Modlitba v chorobe

Bože všetkého zľutovania a všetkej útechy, k Tebe sa utiekam vo svojej ťažkosti a zármutku. Pane a Vykupiteľ môj, keď si kráčal po tejto zemi, mal si súcit s každou biedou, trápením a chorobou tých, ktorí sa k Tebe priblížili. V Tvojom Božskom Srdci je aj dosiaľ tá istá láska a zmilovanie, hoci dopúšťaš na nás vo svojej nekonečnej múdrosti časné utrpenia a súženia na spásu našich duší. Ty nás chceš očistiť od hriechov a hriešnych náklonností, dať nám príležitosť k čnosti, zásluhám a zabezpečiť nám večnú blaženosť. Preto v duchu pokory a oddanosti do Tvojej vôle prijímam túto chorobu z Tvojich rúk. Uznávam, že by som si zaslúžil(a) viac ako na mňa dopúšťaš a ďakujem Ti za tento kríž.
Ale predsa ma sužuje táto choroba. Moja slabosť býva často pokúšaná k netrpezlivosti a len ťažko sa skláňa pod kríž, ktorý si položil na moje plecia. Preto prichádzam k Tebe a pre Tvoju lásku Ťa prosím, posilni ma svojou milosťou. A dovoľ, aby som s odovzdaním do Tvojej svätej vôle smel(a) prosiť za skrátenie svojho utrpenia a za uzdravenie, ak je to na spasenie mojej duše. Ale ak mám podľa Tvojho svätého ustanovenia ešte ďalej piť tento kalich, pomôž mi a posilni ma, aby som s Tebou niesol(a) kríž na spásu svojej duše, aby som s Tebou trpel(a) a s Tebou bol(a) i oslávený(á). Panna Mária, Matka môjho Spasiteľa a Matka moja, pomáhaj mi svojím orodovaním. Amen.

7 thoughts on “Modlitba v chorobe

 • 6. júna 2021 at 21:39
  Permalink

  Pane bože , pane Ježišu , panna Mária , všetci svätí , prosím modlím sa pomôžte mi sa dostať z mojej choroby – Amen. ďakujem vám.

  Reply
 • 6. júna 2021 at 21:36
  Permalink

  Pane Ježišu , Panna Mária všetci svätí prosím za moje uzdravenie , aj pre môjho syna aj mojích blízkych pomôžte nám sa dostať sa z naších ťažkostí . Modlím sa vám – amen. Ďakujem.

  Reply
 • 5. apríla 2021 at 9:15
  Permalink

  Bože môj prosím Ťa za uzdravenie. Zľutuj sa nado mnou. Prosím Ťa nech sa cítim oveľa lepšie. Ďakujem milujem ťa

  Reply
 • 11. marca 2021 at 12:59
  Permalink

  Môj Pane, prosím o uzdravenie a postaraj sa o všetko, vkladám to do tvojich rúk, ďakujem z celého srdca, prosím aj našu Pannu Máriu o príhovor u teba.

  Reply
 • 9. marca 2021 at 21:17
  Permalink

  Pane, uzdrav moju dcéru z ťažkej choroby a prosím ťa, daj aby sme sa mohli stretávať, chváliť ťa a velebiť. Ochraňuj aj môjho syna, ktorý žije v ďalekej cudzine a aby bol nápomocný aj svojej sestre. Ďakujem ti Bože. Nech sa stane tvoja vôľa.

  Reply
 • 23. februára 2021 at 11:44
  Permalink

  Prosím daj ešte šancu môjmu otcovi Pane Ježišu, nech zápal pľúc uládze udýchať ďakujem ti z celého môjho srdca

  Reply
 • 29. septembra 2020 at 13:39
  Permalink

  Prosím za moje uzdravenie posilní ma Pane Jesisu v mojich taskostiach z celého srdiečka ti dakujem❤️❤️❤️

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *