Ja rozhodnem, či sa narodí

“Žena musí konať vo svojom vlastnom zaujme”, hovorí herečka Michelle Williams a zároveň poďakovala Bohu za jej „právo zvoliť“ si potrat na odovzdávaní cien Zlatých glóbusoch.
Michelle Williams získala cenu za najlepšiu herečku za svoju úlohu ako Gwen Verdon v televíznom seriáli „Fosse / Verdon“. Vo svojom krátkom dvojminútovom príhovore sa rozhodla obhajovať potraty a vyzvala ostatné ženy, aby urobili to isté. Podľa Herald Planet sa jej reč stretla s hlasným a búrlivým potleskom hollywoodskych elít . Herečka pripísala svoj úspech jej takzvanému “právu voľby“. Povedala, že je vďačná, že žijeme v spoločnosti, ktorá umožňuje ženám „výber“ dať či nedať život nenarodeným deťom.

“Snažím sa sa čo najlepšie žiť život podľa mojej vlastnej mienky, a nielen ako sériu udalostí, ktoré sa mi náhodne prihodili, ale ako také, ktoré som mohla posúdiť a pozerať sa na ne a rozpoznávať môj rukopis po celom svete – niekedy chaotický, niekedy opatrný a presný, ale ako ten, ktorý som zanechala vlastnou rukou. A nemohla by som to urobiť bez ženského práva na výber: vybrať si, kedy budem mať svoje deti a s kým, “povedala za hlasného potlesku z davu celebrít.

Williams tiež „poďakovala Bohu“ za slobodu potratiť svoje nenarodené deti.

„Viem, že môj výber môže vyzerať inak ako Váš, ale ďakujem Bohu alebo komukoľvek, u koho sa modlíme, že žijeme v krajine založenej na princípe, že som slobodná žiť svoju vieru a že môžeme slobodne žiť podľa nej,“ uviedla. 

Na záver svojho prejavu vyzvala ženy, aby volili vo svojom „vlastnom záujme“, pretože „to muži robia už roky“.

Na rozdiel od toho, čo tvrdí Williams, potraty neumožňujú ženám posilniť postavenie. Dehumanizuje ženy a ich nenarodené deti a považuje ich za menej hodnotné jednoducho kvôli tomu, kým sú. S bábätkami v lone sa zaobchádza ako s jednorázovými, aj keď už sú jedinečnými, živými ľuďmi od počatia. A považuje ženy za slabé, neschopné úspechu, pokiaľ legálne nezabijú svoje nenarodené deti z akéhokoľvek dôvodu až do narodenia. Zaoberá sa schopnosťou ženy vnímať dieťa v lone skôr ako chorobu, alebo ako darček.

To je opak splnomocnenia. Nenarodené deti si zaslúžia právo na život a ženy si zaslúžia byť poctené a povzbudené, či už majú v lone plánované alebo neplánované dieťa.

Zdroj: lifenews.com, Obrázok: tamtiež 

3 thoughts on “Ja rozhodnem, či sa narodí

 • 14. januára 2020 at 23:31
  Permalink

  Odkaz pre “ Michelle Williams“ :

  Boh stvoril ľudí na svoj obraz. Stvoril nás z lásky, aby sme milovali a boli milovaní. To sa dá naplniť len tak, ako to urobil Ježiš Kristus – hlbokou pokorou, obetou a sebadarovaním.
  Ten, kto to pochopí, je už tu na zemi šťastný.
  Pýcha však nikdy nerastie na poli s pokorou. A preto verím, že aj pani Michelle po treťom nevydarenom vzťahu a „rozhlásenom potrate“ raz pochopí, že to prázdne miesto v jej srdci môže naplniť iba samotný Boh.

  Reply
 • 10. januára 2020 at 14:40
  Permalink

  Pani Anna Pajánková, myslím si, že nikto to už lepšie nenapíše ako Vy. Úžasné!!!

  Reply
 • 9. januára 2020 at 20:15
  Permalink

  Žena je ženou preto, lebo jej Pán Boh doprial prežiť ten neuveriteľný pocit z narodenia dieťatka, či už plánovaného alebo neplánovaného, hoci slovo „neplánované“ nerada používam, nakoľko dar od Boha sa nedá „naplánovať“. Narodením dieťatka netrpíme ale sme POŽEHNANÉ. Neviem si predstaviť život bez detí….len s nimi zažiješ najkrajšie chvíle života. Sú čistou knihou ktorú Ti daruje Boh aby si do nej mohol napísať len to najkrajšie čo cítiš a keď ju budeš čítať po rokoch, budeš hrdý na to, čo si do nej napísal…Iste je to aj všetko o zodpovednosti a starostlivosti, strachu o ich zdravie, ale Boh je vždy nablízku, len treba s ním rozprávať. A prostredníctvom detí nám Boh dáva aj silu ísť ďalej. Niet peňazí ktoré by vynahradili úsmev a pohladenie dieťatka, jeho nevinnosť a úprimnosť z ktorej by sme sa mali učiť. Takže voľba potratu je pre niekoho len „dočasné“ riešenie, ktoré budú tieto ženy skôr či neskôr ľutovať a neverím, že ich to nebude trápiť až do smrti.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.