: „Verím, že Boh je hlboko zarmútený tým, čo sa stalo, tak ako aj my, ale roky sme Bohu hovorili, aby odišiel z naších škôl, z našej vlády a z nášho života. A keďže je gentleman, verím, že sa potichu stiahol. Ako môžeme očakávať, že nás Boh požehná a ochráni, keď ho žiadame, aby nás nechal na pokoji?“
Myslím si, že sa to začalo, keď sa Madeline Murrayová-O Harová (bola zavraždená, jej telo sa našlo nedávno) sťažovala že nechce v školách žiadne modlitby, a my sme povedali OK.
Potom niekto povedal, že by bolo lepšie, keby sa Biblia v školách nečítala…Biblia, ktorá hovorí, nezabiješ, nepokradneš, a miluj svojho blížneho, ako seba samého. A my sme povedali OK.
Potom Dr. Benjamin Spock začal tvrdiť, že by sme nemali svoje deti trestať, keď sa zle správajú, lebo by sme tak mohli zraniť ich mladé osobnosti a narušiť ich sebaúctu (syn Dr. Spocka spáchal samovraždu), a my sme súhlasili: „Odborník určite vie, čo hovorí.“ Tak sme znovu povedali OK.
Potom niekto povedal učiteľom a riaditeľom, aby nevychovávali naše deti, keď sa správajú zle. A riaditelia povedali, aby žiadny člen učiteľského zboru netrestal študentov, keď sa neprístojne správajú, lebo nechcú stratiť dobré meno a určite nechcú, aby ich zažalovali. (Medzi výchovou a mlátením, fackaním, ponižovaním a kopaním je veľký rozdiel.) A my sme povedali OK.
Potom niekto povedal, dovoľme naším dcéram, aby šli na potrat, keď chcú, a nemusia o tom dokonca povedať ani svojím rodičom. A  my sme povedali OK.
Potom nejaký múdry člen školskej rady povedal, že chlapci zostanú chlapcami a aj tak budú robiť čo chcú, takže dajme naším synom toľko kondómov, koľko si len zažiadajú, aby si užili toľko zábavy, koľko len chcú. Nemusíme pritom hovoriť ich rodičom, že ich dostali v škole. A  my sme povedali OK.
Potom niekto z vyšších úradníkov povedal, že nezáleží na tom, čo robíme v súkromí, ak poctivo pracujeme. Zase sme súhlasili a povedali, že nám nezáleží na tom, čo človek robí v súkromí, vrátane prezidenta, ak máme prácu a naša ekonomika je v poriadku.
Potom niekto povedal „Vydávajme časopisy s obrázkami nahých žien a nazvime to dobrým, realistickým ocenením krásy ženského tela.“ A my sme povedali OK.
Potom niekto posunul toto ocenenie ešte o krok ďalej a publikoval obrázky nahých detí. Ďalší krok urobil, keď ich sprístupnil na internete. A my sme povedali OK, odvolali sa predsa na slobodu prejavu.
Potom prišiel zábavný priemysel s tým, aby sme urobili televízne programy a natočili filmy, ktoré propagujú rúhanie, násilie a nezákonný sex. Povedali: „Nahrávajme hudbu, ktorá povzbudzuje ľudí k znásilňovaniu, drogám, vraždám, samovraždám a k preberaniu satanských vzorov.“ A my sme povedali: „ Veď je to len zábava, nemá to žiadne negatívne vplyvy, aj tak to nikto neberie vážne, tak poďme na to .“
Teraz sa pýtame sami seba, prečo naše deti nemajú svedomie, prečo nerozoznávajú dobré od zlého, a prečo pre nich nieje problémom zabiť cudzincov, svojich spolužiakov a samých seba. Keby sme o tom dlhšie popremýšľali a pozreli sa hlbšie, možno by sme našli odpoveď. Myslím, že to má veľa do činenia s tým, že „ĆLOVEK ŽNE, ČO ZASADIL“.

„Drahý Bože , prečo si nezachránil to malé dievčatko, ktoré zabili v triede?“
S pozdravom, znepokojený študent.

ODPOVEĎ: „Drahý, znepokojený študent, mám zakázané ísť do škôl.“
S pozdravom, Boh.

Cross-in-Catholic-School

8 thoughts on “Ako mohol Boh niečo také dopustiť?

 • 11. novembra 2014 at 19:37
  Permalink

  pán Boh nikdy nezomrel na kríži, on je večný. S láskou Lucia

  Reply
 • 11. novembra 2014 at 19:35
  Permalink

  pán Boh je a bol a bude stále len jeden, ja sa modlím doma, hlavne v deň odpočinku v soboty, veď VAtikán dávno tomu zmenil sobotu, deň odpočinku si podľa len svojho merítka na nedeľu, a v kostole sa hlása meno proroka Ježíša Krista nie pána Boha.

