Modlitba v chorobe

Bože všetkého zľutovania a všetkej útechy, k Tebe sa utiekam vo svojej ťažkosti a zármutku. Pane a Vykupiteľ môj, keď si kráčal po tejto zemi, mal si súcit s každou biedou, trápením a chorobou tých, ktorí sa k Tebe priblížili. V Tvojom Božskom Srdci je aj dosiaľ tá istá láska a zmilovanie, hoci dopúšťaš na nás vo svojej nekonečnej múdrosti časné utrpenia a súženia na spásu našich duší. Ty nás chceš očistiť od hriechov a hriešnych náklonností, dať nám príležitosť k čnosti, zásluhám a zabezpečiť nám večnú blaženosť. Preto v duchu pokory a oddanosti do Tvojej vôle prijímam túto chorobu z Tvojich rúk. Uznávam, že by som si zaslúžil(a) viac ako na mňa dopúšťaš a ďakujem Ti za tento kríž.
Ale predsa ma sužuje táto choroba. Moja slabosť býva často pokúšaná k netrpezlivosti a len ťažko sa skláňa pod kríž, ktorý si položil na moje plecia. Preto prichádzam k Tebe a pre Tvoju lásku Ťa prosím, posilni ma svojou milosťou. A dovoľ, aby som s odovzdaním do Tvojej svätej vôle smel(a) prosiť za skrátenie svojho utrpenia a za uzdravenie, ak je to na spasenie mojej duše. Ale ak mám podľa Tvojho svätého ustanovenia ešte ďalej piť tento kalich, pomôž mi a posilni ma, aby som s Tebou niesol(a) kríž na spásu svojej duše, aby som s Tebou trpel(a) a s Tebou bol(a) i oslávený(á). Panna Mária, Matka môjho Spasiteľa a Matka moja, pomáhaj mi svojím orodovaním. Amen.

8 thoughts on “Modlitba v chorobe

 • 10. júla 2022 at 15:50
  Permalink

  Pane Ty si nas vykupil zdarma, Ty si zaplatil svojou krvou za vsetko. Ty si trpel za nas aby sme my nemuseli trpiet. Vypocuj nase modlidby, zmiluj sa Nad Nami a uzdrav nas. Volam spolu s rimskym vojakom, ktory Ta poziadal: „Pane povedz iba slovo a moj sluha Bude uzdraveny.“ Pocuj nas Pane a povedz iba slovo nech vsetcia ti co Teba tu ziadaju o pomoc budu uzdraveni.

  Reply
 • 6. júna 2021 at 21:39
  Permalink

  Pane bože , pane Ježišu , panna Mária , všetci svätí , prosím modlím sa pomôžte mi sa dostať z mojej choroby – Amen. ďakujem vám.

  Reply
 • 6. júna 2021 at 21:36
  Permalink

  Pane Ježišu , Panna Mária všetci svätí prosím za moje uzdravenie , aj pre môjho syna aj mojích blízkych pomôžte nám sa dostať sa z naších ťažkostí . Modlím sa vám – amen. Ďakujem.

  Reply
 • 5. apríla 2021 at 9:15
  Permalink

  Bože môj prosím Ťa za uzdravenie. Zľutuj sa nado mnou. Prosím Ťa nech sa cítim oveľa lepšie. Ďakujem milujem ťa

  Reply
 • 11. marca 2021 at 12:59
  Permalink

  Môj Pane, prosím o uzdravenie a postaraj sa o všetko, vkladám to do tvojich rúk, ďakujem z celého srdca, prosím aj našu Pannu Máriu o príhovor u teba.

  Reply
 • 9. marca 2021 at 21:17
  Permalink

  Pane, uzdrav moju dcéru z ťažkej choroby a prosím ťa, daj aby sme sa mohli stretávať, chváliť ťa a velebiť. Ochraňuj aj môjho syna, ktorý žije v ďalekej cudzine a aby bol nápomocný aj svojej sestre. Ďakujem ti Bože. Nech sa stane tvoja vôľa.

  Reply
 • 23. februára 2021 at 11:44
  Permalink

  Prosím daj ešte šancu môjmu otcovi Pane Ježišu, nech zápal pľúc uládze udýchať ďakujem ti z celého môjho srdca

  Reply
 • 29. septembra 2020 at 13:39
  Permalink

  Prosím za moje uzdravenie posilní ma Pane Jesisu v mojich taskostiach z celého srdiečka ti dakujem❤️❤️❤️

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.