Šalieme. Farár z Foggie v slzách, donútený ospravedlniť sa za modlitby na verejnosti

„Udalosť bola zorganizovaná tak, že sme mali zostať doma. Mal to byť prejav úcty k Panne Márii, no vec sa nám vymkla z rúk. Teraz už nemá zmysel obviňovať sa. Mrzí ma to a ospravedlňujem sa obci aj veriacim.“

Don Matteo Ferro, farár Sedembolestnej od sv. Marka v Lamis, deň po slávení Veľkého piatku, ktoré sa uskutočnilo s nejakou desiatkou ľudí v rúškach na otvorenom priestranstve námestia sa chcel v slzách ospravedlniť, kým Prokuratúra zahájila vyšetrovanie.

„Som zmätený a sklamaný – priznáva don Ferro s hlasom zlomeným od plaču – a dúfam, že to všetko prejde. Snažíme sa zmierniť tón, naša farnosť sv. Marka je krásna a plná viery. Nepočítali sme s tým, že ľudia sa na ulici zhromaždia. Predtým som rázne povedal nie na návrh procesie. Ten, kto ma chce odsúdiť, môže to spraviť, dôležité je vedieť, že to bolo myslené dobre.“

Myslím, že skutočne šalieme. Donútiť farára ospravedlniť sa s plačom za to, že zriadil na voľnom priestranstve námestia oltár, aby slávil Umučenia nášho Pána! Bol tam aj starosta s trikolórou!

Hovorí sa, že na námestí bolo asi 200 ľudí: z obrázkov ich bolo vidieť oveľa menej a veľmi vzdialených od seba, pričom všetci mali rúška. Vari chceme ľuďom zobrať aj právo modliť sa, žiadať Boha o pomoc, ktorú nám „druhí“ nedokážu poskytnúť?

A prečo teda nás všetkých nezatknú, keď stojíme v rade do supermarketu? Myslím, že tieto nespočetné úkony potláčania našej viery sú skutočne hanebné!

ANTONELLA PANICCIA

6 thoughts on “Šalieme. Farár z Foggie v slzách, donútený ospravedlniť sa za modlitby na verejnosti

 • 9. júla 2020 at 23:55
  Permalink

  Kto ho donutil ospravedlnit sa .? Ustupil zo svojich zasad .?

  Reply
 • 1. júna 2020 at 20:36
  Permalink

  Duch Sv. Darca všetkých darov, prosím Ťa o dar materstva pre moju dcéru a pre zaťa o dar vhodnej a trvalej práce.Doverujem Ti a dakujem Ti za Tvoje milosrdenstvo.

  Reply
 • 31. mája 2020 at 15:23
  Permalink

  vsetko je vymysel a klamstvo. kde je nasa viera, laska a nadej. Sme velmi falosni a zli ludia voci sebe. Tak nam treba

  Reply
 • 22. mája 2020 at 11:02
  Permalink

  OCHOREL NIEKTO ? MALI BY SME UKAZAT ZE TO JE VITAZSTVO BOHA CEZ MODLITBY A SLAVENIA …

  Reply
 • 22. apríla 2020 at 12:57
  Permalink

  Neskutočné, pred týždňom som bola v Lidli a tam dobre, že sa nepobili pri krabiciach s ovocím a zeleninou, nikto tam nebol, aby ľudí upozornil. Vonku fronta na vozíky aj s SBS-károm a vnútri mela. Pán je dobrý a svojich si nedá.
  Bože stoj pri nás nehodných. Amen.

  Reply
 • 15. apríla 2020 at 16:25
  Permalink

  Toto už nie je o korona víruse,toto je o utláčaní kresťanov , však dodržali všetko- rúška, vzdialenosť od seba čo ešte chcete,aby kňaz odhlaňal veriacich od seba, čo by to bol za kňaz? Ale verím že Boh sa nedokáže dívať na tú ukrutnost a raz tomu urobí koniec.Pomož Bože večný a zachráň nás, a odpusť aj nepriateľom kresťanov.Amen..

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.