  Reply
 • 11. novembra 2014 at 13:24
  Permalink

  Šimon,píšeš, „prestaňte konečne honbu za totalitou a prikazovaniu ľuďom čo je dobré a čo zlé a začnite prosím rešpektova´t ľudí s iným názorom“… práve o tom ten článok je, že sa tak jak si praješ deje a kam že to vedie….
  Vyjadrujem sa k článku, nie k dejinám, to patrí na iné miesta 🙂

  Reply
 • 10. novembra 2014 at 19:31
  Permalink

  Autor clanku asi zabudol na to co sa stalo ked sme boha pustili do kazdeho segmenta nasho zivota…. Ale ved kto by si zistoval co sa stalo v Amerike ked prilis váženy krestania zachranovat chudakov inidanov,inkov,aztekov kto by si spomenul na kriziacke vypravy,spanielsku inkviziciu,kupovanie odpustkov …. proste dalsi clovek ktory nechape suvislosti … to nema nic spolocne s vierou drahy mily krestania ale s tym ze su dobry a zly ludia …. V kazdom nabozenstve,kulture sa najdu pedofilovia,vrahovia,psychopati a to dokonca aj medzi knazmi tak o com sa tu ideme presvecovat … Prestante konecne honbu za totalitov a prikazovaniu ludom co je dobre a co zle a zacnite prosim repektovat ludi s inym nazorom …

  Reply
 • 8. júla 2014 at 16:55
  Permalink

  Samuel, Boh sa kostolom nevyhýba, lebo sám Ježiš Kristus ustanovil jedenie Jeho Tela a pitie Jeho Krvi, čo sa v katolíckych kostoloch denne koná. To je jedna stránka, druhou stránkou sú tí, ktorí jedia chlieb a pijú kalich – niektorí na svoju spásu, iní nehodne (1 Kor 11, 27). Avšak Pán v katolíckych kostoloch je prítomný v Eucharistii, záleží na kresťanoch, či a aký úžitok z toho budú mať. Naschvál píšem v katolíckych, pretože protestantskí vodcovia (Kalvín, Luther…) si sami ustanovili, že v ich kostoloch prítomný Boh nie je. Žiaľ. Ale nemaaj mi za zlé, že to píšem takto otvorene. 🙂 Všetko je v Písme, aleluja!
  Takže chodiť do kostola, či nie?
  V katolíckom kostole je Boh určite prítomný v úplnosti, ktorú On sám ustanovil, v ostatných je prítomný v modlitbách veriacich. Neviem, kto začal presadzovať len osobnú vieru – doma, individuálnu, ale sa pomýlil (alebo klamal) – lebo taká len domáca či individuálna nie je ani biblická.

  Reply
 • 1. júla 2014 at 19:24
  Permalink

  Oprava – reagoval som na Jankin príspevok, len som si nevšimol, že meno autora príspevku je pod ním samotným.

  Reply
 • 1. júla 2014 at 19:22
  Permalink

  Lucia, čo má kostol s Bohom? Nebodaj v kostole nájdeš Boha? O tom silno pochybujem a viem, že sa im vyhýba, pretože tam nájdeš len samé náboženstvo. Nehovoriac o tom, že tam uctievajú Máriu a robia si podoby Ježiša Krista (Boh povedal, že si ľudia nebudú robiť jeho podobizne).

  Tí, čo v Neho veria, nemusia chodiť do kostola, aby išli za ním. Dobre vedia (vieme), že Boh chodí stále s nimi, aj doma, aj na konci sveta. On vás neopustí, ale iba ak ste nezatratili vy Jeho vo svojom srdci. Samozrejme, ak ste Ho najprv prijal do svojho srdca a vydali svoj život do Jeho rúk.

  Reply
 • 27. júna 2014 at 8:04
  Permalink

  J e to presny a velmi trefny clanok, to je zivot bez Boha bez lasky, bez zabran. Ano to sme chceli….ked nas komunisti tlacili do ich radov vsetci sme tajne chodili do kostola davali pokrstit svoje deti vsetko tajne a teraz? Vsetko je dovolene a kostoly prazdne. Kde sa stala chyba???Tento materialistycky a konzumny zivot sa nem paci???Je mi smutno a prosim Boha aby sa vratil do nasich skol , zivotov a rodin.Ale …..aj my musime chciet ho prijat a vpustit do nasich srdc a rodin…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *