Vnímavosť dieťaťa

Počas obednej pauzy v úplne obyčajný deň v reštaurácii mesta San Antonio v štáte Texas sa pre niekoľko policajtov udialo zvláštne stretnutie.

Osemročná Paige Bosquez sedela pri stole v tej istej reštaurácii ako policajti, so svojou tetou Martou. Malá dievčinka nevedno prečo, si okamžite všimla skupinu policajtov, ktorí obedovali pár metrov od nej. Zrazu sa z ničoho nič postavila, pristúpila k ich stolu a spýtala sa: „Môžem sa s Vami pomodliť za to, aby ste boli v bezpečí, a aby sa Boh mohol postarať o Vás všetkých?“

Prekvapení chlapi v uniformách okamžite prijali tento návrh a sklonili hlavy k modlitbe podľa vzoru malej Paige.

Jej teta zachytila túto nezabudnuteľnú scénu na fotografii. Po modlitbe policajti dojedli svoj obed, na rozlúčku sa všetci obrátili k stolu malej Paige a poďakovali sa jej zakývaním, skôr než odišli z reštaurácie späť do služby.

Treba poznamenať, že títo policajti práve v tých dňoch prežívali smútok za svojím kolegom Miguelom Morenom, ktorého pár dní predtým zavraždili pri vyšetrovaní prípadu krádeže.

Deti sú jednoducho vnímavé oveľa viac, než si my dospelí často myslíme.

One thought on “Vnímavosť dieťaťa

  • 7. decembra 2018 at 19:45
    Permalink

    Volám sa Ivett,pred rokom a pól som sa rozviedla a nechala som deti dvojičky 24-ročne dievča a chlapec a tiež 15 ročného chlapca u môjho ex manžela nakoľko deti mali komfort pri ňom čo som im ja poskytnúť nevedela. Samozrejme deti má odsúdili a takmer zabúdajú že má majú. Môj život nabral celkom iné obrátky. Pomohol mi vtedy môj spolužiak zo škôlky a školy. Nie som šťastná a nedokážem sa vzdať myšlienky že som prišla o moju rodinu ktorá bola a je stále na prvom mieste. Pravda je však taká že môj ex-manžel bol chorobne žiarlivý už len keď som sa na niekoho pozrela a nedaj Bože usmiala. Môj spolužiak mi dodáva veľa energie no napriek tomu nie som šťastná. Postrádam svoje deti aj manžela lebo mi bol vždy oporou. Dávnejšie som sa dostala ku knihe “Anjel na každý deň” ktorá má ako tak drží nad hladinou. Modlíme sa za svoje deti manžela a za mna. Prosím pomôžte mi v tak hroznej situácii. Ďakujem pekne. Yvett

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *