Dvojitá novéna k stigmatikom sv. Gemme Galgani a sv. Pátrovi Piovi

Ó, najmilšia svätá Gemma, prosíme ťa, aby si dnes a vždy bola našou patrónkou a zvláštnou priateľkou. Pomáhaj nám v každodenných duchovných a materiálnych potrebách a nauč nás poznávať, milovať a slúžiť našej matke, Panne Márii z celého srdca. Sprevádzaj nás spolu s našim anjelom strážnym láskyplne do neba. Pomôž nám v čase našej smrti spolu s Ježišom, Pannou Máriou a svätým Jozefom, obhajuj našu vec pred Bohom a dôverujúc vo veľké Božie milosrdenstvo, v umučenie Ježiša, tvojho snúbenca, v bolesti Matky Márie, získaj pre nás spásu našich duší a tiež milosť, o ktorú teraz s pokorou prosíme (tu vyslov svoju prosbu).

Ó, milosrdný svätý Páter Pio, človek viery a modlitby. Zástupy včerajška i dneška k tebe prišli a stále k tebe prichádzajú. Prečo? Vidia Božieho človeka, človeka veľkej viery, človeka modlitby, človeka utrpenia, človeka ukrižovaného na kríži života a zostávajú nemí, uvažujúc o tvojom živote pri nohách Ukrižovaného Pána a milostivej Panny Márie. Tí, ktorí k tebe prichádzali sa ťa jedného dňa opýtali “kto si?” Odpovedal si im: „Medzi vami som ľudská bytosť, na Oltári obeť a v spovednici sudca.“ Tvoja sv. omša bola niečo veľkolepé! Ľudia sa tlačili blízko oltára, videli ťa premeneného láskou a utrpením a uverili! Intenzita horlivosti so všetkým ohlasovaním, že si žil Kristovým umučením a že si sa Mu obetoval, bola úžasná. Pápež, svätý Pavol VI. ťa predstavil týmito slovami: „Pozrite sa na úžasné renomé Pátra Pia na celom svete, ktoré sa okolo neho vytvorilo. Prečo? Pretože slávil omšu s pokorou, od rána do večera počúval spovede ľudí a bol Božím mužom.“
Najsúcitnejší Páter Pio, oroduj za nás pred Bolestnou Matkou, aby sme sa každý deň pomodlili tri ružence, rozdávali čím viac ružencov a škapuliarov a aby sme obsiahli túto milosť (tu vyslov svoju prosbu). O to ťa prosíme v mene Krista, nášho Pána a Panny Márie. Amen.

2x Otče náš …
2x Zdravas Mária …
2x Sláva Otcu …

Orodujte za nás, svätá Gemma a svätý Páter Pio, aby sme sa stali hodní Kristových prisľúbení.

Modlime sa:
Ó, Bože nesmierneho súcitu, ktorý si stvoril svoje deti, svätú Gemmu a svätého Pátra Pia, na podobu tvojho ukrižovaného Syna Ježiša, a udelil im obom milosť, aby boli stigmatikmi, udeľ nám na ich príhovor milosť, o ktorú pokorne prosíme, skrze Smrť a zmŕtvychvstanie tvojho Syna, nech sme s tebou spojení po celú večnosť. Prosíme ťa prostredníctvom Ježiša Krista, nášho Pána, a kvôli Vzácnym slzám našej Bolestnej matky. Amen.

Zdroj: saintGemmaGalgani, Obrázok: tamtiež 

5 thoughts on “Dvojitá novéna k stigmatikom sv. Gemme Galgani a sv. Pátrovi Piovi

 • 24. júla 2022 at 9:24
  Permalink

  Ó sv. Gemma a sv. Páter Pio z celého srdca Vás prosím o príhovor u nášho Pána Ježiša za návrat môjho milovaného manžela Vladimíra celým srdcom a mysľou ku mne, aby sme boli opäť šťastní manželia a žili vo viere a láske k Bohu. Amen

  Reply
 • 10. júna 2022 at 21:07
  Permalink

  Sv pio sv Gemma orodujte ochranujte sprevadzajte nas na kazdom kroku zachrante od vsetkeho zleho
  prosim aby mi prisli papiere do prace aby vsetko bolo dobre
  Dakujem za vsetko

  Reply
 • 9. júna 2022 at 19:21
  Permalink

  Sv Gemma a sv Pater Pio prosim Vas za zachranu manzelstiev pokoj vieru Pozehnanie Porozumenie v rodinach
  Prosim Vas aby sa to vsetko obratilo na dobre.DAKUJEM ZA VYSLISANE PROSBY

  Reply
 • 29. októbra 2021 at 10:06
  Permalink

  Prosím za naše rodiny a všetkých príbuzných a priatelov

  Reply
 • 25. januára 2021 at 0:18
  Permalink

  Prosím za zachranu a pokoj porozumenie priateľstva ďakujem

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.