Neuveriteľná skutočnosť

         Nositeľ Nobelovej ceny – profesor Dr. Alexis Carrel, nazýva modlitbu najsilnejšou formou energie. Podľa jeho názoru je to rovnako veľká sila ako gravitácia.

Známy americký vedec a výskumník Dr. N. J. Stowell pri jednom neuveriteľnom objave zmeral silu modlitby. Hovorí: „Bol som cynický ateista, presvedčený, že Boh nie je nič iné ako výplod ľudského mozgu. Nemohol som veriť v nejakú živú božskú bytosť, ktorá by nás všetkých milovala a mala nad nami moc.“

         Jedného dňa pracoval na klinike vo veľkom patologickom laboratóriu. Ich úlohou bolo zmerať vlnovú dĺžku a silu žiarenia ľudského mozgu. Zistil, čo sa tam deje v štádiu, keď končí život a prichádza smrť.

„Vybrali sme ženu, ktorá umierala na rakovinu mozgu. Vedela to aj ona. Duševne a psychicky bola na prekvapenie v poriadku, aj keď jej fyzický stav bol veľmi zlý. Bola veriaca. Krátko pred jej smrťou sme u nej v izbe nainštalovali vysoko citlivý prístroj, ktorý nám mal ukázať činnosť v mozgu v priebehu posledných minút života. Na posteľ sme umiestnili aj malý mikrofón, aby sme mohli počuť jej slová, ak ešte vôbec bude prejavovať známky života. Boli sme vo vedľajšej miestnosti. Päť triezvych vedcov. Plní očakávania a vnútorného napätia sme stáli pred svojím prístrojom. Ručička bola na nule a mohla sa vychýliť do 500° pozitívnej hodnoty doprava a do 500° negatívnej hodnoty doľava.“

         Ešte nejaký čas pred opisovanou udalosťou bolo s týmto prístrojom uskutočnené meranie vysielania jednej rádiostanice, ktorej program bol vysielaný do éteru silou 50kW; správy museli obehnúť okolo celej zemegule. Meraním vtedy zistili 9° plusovým smerom stupnice.

Všetko nasvedčovalo tomu, že nastali pre pacientku jej posledné chvíle. Zrazu počuli, ako sa začala modliť a velebiť Boha. Prosila Ho, aby odpustil všetkým ľuďom, ktorí jej v živote ublížili. Ďakovala Mu za silu, ktorá ju sprevádzala životom a tiež za istotou, že bude patriť Kristovi. Vyjadrovala všetku svoju lásku k Ježišovi, lásku, ktorá sa nezmenšila ani jej utrpením. V okamihu, keď Vykupiteľa Ježiša Krista prosila o odpustenie svojich hriechov a ďakovala Mu, sálalo z nej nesmierne šťastie.

Otrasení sme stáli pred svojím prístrojom a takmer sme zabudli na to, čo sme vlastne chceli preskúmať. Hľadeli sme na seba bez toho, žeby sme sa hanbili za slzy. To, čo som počul, na mňa tak zapôsobilo, že som plakal ako dieťa. Naraz – kým sa umierajúca ešte modlila – sme počuli nejaký klepot. Keď sme sa pozreli na prístroj, videli sme, že ručička ukazovala 500° plus a neustále narážala na najvyššiu hranicu merania. Objavili a zmerali sme neuveriteľnú skutočnosť. Mozog umierajúcej ženy, obracajúcej sa k Bohu, vyvinul 55 krát väčšiu silu, než sme namerali v priebehu vysielania uvedenej svetovej rádiostanice.“

Neskôr sa dohodli, že urobia trochu iný pokus. Po príprave prístroja prehovorili sestričku, aby nejakým spôsobom vyprovokovala jedného pacienta. Ten reagoval hrubými slovami a nadávkami, tiež na Boha. A znovu to začalo v prístroji klepať. Zhrozili sa, keď zistili, že ručička sa nachádza tiež na 500°, ale negatívnych.

„V tej chvíli sa zrútil môj ateistický názor na svet. Stál som pred tvárou Vševediaceho. Moja neviera sa mi stala úplne smiešnou. Keď som chcel byť voči sebe poctivý, nemohol som pred pravdou zatvárať oči. Naučil som sa veriť v Ježiša Krista ako vo svojho Spasiteľa a Vykupiteľa.“

Pri skúmaní dĺžky mozgových vĺn zistil Dr. Stowell obrovské rozdiely. Sú tak isto individuálne, ako odtlačky prstov.

         Kdesi sa zaznamenáva dobro, ktoré robíme, aj zlo, ktoré páchame.   

Zdroj: M Rosa, máj 1997, str. 39

modlitba mnisi

11 thoughts on “Neuveriteľná skutočnosť

 • 11. decembra 2016 at 21:17
  Permalink

  Pokoj a dobro ! Mňa nikto nemusí presviedčať ci je modlidba účinná, alebo neúčinné, poznal som to sám na sebe. Samozrejme, že nieje to automat, do ktorého vhodite pár modlitieb a dostanete o co prosite. Ako som to čítal, som si spomenul, že kdesi som to už čítal, ale nevedel som kde. Tu hodnotu 500° +- som si dobre pamätal. Až keď som zistil zdroj M Rosa, ktorú dôverne poznám, že to bolo tam.
  Mňa modlidba ukludnuje,na prosbu, aby som prestal piť alkohol, prestať fajčiť, tu Božie mlyny, veľmi rýchlo zomleli. Keď som išiel z kostola, bol som tam v predsieni v pracovný deň, začal som sa veľmi radovať. A od tej doby je tomu 20 rokov, čo nepijem, ani nefajčím. Až neskôr som sa dozvedel, že bývajú abstinenčné príznaky, ktoré som ja vôbec necítil nič takého, ako sa píše. Na 100% tu pomohla modlidba. A preto som, aj budem vďačný vsemohucemu Bohu do kedy budem žiť..
  A L E L U J A !

