Je tetovanie obočia hriech?

Otázka:
Pochválený buď Pán Ježiš Kristus, chcem sa opýtať, či je aj permanentný make-up,to je napr. v mojom prípade tetovanie obočia hriech a či je to považované ako normálne tetovanie. Je to tiež vstupná brána pre zlého ako je to pri normálnom tetovaní? Mám sa z toho vyspovedať?

Odpoveď 
Tetovanie obočia je účelový kozmetický zásah bez duchovnej symboliky. Nehodnotíme ho ako tetovanie a sám o sebe nie je hriechom. Nemyslím, žeby to bola vstupná brána pre zlého. Takou bránou je skôr prehnaný kult tela, neprijatie seba samého, „vylepšovanie“ svojej telesnej podoby motivované pýchou,vyvyšovaním sa nad druhých, prehnané upriamovanie pozornosti na seba a podobne. Pavol Hucík

One thought on “Je tetovanie obočia hriech?

  • 5. augusta 2022 at 13:21
    Permalink

    Pochvaleny bud Ježiš Kristus.Ja sa chcem opýtať ci je hriech,keď niečo robím v nevedomosti,že je to hriešne.Napr.ked mi doktorka odporučila na upokojenie,ako liečebnú metódu počúvanie ezoterickéj hudby,a ja som vtedy nevedela,že kresťan také veci nemá počúvať.Alebo som používala parfem,ako bežnú voňavku,ale neskôr som si o ňom prečítala,že obsahoval nejaké látky ktoré mali zvyšovať príťažlivosť u iného pohlavia,a boli robene nejaké výskumy,že čo spôsobuje jeho používanie aké reakcie v mozgu,či mohla som sa dostať pod vplyv zlého,aj keď som to v tom čase používania nevedela?prosím odpíšte,lebo sa preto trápim.dakujem.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.