  Reply
 • 28. apríla 2016 at 16:21
  Permalink

  Tento článok je obrovská lož. Hoci laureát Nobelovej ceny Carrel bol naozaj katolíkom, jeho nevypátrateľný výrok, alebo názor nemá s týmto výskumom absolútne nič spoločné.

  Čo sa týka samotného pána doktora Stowella, je prinajmenšom opovážlivé vyštudovať teologickú školu a nato sa tváriť ako vedec – zatrpknutý ateista. Pokiaľ niekto vykonáva (hlása, že vykonával) tak závažný výskum, mal by byť prinajmenšom nestranný. Stowell okrem toho, že pôsobil ako Pastor, vydal aj cez dvadsať kníh o Bohu. Celkom silné sústo, teda aspoň podla mňa.

  Iste, napokon možno ide len o zákerné zneužitie jeho mena, ktovie, v podstate ma to ani nezaujíma. Je mi len ľúto sledovať prítomnú diskusiu a vidieť ako niektorí reálne naleteli do týmto fanatickým nezmyslom. Ľudia, vždy keď sa k niečomu plánujete vyjadriť, urobte si najprv aspoň stručný výskum! Prídete na veľa zaujímavých poznatkov.

  Reply
  • 25. júla 2017 at 17:51
   Permalink

   Zdravim, ty si si splietol 2 panov z tym istym priezviskom. Jeden bol katolik(Joseph M. Stowell) ano napisal cez 20 knih ale o nom sa tu nepise. Ten ktory robil ten vyskum bol N. Jerome Stowell.

   Spravil som si strucny vyskum , len kvoli tvojmu prispevku a zistil som tvoj omyl.
   Tiez som bol ateistom….ale Pan ma vytiahol z priepasti bludu.

   Nech je zvelebeny Boh.
   Laudetur Jesus Christus

   Reply
 • 3. februára 2016 at 19:12
  Permalink

  Jasne, ze tento vedec existuje, ked niekto o nom nenasiel ziaden clanok, nevie hladat 🙂 https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Stowellreto
  Pretoze niekto neveri, neznamena ze neexistuje…Slnko stale „svieti“ aj v noci, aj ked prsi, len pozicia zeme je ina. Zelam vsetkym, ktorych pozicia nie je upriamena na Boha aby im napriek tomu Boh zehnal 🙂

  Reply
 • 15. januára 2016 at 17:27
  Permalink

  Pěkné matení nositelem Nobelovo ceny Alexisem Carrelem hned v úvodu. nenašel jsem ani jediný odkaz na výzkumníka Dr. N. J. Stowella, takže cely članek je blaf, ostatně jako jakákoliv víra v cokoli nadpřirozeného. (předpokládám že tento komentář neprojde cenzurou)

  Reply
 • 15. januára 2016 at 16:26
  Permalink

  Takýmto blábolom otočíte na vieru možno babku nad hrobom, ale človeka s kritickým myslením ťažko…

  Reply
 • 19. decembra 2015 at 20:02
  Permalink

  Haleluja,Amen ❤

  Reply
 • 15. decembra 2015 at 11:52
  Permalink

  Silu modlidby pozname vsetci bez ohladu na nase vyznanie nabozenske-tieto vzdychy od srdca -,,Boze moj „-a ine-ja som mala nadherny sen ktory je celkom jednoducho pochopitelny ked si uvedomime,ako mame zit-co je pre nas najdolezitejsie-,,pocas spanku-zjavil sa mi obraz pana Jezisa Krista -tento obraz mame doma na stene a stale sme sa ako rodina pred tym obrazom spolocne modlili-ako sa modli v Gecemaskej zahrade- ked ucenici spali-Jezis medituje ,modli sa -pocula som silny,mohutny hlas-,,MODLI SA ZA DARY DUCHA SVÄTEHO“-POMALY SOM SA PREBUDZALA A OBRAZ SA STRACAL-prva otazky bola na manzela–,,POCUL SI NIECO -„-moj manzel -samozrejme odpovedal ze nic nepocul-vyrozpravala som mu teto sen -hned sme sa pozreli do BIBLIE-ktore dary Ducha sväteho su- ucili sme sa na nabozenstve -ale Dar Ducha sväteho-nie -nepamätala som si-tieto nadherne Dary DUCHA sväteho-MUDROST-2:ROZUM-3.RADY-4. SILY-5.POZNANIA-6. NABOZNOSTI. 7.BAZNE VOCI BOHU-s manzelom sme boli silne fascinovani- je to neuveritelne-ja to hovorim v spolocnosti rada tam kde mam pocit ze to ,,POZNANIE“ prijmu-ale musim uprimne konstatovat- nie-neberu to vazne-nie vsetci-nehovorim to samozrejme -len tak-najde sa vzdy prilezitost-verim a som pevne presvedcena.ze niekto je nad namy,kto nam pomaha nas zivot urobit stastnym a krasnym-prave cez tieto DARY DUCHA SVÄTEHO-zelam vsetkym ,ktori maju to POZNANIE citat-moj sen-aby boli stastni.M.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *